www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Gabon, Neobjevené destinace v Africe

AFRIKA - Cesty na míru
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Speciální cesty v Africe
Aktivity v Africe
Všechny zájezdy
 
 

Gabon. Rituály Bwiti, Lambarené a Národní park Loango 10 dní/MA

Gabon. Rituály Bwiti, Lambarené a Národní park Loango 10 dní/MA

Gabon je přírodní ráj málo známý západním cestovatelům. Zřejmě nejkrásnější částí této cesty je Národní Park Loango, který má to štěstí, že v jeho okolí nežijí téměř žádní lidé a zvířata v něm žijí chráněna množstvím řek a lagun této oblasti střední Afriky. Spolu s bohatým přírodním prostředím je Gabon jedinečný animistickým kultem známým jako Bwiti. Tento výlet zaujme jak zájemce o historii návštěvou koloniálního města Lambarené a světoznámé nemocnice Alberta Schweitzera, přírodu návštěvou Loanga, řeky Ogooue a laguny Fernan Vaz a lesnaté oblasti Křišťálových hor a antropologii: jedinečné rituály Bwiti praktikované bantuskými Mitshogy a Pygmeji Babongo.

 

Národní park Loango a rituály Bwiti - Gabon 11 dní / MA (nd)

Cesta trvající 11 dní /10 nocí, nejlepší období od října do dubna (období dešťů), ale také nejlepší šance vidět zvířata na pláži, od poloviny července do poloviny září (období sucha) pozorování velryb. Gabon je přírodní ráj, málo známý cestovatelům, "šperkem na koruně" je NP Loango, jedno z mála míst na světě, kde zvířata volně chodí po pláži. Kromě přírody se můžeme v Gabonu setkat i s jedinečným animistickým kultem známým jako Bwiti. V první části cesty vás seznámíme s tradičními formami spirituality, druhá část je věnována objevování NP Loango, ležícího na západě země, jižně od Port Gentil. Park má rozlohu 1.600 km2, na západě je chráněn Atlantickým oceánem a na východě lagunou Iguéla a neproniknutelným pralesem, tato část je nedotčena pytláky nebo ničením již po 20 až 30 tisíc let. V Loango NP cestujete zpět v čase. Nejzajímavější body cesty: kultura Bwiti a obřady, koloniální dědictví Lambaréné, tropická jezera, ptactvo - řeka Ogooué River - gorilí ostrov Evengué, africká lesní fauna, primární konžský prales, zvířata na pláži. Cena zahrnuje: dopravu, pohonné hmoty, poplatky na místě policii, anglicky mluvícího průvodce, stravu dle programu, místní nosiče a průvodce, výlety dle programu. Cena nezahrnuje: letenky, nápoje, víza, odletová taxa 15 EUR, cestovní pojištění. Poznámka: cesty jsou často ve špatném stavu, je třeba mít vlastní spací pytel a matraci, doporučuje se jeden velký batoh a jeden příruční.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz