www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Etnografické zájezdy Afrika - poslední místa
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Gabon. Rituály Bwiti, Lambarené a Národní park Loango 10 dní/MA

Gabon. Rituály Bwiti, Lambarené a Národní park Loango 10 dní/MA

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Cena zájezdu:

Cena na osobu – dvojlůžkový pokoj bez letenky:

8-9 osob v zájezdu: od 100.000 Kč
10-12 osob v zájezdu: 86.000 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6.000 Kč

 

Gabon je přírodní ráj málo známý západním cestovatelům. Zřejmě nejkrásnější částí této cesty je Národní Park Loango, který má to štěstí, že v jeho okolí nežijí téměř žádní lidé a zvířata v něm žijí chráněna množstvím řek a lagun této oblasti střední Afriky. Spolu s bohatým přírodním prostředím je Gabon jedinečný animistickým kultem známým jako Bwiti. Tento výlet zaujme jak zájemce o historii návštěvou koloniálního města Lambarené a světoznámé nemocnice Alberta Schweitzera, přírodu návštěvou Loanga, řeky Ogooue a laguny Fernan Vaz a lesnaté oblasti Křišťálových hor a antropologii: jedinečné rituály Bwiti praktikované bantuskými Mitshogy a Pygmeji Babongo.

Den 1: Europa – Libreville
Přílet do Libreville, kde na Vás bude čekat průvodce na letišti, transfer do hotelu a ubytování v Tropicana Hotel se snídaní.

Den 2 a 3: Libreville – Vesnice Mitshogů (2h)
Snídaně v hotelu a ranní prohlídka hlavního města Gabonu. Toto africké město zaznamenává boom ropných let a je zde cítít vliv bývalého francouzského koloniálního systému. Prohlédneme si trhy ve městě, v centtru se nachází několik historických budov z 19.století, z doby, kdy francouzští misionáři používali Gabon jako základnu pro christianizaci bantuských kmenů žijících v této oblasti. Po prohlídce města se vydáme do gabonského vnitrozemí. Pravděpodobně díky časné christianizaci zde zůstalo velmi málo z původních kultur, kromě populace Pygmejů žijících kolem Lambarené a animistických rituálů Bwiti, které praktikovaly různé skupiny Bantuů v Gabonu. Dojedeme do malé vesnice obývané bantuskými Mitshogy a pygmeji Babongo, kde nám bude umožněno poodhalit taje tajemných rituálů Bwiti. Jejich kultura je velmi silně vázaná k místnímu ekosystému a střeží jedno z nejlépe hlídaných tajemství Afriky, kůru stromu Iboga. Tato rostlina má halucinogenní účinky a během složitých rituálů je oslavována její moc a schopnost převést člověka do světa duchů. Tyto ceremonie jsou úžasné a mohou trvat od několika hodin až po řadu dní. Zde strávíme dvě noci abychom se dozvěděli váce o místní kultuře a každodenním životě. Stany. Polopenze den 2 – oběd a plná penze den 3.

Den 4: Vesnice Mitshogo - Lambarené (3 hodin)
Snídaně a cesta do zalesněného středu Gabonu. zastávka ve vesnicích Bantuů po cestě. Naším cílem je koloniální město Lambarené, město na ostrově v řece známé mnoha přírodními jezery a s mnoha endemickými ptáky a druhy ryb a nemocnicí a muzeem Alberta Schweitzera. Tato jedinečná nemocnice byla založena v roce 1913 německým doktorem Albertem Schweitzerem, jeho výzkumná lékařská jednotka patří k nejpřednějším vědeckým institucím v Africe, zkoumajícím malárii a také slouží jako místo, kde se vzdělávají lékaři a vědci. Navštívíme nemocnici, kde strávíme noc a prohlédneme si okolí města. Ubytování Albert Schweitzer Hospital Guestrooms se snídaní.

Den 5: Lambarené - Jezera - řeka Ogouué – Omboue - Loango (8 hodin)
Snídaně a plavba lodí po hlavních tropických jezerech kolem koloniálního města Lambarené. Tato jezera jsou považována za ráj pro pozorovatele ptáků. Po ranní prohlídce jezer pokračujeme motorovou lodí do města Omboué po řece Ogooué. Cesta trvá 7 hodin a je krásná. Cestující budou mít opravdový pocit jako první průzkumníci, kteří se plavili po afrických řekách. Stany. Polopenze – večeře.

Den 6- 8: Národní park Loango
Snídaně v 6 hodin a prohlídka parku pěšky a na piroze. Ekosystém v Loango patří k nejkomplexnějším a nejbohatším ve Střední Africe, najdeme zde mangrovy, pláže s kokosovníky, které mají rádi sloni, poříční les, konžský prales a vnitrozemský prales s obrovskými stromy a tropickými mýtinami. Opravdová mozaika krajin s krásnou vegetací a zvířaty. Půjdeme s průvodcem parku, během prosince a ledna může návštěvník někdy vidět velká zvířata na panenských plážích - pralesní slony, bůvoly, červená prasata s chlupatýma ušima a známé surfující hrochy. V parku v lagunách je možno sledovat krokodýly, sitatungy, mnoho druhů opic, velká hejna ptáků, gorily západní nížinné a šimpanze, od poloviny července do poloviny září lze vidět velryby v Atlantickém oceánu u národního parku Loango. Ubytování ve stanovém táboře s plnou penzí.

Den 9: NP Loango - Omboué
Po snídaní další objevování místních divokých pláží. Oběd a odjezd do Omboue, kde strávíme noc v místním hotelu Olako či jiném podobném, situovaném u laguny Fernana Vaze. Hotel Olako. BB.

Den 10: Omboué - Port Gentil - Libreville (3h lodí + let PG-LBV)
Po snídani odjedeme do Port Gentil, ekonomické hlavní město Gabonu, oběd a odlet letadlem do Libreville v 17.30. Přílet do Libreville cca v 18.00, transfer do hotelu. Ubytování Sunset Beach hotel se snídaní. Transfer na letiště s průvodcem, večerní let domů.
Konec našich služeb


Cena zahrnuje:
Přeprava po celou dobu zájezdu

Benzín, řidiči a místní průvodce

Anglicky hovořící průvodce

Bed & Breakfast. Ubytování v hotelech a stanu.

Denní výlety, návštěvy a vstupy do Národního parku Laongo

Ceny nezahrnují:

Mezinárodní lety a letištní poplatky

Víza

Cestovní pojištění a storno poplatky

Důležité poznámky:

Je možné, že vzhledem k místním podmínkám bude nutné přizpůsobit rozvrh návštěv a exkurzí.

Pokud nebude možné některé exkurze uskutečnit, pokusíme se je nahradit.

Dlouhé vzdálenosti mezi městy a vesnicemi, často velmi špatné cesty.

Cestujte s jedním „měkkým“ zavazadlem, nikoliv s velkým „tvrdým“ kufrem a vezměte si s sebou batoh.

Povinné očkování: žlutá zimnice

Další náklady: návštěvník by si měl v hlavním městě směnit do místní měny 200-300 EUR na nápoje, do této částky se nepočítá jídlo a nákupy. K nákupu místních řemeslných výrobků doporučujeme si vzít více peněz.

Elektřina: v hotelech jsou zásuvky a na některých izolovaných místech jsou dieselové generátory, kde je možné si nabít Vaší elektroniku. Velmi však doporučujeme vzít si s ebou náhradní baterii a/nebo powerbanku.

Doporučujeme vzít si pantofle do sprchy, baterku, opalovací krém, krátké i dlouhé oblečení (tmavé oblečení pro vstup do parku), lehký spacák.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz