www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Rovníková Guinea

Praktické informace na cestu do Afriky

Měna CFA=100 centimů. V bankách ve městech můžete vyměnit peníze, ale nelze používat kreditní karty. Banky jsou otevřeny pondělí - sobota 8.00-12.00 hod. Neexistují zde bankomaty.
Šeky a hotovost lze vyměnit v bance v Malabo a v Bata, nejlépe je přivézt si již hotovost v CFA, poplatky za směnu jsou zde vysoké.. Všude se smlouvá.


Svátky: 1.leden, 1.květen, 25.květen den OAU, 12.říjen Den nezávislosti, 10. prosinec Den lidských práv, 25.prosinec Vánoce a pohyblivé Velikonoce

Elektřina: 220V/50 Hz, ale napětí osciluje mezi 150 a 175V, časté výpadky.

Rozloha země: 28.050 km2
Hranice s Kamerunem a Gabonem
Hlavní město: Malabo
Jazyk: španělština a fang
Počet obyvatel: 500.000
Období: Bioko - období sucha (prosinec - únor), velmi deštivo po zbytek roku, Rio Muni - období vlhka (září - květen)
Telefon: předvolba + 240

Časové pásmo: GMT / UTC + 1

Víza: musí mít všichni před příletem

Doprava
Jediné lety z Evropy jsou společností Iberia z Madridu 2x týdně. V Africe se lze obvykle dostat do Malabo z Douala, ale 25 minutový let je poměrně drahý, ale není moc na výběr. V zemi se platí odletová taxa. Další možnost je po zemi do Bata a pak domácí let do Malabo. Do Rio Muni se lze dostat po zemi v Yengue z Campo (Kamerunu), v Ebebiyin z Kamerunu nebo po náročné cestě z Gabonu nebo se sem lze dostat na lodi z Cocobeach z Gabonu.
Vnitřní lety místními aerolinkami mezi Malabo a Bata nebo lodí. Obvyklý způsob dopravy v Bioko a Rion Muni je bush taxi. Malabo - kolem přístavu jsou všude vrtné plošiny, tankery, rafinerie na pobřeží chrlí oheň ve dne i v noci. Malabo je ropné město, dělníci si zde užívají. Malabo je malé a poklidné a není zde rušný noční život, ale bary a noční kluby zde jsou... I přes ropné peníze, Malabo trpí nedostatkem proudu a vody. Malabo se nachází na severní části ostrova Biko, letiště leží 6 km západně od města, čekají zde taxi, bush taxi a minibusy stojí u centrálního trhu, ale všude se dá dojít pěšky. Střed města tvoří Avenida de la Independencia, kde najdete banku, obchody, hotely, restaurace, další ulicí je Calle de Argelia, kde jsou také hotely a výhled na přístav.


Kulturní centra
Centro Cultural Hispano-Guineano (Ave de la Independencia) - zde se konají taneční představení např., French Cultural Centre - slouží frankofonímu obyvatelstvu.

Internet
V Malabo není zatím spolehlivý internet, ale vznikají internetové kavárny.

Zdravotnické služby
Jsou velmi omezené, zkuste lékárnu ve městě.

Ve městě nejsou bankomaty a nepřijímají se kreditní karty, výměnu peněz lze provést v SGBGE Bank (Ave de la Independencia) na západním konci města, směnné kurzy špatné a dlouho vše trvá.
Ve městě je veřejná toaleta u Mercado central, ale raději si zajděte do jednoho z lepších hotelů.
Ministerstvo kultury, turismu a informací nemá mapy a informace, ale je povinnou zastávkou pro turisty, protože zde musí zaplatit povolení na cestování a fotografování (40 USD), které musíte ukázat na kontrolních místech (Ave 3 de Agosto - na jihu města).

Ubytování od levných hotelů až po dražší.
Aktivity kromě pláží a i treky v NP Monte Alen.

Fotografování
Je třeba mít povolení na fotografování a cestování od Ministerstva kultury, turismu a informací, kancelář je v Malabo a Bata, pokud jej nemáte, lze očekávat pokuty, nefotografujte nic vojenského, vládní budovy atd.

Pošta a telefon jsou v Malabo a Bata.

Odpovědná turistika - ekoturistické projekty v Monte Alen NP a Ureca zaměstnávají místní obyvatele a zároveň chrání místní krajinu.

Cestující ženy přitahují velkou pozornost, hlavně v Malabo, kde pracují dělníci na ropných vrtech.

Media - radio, televize a noviny vše ve španělštině, vše striktně kontrolováno vládou.

Svátky
1.1. Nový rok, 1.5. den práce, 25.5. OAU den, 5.6. narozeniny prezidenta, 3.8. den osovobození, 12.10. den nezávislosti, 10.12. den svobody lidských práv

Největším nebezpečím v zemi je neustále obtěžování policií, která vyžaduje úplatky hlavně na kontrolních místech, kromě tohoto je Rovníková Guinea bezpečnou zemí.

V zemi vládne obrovská korupce a je třeba se připravit na neustálé otravování a vymáhání peněz na kontrolních místech policie. Placení se nelze vyhnout ... buď zaplatíte nebo se vrátíte zpět a částky jsou to nemalé. I když nápisy upozorňují, že je zakázáno platit policii - pak Vám policie řekne, že pro Vás to neplatí ... kontroly na cestách jsou velmi často a bez úplatků se nehnete dále.

Gnassingbe Eyadema Street No. 5, Asokoro, Abuja
P.O.Box 4628
Telefon +234/703 7571096, +234/815 064 7003 (volání z Nigerie 0815 064 7003)
Nouzová linka mobil +234/805 520 5797
E-mail abuja@embassy.mzv.cz
Ekonomický úsek commerce_abuja@mzv.cz
Web: www.mzv.cz/abuja
Vedoucí úřadu Marek Skolil
Funkce VZÚ
Diplomatická působnost DIPLOMATICKÁ A KONZULÁRNÍ pro Nigerijskou federativní republiku, Beninskou republiku, Čadskou republiku, Kamerunskou republiku, Republiku Rovníková Guinea, Nigerskou republiku, Konžskou demokratickou republiku, Konžskou republiku, Gabunskou republiku a Středoafrickou republiku
Časový posun -1 hod v době letního času
0 hod v době zimního času
Provozní hodiny úřadu pondělí - pátek 08.00 - 16.30
- pondělí - pátek 08.00 - 16.30
úřední hodiny: pondělí, úterý 09.00 - 12.00

www odkazy

http://www.guineequatoriale-info.net/us/menu_us.htm

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz