www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Angola

AFRIKA - Cesty na míru
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice auty 4x4 po Africe
Expedice do Afriky kempové (ek)
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Všechny zájezdy
 
 

Základní informace k expedicím

Expedice se rozdělují na kempové a s ubytováním. Při kempové expedici je ubytování ve velkých stanech se zabudovanou moskytiérou. Stavění stanů je velmi snadné - každý účastník má k dispozici matraci, potřebujete jen vlastní spací pytel a ručník. Pokud chcete mít stan jen pro sebe, je třeba vyžádat. Expedice s ubytováním - hlavní rozdíl je v tom, že spíte v posteli a potřebujete jen vlastní ručník. Ubytování se liší podle jednotlivých míst, používají se hostely, hotely, bungala, chatky, pevné stany a tradiční domky. Je možné se také zúčastnit cesty s menším počtem účastníků, ale auto je stejně velké, takže cestování je velmi pohodlné. To znamená, že v autě pro 24 osob je pouze osob 12. Expedice jsou pro zájemce, kteří se zajímají o lidi, místa, zvířata a dobrodružství. Skupiny jsou složeny z různých národností, jezdí sem i skupiny přátel, ale hlavně hodně jednotlivců. Zkušenost nám ukázala, že expedice jsou vhodné pro klienty od 16-65 let, ale mohou jet i starší cestující. Část dne je věnována cestování z jednoho místa na druhé, obvykle se vstává za úsvitu, oběd je obvykle rychlý, večery se tráví v kempu. Průvodci dělají všechnu práci, jen se očekává pomoc např. při mytí nádobí, stavění stanů a nakládání zavazadel. Pro zjednodušení výběru, na kterou expedici chcete jet, se rozhodněte, zda chcete jet do jižní nebo východní Afriky, pro začátečníky je vhodnější jižní Afrika, pak se rozhodněte, zda chcete kempovou expedici nebo s ubytováním a na jak dlouho chcete jet, pomůžeme Vám s výběrem. V ceně expedice je zahrnuta doprava ve speciálních autech, služby dvou průvodců, strava, specifikované aktivity a většina vstupů do národních parků. V ceně nejsou zahrnuta víza, věci osobní potřeby, nápoje, fakultativní aktivity a letenky. Balíček aktivit: je fakultativní, zahrnuje základní aktivity po cestě, ale ne každý si je může dovolit, proto je cena odděleně určena, ale pokud si balíček nezakoupíte na cestě se nic nezmění, stále je zahrnuta doprava, jídlo, ubytování.

 

Ubytování před a po expedici

Nabízíme vám zajištění veškerého ubytování, transferů a exkurzí před a po samotné výpravě. Vyjednali jsme pro vás nejvýhodnější ceny ubytovacích zařízení na místech, kde končí či začínají naše expedice. Rádi vám pomůžeme s jakoukoliv rezervací ubytování před i po zájezdu. V případě, že nelze zajistit letecký spoj, který by navazoval na začátek expedice nebo když se informativní schůzka koná jeden den před startem expedice a nebo si pouze chcete po dlouhém letu odpočinout, stává se rezervace noclehu nezbytností. Má však i své výhody - protože expedice vyjíždějí brzy ráno, můžete v ten den v klidu sejít ze svého pokoje do hotelové haly, zaregistrovat se a poté nastoupit cestu.

 

Angola - Expedice do Angoly 11 dní (NET)

Tato expedice se soustřeďuje na jižní část Angoly, kde žijí tradiční etnické skupiny v buši a které nezměnily svůj způsob života po staletí. Do roku 2005 zde zuřila občanská válka, návštěva této země je velké dobrodružství, při naší expedici uvidíte koloniální osady ,ale také nedotčenou divočinu, podíváme se na prehistorické umění,kempovat budeme u vesnic, potkáte místní Himby, navštívíte oázy. Hlavní atrakce : trek do skal Tchitundo Hulo- staré skalní malby setkání s kmenem Muila -jejich tradiční účesy a komunity vraky lodí na pobřeží Atlantického oceánu cesta kolem Serra de Leba Pass návštěva odlehlého města Oncocua, kmeny Himbů a Mucabal-tržiště Zahraniční turisté jsou stále vzácní v Angole, tato expedice se věnuje jihu Angoly ,nedotčené moderním světem, zachovávající si své tradice

 
 

Angola - kmeny, krajina, portugalské koloniální dědictví 11 dní/MA

Angola je po občanské válce (1975 -2005) novou zemí. Turismu se otvírá od roku 2008 velmi pomalu, ale žijí zde velmi zajímavé etnické skupiny, je tu nádherná krajina a bohaté koloniální dědictví z období portugalské nadvlády. Angola je stále ještě nedotčenou zemí a při cestě kombinujeme etnografii s přírodou, je to odlišná Afrika. Cena zahrnuje: všechny trasnfery, dopravu v Luandě minibusem, jinak autem 4x4 na jihu, domácí let Luanda-Lubango-Luanda, anglicky mluvící průvodce, plná penze, ubytování v hotelích a stanech, výlety.

 

Rady pro plánování safari v Africe

Dříve než navštívíte Afriku, je třeba se zamyslet nad mnoha věcmi. Zde Vám dáme rady, jak si zabalit, na co nezapomenout, jak nejlépe využít váš čas, snad Vám tyto rady pomohou, jak si nejlépe naplánovat vaši cestu na safari.

 

Angola a severní Namibie 15 dní /JEN (pJ)

Ubytování: 12x kemp, 2x lodge Počet osob: min.6, max.12 Strava: plná penze V ceně zahrnuto: doprava autem 4x4, výlet za gepardy, návštěva vesnice Himbů, 1 a půl dne safari v NP Etosha, letištní transfery Je to objevná cesta do odlehlých míst, která navštívilo jen málo lidí. Pojedeme po písečných cestách, spát budeme pod hvězdami a potkáme se s kmeny, kterým je moderní civilizace cizí. Budete si muset odepřít komfort, jelikož terén je zde velmi náročný. Můžeme mít zpoždění i kvůli přechodu hranic, špatným cestám a výmolům. Je to opravdové dobrodružství.

 

Nové expediční cesty do neznámých míst (p12)

Na našich expedičních cestách vás zavedeme na místa, o kterých lidé často sní, ale jen málo navštěvují, hlavně kvůli tomu, že jsou daná místa těžko přístupná. Cestovat budete s nejzkušenějším průvodcem v autě 4x4 a odhalíte odlehlá a málo známá místa. Máme startovní datum a konečné datum a přibližný plán cesty, to co je mezitím je dobrodružství.

 

Poznávací cesta Angola - 7 dní (p)

Při této sedmidenní poznávací cestě po Angole navštívíte následující místa: Luanda, Kalandula, Pedra, Cachoeras a Kissima. Malá skupina do 6 osob, ubytování, doprava a strava dle rozpisu.

 

Zájezdy na míru do Afriky

Do všech zemí pořádáme cesty na míru, podle požadavků klienta, rozpočtu a časových možností zákazníka. Na našich stránkách najdete jen několik málo možností cest pro inspiraci, termín a náplň Váší cesty si určujete sami, my Vám samozřejmě rádi poradíme. Vybereme vhodný termín pro jednotlivé země. Lze udělat zcela individuální cestu nebo se lze připojit k mezinárodní skupině, případně vytvoříme skupinky ze zájemců z Česka. Stačí nám napsat email na jizniafrika@jizniafrika.cz a my se Vám hned ozveme.

 

Angolské pobřeží - 10 dní (včetně letu) UD (p)

Tato cesta je určena pro milovníky expedic, kteří se chtějí seznámit s danou zemí. Základna je v Flamingo lodge na Atlantickém pobřeží - jen dostat se sem je dobrodružství. Flamingo leží na krásném místě u útesů na pláži u ústí vyschlé řeky Rio dos Flamingo. Zde můžete pak dostatečně poznat okolí - kempový výlet do okolí, návštěva horkých pramenů a jezer, cesta do dun a k moři. V ceně jsou zahrnuty: transfery, ubytování, služby anglicky mluvícího průvodce/řidiče, strava dle itineráře, vstupy.

 

Poznávání Angoly - jih - 17 dní (včetně letů) UD (p)

Angola je obrovská země, která byla dlouho turistům nepřístupná, ale pomalu se návštěvníkům otvírá. Při této cestě se dostanete na místa, kde bylo velmi málo lidí, odlehlých pouští a navštívíte kmeny Himba, které nemají kontakt s okolním světem. Zajímavá je cesta po pobřeží podél velkých dun, ale také setkání s místními lidmi, kteří skoro nikdy nepotkali cizince a jejich tradice se po staletí nezměnily. Cena zahrnuje: transfery, ubytování a strava dle rozpisu, služby anglicky mluvícího průvodce

 

Poznávání Angoly - sever - 12 dní UD (p)

Navštívíte rušné město Luanda, odlehlé vodopády, krásnou krajinu s kávovými plantážemi, kouzelné pobřeží, Národní park Kissama (Quicama). Země se po dlouhé válce vzpamatovává. Při této cestě navštívíte nejlepší místa Angoly, cesta je určena pro milovníky dobrodružství a poznání, ubytování je ve hotelích. malá skupina 6 -12 osob ubytování ve dvoulůžkových pokojích doprava autem 4x4 a transfery plná penze vstupy do parku služby anglicky mluvícího průvodce Cena nezahrnuje: víza, nápoje a cestovní pojištění

 

Expedice autem 4x4 - Angola

V oblasti jižně a západně od Lubango k hranicím Namibie - krásné geologické formace - nezapomenutelná cesta pro milovníky jízdy autem 4x4 a outdooru. Pobřežní pláně se rozšiřují směrem na jih a východní část lemují vysoké útesy. Průměrné srážky se pohybují od 10-750 mm a najdete zde vegetaci od pouštní až po horské lesy. Jsou tu i velká města, ale mimo tato místa je oblast jen velmi řídce obydlená a v suchých oblastech nežije skoro nikdo.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz