www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Národní park Loango a rituály Bwiti - Gabon 11 dní / MA (nd)

Cesta trvající 11 dní /10 nocí, nejlepší období od října do dubna (období dešťů), ale také nejlepší šance vidět zvířata na pláži, od poloviny července do poloviny září (období sucha) pozorování velryb. Gabon je přírodní ráj, málo známý cestovatelům, "šperkem na koruně" je NP Loango, jedno z mála míst na světě, kde zvířata volně chodí po pláži. Kromě přírody se můžeme v Gabonu setkat i s jedinečným animistickým kultem známým jako Bwiti. V první části cesty vás seznámíme s tradičními formami spirituality, druhá část je věnována objevování NP Loango, ležícího na západě země, jižně od Port Gentil. Park má rozlohu 1.600 km2, na západě je chráněn Atlantickým oceánem a na východě lagunou Iguéla a neproniknutelným pralesem, tato část je nedotčena pytláky nebo ničením již po 20 až 30 tisíc let. V Loango NP cestujete zpět v čase.
Nejzajímavější body cesty: kultura Bwiti a obřady, koloniální dědictví Lambaréné, tropická jezera, ptactvo - řeka Ogooué River - gorilí ostrov Evengué, africká lesní fauna, primární konžský prales, zvířata na pláži.

Cena zahrnuje: dopravu, pohonné hmoty, poplatky na místě policii, anglicky mluvícího průvodce, stravu dle programu, místní nosiče a průvodce, výlety dle programu.
Cena nezahrnuje: letenky, nápoje, víza, odletová taxa 15 EUR, cestovní pojištění.

Poznámka: cesty jsou často ve špatném stavu, je třeba mít vlastní spací pytel a matraci, doporučuje se jeden velký batoh a jeden příruční.

Itinerář:

Den 1.: Europa - Libreville
Přílet do Libreville, kde na Vás bude čekat průvodce na letišti, transfer do hotelu a ubytování v Sunset Beach hotel se snídaní.

Den 2.: Libreville
Snídaně v hotelu a ranní prohlídka hlavního města Gabonu. Toto africké město zaznamenává boom ropných let a je zde cítít vliv bývalého francouzského koloniálního systému. Prohlédneme si trhy ve městě, v centtru se nachází několik historických budov z 19.století, z doby, kdy francouzští misionáři používali Gabon jako základnu pro christianizaci bantuských kmenů žijících v této oblasti. Pravděpodobně díky časné christianizaci zde zůstalo velmi málo z původních kultur, kromě populace Pygmejů žijících kolem Lambarené a animistickýh rituálů Bwiti, které praktikovaly různé skupiny Bantuů v Gabonu. Tento den si prohlédneme město a seznámíme se s jedinečnými obřady Bwiti. Během víkendů je možnost pozorovat tyto animistické obřady v okolí Librebille, pokud bude možnost, průvodce vás k těmto obřadům zavede a setkáte se se spirituálními vůdci Bwiti Nganga a více poznáte jedinečnou formu tradičního afrického náboženství.

Den 3.: Libreville - Lambarené (5 hodin)
Snídaně a cesta do zalesněného středu Gabonu. zastávka ve vesnicích Bantuů po cestě. Naším cílem je koloniální město Lambarené, město na ostrově v řece známé mnoha přírodními jezery a s mnoha endemickými ptáky a druhy ryb a nemocnicí a muzeem Alberta Schweitzera. Tato jedinečná nemocnice byla založena v roce 1913 německým doktorem Albertem Schweitzerem, jeho výzkumná lékařská jednotka patří k nejpřednějším vědeckým institucím v Africe, zkoumajícím malárii a také slouží jako místo, kde se vzdělávají lékaři a vědci. Navštívíme nemocnici, kde strávíme noc a prohlédneme si okolí města. Ubytování Albert Schweitzer Hospital Guestrooms se snídaní.

Den 4.: Lambarené - Jezera - řeka Ogouué - Omboue (7 hodin)
Snídaně a plavba lodí po hlavních tropických jezerech kolem koloniálního města Lambarené. Tato jezera jsou považována za ráj pro pozorovatele ptáků. Po ranní prohlídce jezer pokračujeme motorovou lodí do města Omboué po řece Ogooué. Cesta trvá 7 hodin a je krásná. Cestující budou mít opravdový pocit jako první průzkumníci, kteří se plavili po afrických řekách. Ubytování hotel Olako se snídaní.

Den 5.: Omboué - Gorilí ostrov Evengué - Loango
Snídaně a odjezd lodí na ostrov Evengué, kde žijí západní gorily nížinné. Po cestě na ostrov Evengué se zastavíme v misii Sv. Anny, která byla postavena známým francouzským inženýrem Gustavem Eifefelem v roce 1886. Po této návštěvě pojedeme do Loango, kde budeme mít naši stanovou základnu - ráj mezi NP Loango a Atlantickým oceánem. Procházka po panenské pláži. Ubytování stanový kemp, plná penze.

Den 6.- 8.: Národní park Loango
Snídaně v 6 hodin a prohlídka parku pěšky a na piroze. Ekosystém v Loango patří k nejkomplexnějším a nejbohatším ve Střední Africe, najdeme zde mangorvy, pláže s kokosovníky, které mají rádi sloni, poříční les, konžský prales a vnitrozemský prales s obrovskými stromy a tropickými mýtinami. Opravdová mozaika krajin s krásnou vegetací a zvířaty. Půjdeme s průvodcem parku, během prosince a ledna může návštěvník někdy vidět velká zvířata na panenských plážích - pralesní slony, bůvoly, červená prasata s chlupatýma ušima a známé surfující hrochy. V parku v lagunách je možno sledovat krokodýly, sitatungy, mnoho druhů opic, velká hejna ptáků, gorily západní nížinné a šimpanze, od poloviny července do poloviny září lze vidět velryby v Atlantickém oceánu u národního parku Loango. Ubytování ve stanovém táboře s plnou penzí.

Den 9.: NP Loango - Omboué - Port Gentil - Libreville (5 hodin)
Po snídani odjedeme do Port Gentil, ekonomické hlavní město Gabonu, oběd a odlet letadlem do Libreville v 17.30. Přílet do Libreville cca v 18.00, transfer do hotelu. Ubytování Sunset Beach hotel se snídaní.

Den 10.: Libreville - Evropa
Snídaně, poslední návštěva řemeslných trhů, večeře na rozloučenou v místní restauraci, transfer na letiště s průvodcem, večerní let domů.

Den 11.: přílet do Evropy

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz