www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Rovníková Guinea

Zajímavá místa Afriky

Rovníková Guinea je pro průzkumníky, jediný způsob jak se zde pohybovat, pokud nepracujete pro naftařskou společnost... je smlouvat a nechat se odvézt na určité místo tzv. bush taxi..
Cestovat po pevnině je stále ještě velké dobrodružství (Rio Muni), je to krok zpět do minulosti, země ještě není vůbec zvyklá na turisty a není zde vůbec vybudovaná infrastruktura. Pokud se sem vydáte, je to opravdu dobrodružná cesta - deštné pralesy, zvířata, pláže, tradiční africké vesnice, ale také soustavné obtěžování místními obyvateli.

Hlavní atrakcí Rovníkové Guiney je Monte Alen National Park, kde po namáhavé túře a hodně štěstí, můžete potkat i gorily. Všichni cestující potřebují povolení na cestování a fotografování, toto povolení lze získat v Malabo a Bata. Tyto doklady budou často kontrolovány, tak se ujistěte, že je máte v pořádku.


Hlavní atrakce:

Monte Alen národní park - kde lze několik dní trekovat a hledat gorily, slony, šimpanze, krokodýly.

Rio Muni je pevninská část Rovníkové Guiney a je velmi odlišná od Bioko Island, jediné město je zde Bata, ale i zde je nedostatek elektřiny a vody, město se rozrůstá neplánovaně, i místní se zde občas ztratí, většina ulic není značená, je tu několik hotelů, letiště pro vnitřní lety.

Mbini - 50 km jižně od Bata na pobřeží po cestě do Acalayong - trajektem, Mbini je malé městečko na řece.

Acalayong - hraniční město na jihu - několik obchodů, domů, policie, barů s palmovým vínem, není zde ubytování, ale přes jezero se lze dostat do Cogo - koloniální městečko.

Ebebiyin je první vesnice na severovýchodě, kde můžete přejít hranice do Kamerunu. Jezdí sem minibusy z Bata, cesta trvá 10 hodin v období sucha. Jsou zde i menší hotely.

Bata - to je opravdový africký zážitek - město Bata na Rio Muni.

Cesta na piroze po jezeře do vesnice Cogo - zajímavý způsob vstupu nebo výstupu ze země ze sousedního Gabonu.

Jedním z nejodlehlejších a nejzapomenutějších míst v Africe je malý ostrov Pagalu - oficiálně se nazývá Annobon, leží asi 600 km jihozápadně od Bioko a 160 km JZ od Sao Tomé, je zde horský terén s vyhaslými sopkami a kráterovými jezery, pusté pláže. Hostel Memu Madze je jediný na ostrově ve vesnici San Antonio. Je dobré zaplatit místnímu stařešinovi, ten má jediný trajekt na ostrově, lze se jím přepravit na Sao Tomé.

Bioko Island - za prohlídku stojí město duchů Luba a další opuštěná města na pláži ostrova Bioko. U města duchů - Luba je pláž La reina Blanca, ale město se postupně vylidňuje. Ureca - během období sucha se na pláži objevují želvy a kladou zde vajíčka. Ureca leží na jihu Bioko, 80 km od Malabo a lze sem dojet sdíleným taxi.

Malabo - není příliš zajímavé město, možná tak se setkat s místními obyvateli na mercado central, prodávají se zde místní čerstvé produkty každé ráno, vše ostatní je dováženo z Kamerunu a je to dražší.
Ve městě je pár levných hostelů (hostales) a nové drahé hotely pro zahraniční pracovníky v ropném průmyslu. Hostely stojí od 10-50 USD. Výběr restaurací je omezený, typické africké s rybou a kuřetem, restaurace pro návštěvníky jsou kolem Mercado central a jsou dražší. Doprava je řešena sdílenými taxi nebo minibusy a je třeba smlouvat.

Rovníková Guinea je tvořena ze dvou odlišných částí - malý ostrov Bioko u pobřeží Kamerunu je tvořen třemi vyhaslými sopkami, je to ostrov porostlý džunglí a hlavní produkty jsou zde ropa, kakao, káva a madeira. Pevnina - známá jako Rion Muni je pokryta deštným pralesem s mnoha zvířaty - včetně goril, šimpanzů a lesních slonů. Velká část pevniny je chráněna - včetně parku Monte Alen NP, kde jsou výborné podmínky na trekování. Těžba dřeva je nyní více kontrolována, i když zůstává hlavním problém včetně pytláctví.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz