www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Gabon

AFRIKA - Cesty na míru
Etnografické zájezdy Afrika - poslední místa
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Speciální cesty v Africe
Aktivity v Africe
Všechny zájezdy
 
 

Etnografické cesty - Afrika

Na vyžádání Vám pošleme seznam a data speciálních etnografických cest do Afriky. Jedná se o mezinárodní skupinky, vždy vedené zkušeným etnografem, který vás zavede na poslední místa původních afrických kmenů. Seznámíte se mimo jiné s jejich zvyky, kulturou a dozvíte se i mnohem více o zemi,kde žijí.

 

Aktivity v lese

Díky bohatsví lesních porostů v Africe si lze. zde užívat mnoha aktivit v lesích.

 

Co vidět v Gabonu - zájezd na míru do Gabonu

Husté a neprobádané tropické džungle Gabonu nabízí jedinečnou příležitost k pozorování velkých opic, více než 800 km pobřeží ukrývá nekonečné a nedotčené pláže. Největší populace slonů, goril, šimpanzů, mandrilů, želv a plejtváků v Gabonu Vás nenechá na pochybách, že tuto zemi nelze navštívit pouze jednou! Zahrnuto: 
 Všechny transfery dle programu
 Ubytování a strava dle programu
 Permity na gorily
 Pozorování velryb
 Služby místních průvodců
 Vstupné do parků 

 Není zahrnuto: 
 Mezinárodní letenky
 Vízum
 Jídlo a pití neuvedené v programu
 Spropitné
 Položky neuvedené v seznamu "zahrnuto"

 

Gabon. Rituály Bwiti, Lambarené a Národní park Loango 10 dní/MA

Gabon. Rituály Bwiti, Lambarené a Národní park Loango 10 dní/MA

Gabon je přírodní ráj málo známý západním cestovatelům. Zřejmě nejkrásnější částí této cesty je Národní Park Loango, který má to štěstí, že v jeho okolí nežijí téměř žádní lidé a zvířata v něm žijí chráněna množstvím řek a lagun této oblasti střední Afriky. Spolu s bohatým přírodním prostředím je Gabon jedinečný animistickým kultem známým jako Bwiti. Tento výlet zaujme jak zájemce o historii návštěvou koloniálního města Lambarené a světoznámé nemocnice Alberta Schweitzera, přírodu návštěvou Loanga, řeky Ogooue a laguny Fernan Vaz a lesnaté oblasti Křišťálových hor a antropologii: jedinečné rituály Bwiti praktikované bantuskými Mitshogy a Pygmeji Babongo.

 

Rady pro plánování safari v Africe

Dříve než navštívíte Afriku, je třeba se zamyslet nad mnoha věcmi. Zde Vám dáme rady, jak si zabalit, na co nezapomenout, jak nejlépe využít váš čas, snad Vám tyto rady pomohou, jak si nejlépe naplánovat vaši cestu na safari.

 

Národní park Loango a rituály Bwiti - Gabon 11 dní / MA (nd)

Cesta trvající 11 dní /10 nocí, nejlepší období od října do dubna (období dešťů), ale také nejlepší šance vidět zvířata na pláži, od poloviny července do poloviny září (období sucha) pozorování velryb. Gabon je přírodní ráj, málo známý cestovatelům, "šperkem na koruně" je NP Loango, jedno z mála míst na světě, kde zvířata volně chodí po pláži. Kromě přírody se můžeme v Gabonu setkat i s jedinečným animistickým kultem známým jako Bwiti. V první části cesty vás seznámíme s tradičními formami spirituality, druhá část je věnována objevování NP Loango, ležícího na západě země, jižně od Port Gentil. Park má rozlohu 1.600 km2, na západě je chráněn Atlantickým oceánem a na východě lagunou Iguéla a neproniknutelným pralesem, tato část je nedotčena pytláky nebo ničením již po 20 až 30 tisíc let. V Loango NP cestujete zpět v čase. Nejzajímavější body cesty: kultura Bwiti a obřady, koloniální dědictví Lambaréné, tropická jezera, ptactvo - řeka Ogooué River - gorilí ostrov Evengué, africká lesní fauna, primární konžský prales, zvířata na pláži. Cena zahrnuje: dopravu, pohonné hmoty, poplatky na místě policii, anglicky mluvícího průvodce, stravu dle programu, místní nosiče a průvodce, výlety dle programu. Cena nezahrnuje: letenky, nápoje, víza, odletová taxa 15 EUR, cestovní pojištění. Poznámka: cesty jsou často ve špatném stavu, je třeba mít vlastní spací pytel a matraci, doporučuje se jeden velký batoh a jeden příruční.

 

11denní návštěva Gabonu Moukalaba Doudou - Lekedi / NGO (p)

Při této cestě můžete vidět jak gorily nížinné, tak mandrily. Cena zahrnuje: ubytování se snídaní v Libreville, ubytování a plnou penzi v Moukalaba Doudou a Lekedi, dopravu autem s řidičem/průvodcem, všechny lety vnitřní, všechny transfery autem a vlakem, všechny výlety z programu, prohlídka Libreville. Gorily lze také stopovat v Moukalaba Doudou.

 

11 denní cesta po Gabonu Libreville-Lambarene-Lopé-Loango NGO (p)

Cesta, která Vás seznámí s nejznámějšími místy v Gabonu, v ceně jsou zahrnuty transfery v Libreville, jízdenky na vlak a místní letenky, všechna pozemní doprava, výlety v Loango, Lambaréné a Lopé dle popisu, plná penze v hotelu Lope, Lambaréné a Loango, všechny vstupy do parků, služby místních průvodců, kteří mluví i anglicky a německy, (víza a vstupní povolení do Gabonu - na vyžádání).

 

8 denní poznávací cesta Gabon / NG (p)

Tato cesta vás zavede do Kongou a Lekedi, v ceně jsou zahrnuta všechna ubytování a strava - plná penze, výlety podle programu, transfery, doprava a služby místního řidiče-průvodce, doprava vlakem a místní letenky, povolení do parků.

 

Kombinovaná cesta Loango /Lopé / Ivindo - 19 dní Gabon MV (p)

Minimálně 2 osoby, maximálně 8 osob Cena zahrnuje: všechny transfery, dopravu, ubytování, strava plná penze kromě Libreville a ve vlaku, výlety, průvodce a vstupy do parků, kempové vybavení, je třeba mít spací pytel. V ceně není: vízum, nápoje a letenky.

 

Dobrodružství na řece Ivindo - Gabon 12 dní MV (p)

Fantastická plavba na lodi po řece do neznámé zátoky Momba Bai v srdci džungle, pozorování přírody a pralesa s velkou možností vidět zvířata. Cesta vhodná pro nenáročné a zdatné, nevyžadující komfortní ubytování. V ceně zahrnuto: transfery, doprava, ubytování, strava plná penze kromě Libreville a ve vlaku, výlety, průvodci a vstupy do parků, kempové vybavení, je třeba mít s sebou vlastní spací pytel. V ceně nejsou víza a letenky.

 

Savci Gabonu - moře a pevnina 8 dní /MV (ps)

Toto safari se pořádá od poloviny června do září, minimální počet osob jsou dvě. V ceně je zahrnuto: všechny transfery, doprava, vnitřní lety, ubytování, plná penze - kromě Libreville, výlety, místní průvodci a stopaři, vstupy do parků.

 

Objevení pobřežních ekosystémů - Gabon /MV

Cena zahrnuje všechny transfery, domácí přelety, ubytování, plná penze (kromě Libreville) výlety, místní průvodci a stopaři, vstupy do parků. Minimální počet účástníků 2. Odjezd v pátek a návrat v pátek. V ceně nejsou víza a nápoje.

 

Gabon - národní park Lope a jeho biodiversita 10 dní / MV

V ceně jsou zahrnuty všechny transfery, doprava, ubytování, strava plná penze kromě Libreville a ve vlaku, výlety, místní průvodci a vstupy do parků. Minimální počet: 2 osoby, odjezdy v pátek a návrat v pátek.

 

Objevování Gabonu / Sette Cama - 13 dní /MV (ps)

Cena zahrnuje: všechny transfery, domácí přelety, ubytování, plná penze kromě Libreville a ve vlaku, výlety, průvodce a vstupy do parků. Odjezdy jsou v pátek z Libreville a cesta končí v pondělí v Libreville. Cena při dvou osobách.

 

Objevování Gabonu - 12 dní luxusní cesta /MV (ps)

Cesta se organizuje při počtu minimálně 2 osoby, začátek je v pátek a konec v neděli. Cena zahrnuje všechny transfery, dopravu, domácí přelety, ubytování a stravu (plná penze kromě Libreville a ve vlaku), výlety, průvodce v parcích a vstupy do parků.

 

Gabon - cesta za velkými savci 14 dní /Sette Cama /MV (ps)

Organizuje se při počtu 2 osoby, cena zahrnuje všechny transfery, domácí přelety, ubytování, stravu (plná penze kromě Libreville a ve vlaku), výlety, místní průvodce v parcích a vstupy do parků.

 

Gabon - cesta za velkými savci 13 dní /MV (ps)

Cesty do Gabonu se organizují pro minimálně 2 osoby a odlet je možný kdykoliv. V ceně jsou zahrnuty všechny transfery, domácí přelety, ubytování dle rozpisu, strava dle rozpisu - kromě Libreville a ve vlaku, výlety, místní průvodci v parcích a vstupy do parků.

 

Zájezdy na míru do Afriky

Do všech zemí pořádáme cesty na míru, podle požadavků klienta, rozpočtu a časových možností zákazníka. Na našich stránkách najdete jen několik málo možností cest pro inspiraci, termín a náplň Váší cesty si určujete sami, my Vám samozřejmě rádi poradíme. Vybereme vhodný termín pro jednotlivé země. Lze udělat zcela individuální cestu nebo se lze připojit k mezinárodní skupině, případně vytvoříme skupinky ze zájemců z Česka. Stačí nám napsat email na jizniafrika@jizniafrika.cz a my se Vám hned ozveme.

 

Konžská pánev - Rovníková Guinea, Gabon, Kongo, Kamerun, Sv.Tomáš a Principe 20 dní EQT (p)

Zajímavá kombinace pěti zemí v Guinejském zálivu - Rovníková Guinea, Kongo, Kamerun, Sao Tome a Principe. Tato cesta Vám nabídne možnost podívat se do nejodlehlejších míst jako je Annobon Island v Rovníkové Guinei, Ilha das Rolas/ Bom Bom Island na Sv.Tomáši, Poubara v Gabonu atd. Setkáte se s nejohroženějšími zvířaty planety v rezervacích v tropickém pralese v Konžské pánvi jako je Odzala National park v Kongu, La Lope NP v Gabonu atd. Potkáte se s lidmi a jejich různými kulturami, denním životem, navštíte muzea. Minimální počet osob: 2

 

Středoafrická republika a Gabon - 13 dní AE (p)

Přílet a odlet Douala - Kamerun Max. počet účastníků 12-14 osob Nejzajímavější místa: * Dzanga Sangha Reserve - neznámé místo, ale velmi krásné, žijí zde lesní sloni, bůvoli, gorily a lesní antilopy ve velkém množství * Loango NP - poslední africký ráj, kde se husté deštné pralesy střetávají s nekonečnými plážemi a řekami * ostrov Principe - husté pralesy a exotické ptactvo, krásné pláže, vodopády * vystopování skupiny goril nížinných v Congo Basin * pozorování 30-100 plachých lesních slonů na mýtině v džungli rezervace Dzanga- Sangha * seznámení s tajnou kulturou Pygmejů BaAka * návštěva útočiště goril v Gabonu * doprovod zkušených průvodců, pěší safari, výlety na lodích a kajacích, safari v autech 4x4 v NP Loango * prohlídka ostrova Principe nebo odpočinek na plážích

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz