www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Alžírsko

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Nejlepší a nejoblíbenější jídla a nápoje - Afrika

Afrika se vyznačuje svou originální kuchyní a nápoji. V mnoha lodgích vaří vynikající kuchaři, kteří Vám připraví neskutečně dobrá jídla i ve velmi primitivních podmínkách. Kromě zážitků z cesty, si můžete přivézt i zážitky z jídla. Zde jen krátký seznam jídel a nápojů, se kterými se v Africe můžete potkat.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Nejvyšší pohoří Afriky

Africká krajina je výjimečně rozmanitá,mnoho dobrodruhů přitahují hory,které chtějí zdolat. Zde je krátký výběr :

 

Alžírsko

Alžírsko je největší zemí Afriky a začíná se otvírat turismu nejen díky přírodním krásám,ale i pozůstatkům římské říše.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Alžírsko

Al Qal'a of Beni Hammad Djémila M'Zab Valley Tassili n'Ajjer # Timgad Tipasa Kasbah of Algiers

 

Dějiny a lidé - Alžírsko

Alžírsko bylo dlouho mimo mapu cestovatelů z důvodu občanské války mezi ozbrojenými islámskými skupinami a armádou. Pomalu se země otvírá návštěvníkům a odhaluje své poklady. V zemi jsou archeologické poklady a nádherná přírodní místa. Část alžírské Sahary patří k nejkrásnějším - krásné duny, skalní formace. Tuaregové patří k nejzajímavějším obyvatelům země, dodržují starodávné tradice bez styku s moderním světem. Alžírsko bylo obýváno stejně jako Maroko po tisíciletí.

 

Zprávy z Maroka a Alžíru

Rostoucí tlak obyvatelstva v pohoří Atlas má negativní vliv na populaci makaků. Odlesňování je také jedním z důvodů ohrožení tohoto druhu (Barbary Macaque). Opice slézají ze stromů a sají květiny, ztráta tohoto druhu by měla velký vliv na místní ekosystémy.

 

Fauna v Alžírsku

Nedávno byly poprvé zachyceny na kameru ohrožené druhy saharských gepardů v Parc National de l´Ahaggar, zvíře se prý pohybuje v Alžírsku, Togo, Nigeru, Mali, Beninu a Burkina Faso. Údajně žije již jen 250 jedinců tohoto savce. Fotografie byly pořízeny v centrální Sahaře.

 

Zajímavá místa - Alžírsko

Alžírsko je jednou z nejméně známých zemí Afriky, země se probudila z nedávné temné minulosti a stala se velmi zajímavou destinací pro cestovatele. Nedávno ještě v Alžírsku zuřila devastující občanská válka a země nebyla navštěvována, jen pár cestovatelů se do země dostalo a přinášelo zprávy o krásných římských památkách, obrovských písečných dunách pouště Sahary. Nyní se Alžírsko vrací na cestovatelské mapy. Je to druhá největší africká země, je to jak země Středomoří, tak africká. V minulosti Alžírsko bylo inspirováno Římem a Francií. Mezitím arabské islamistické armády putovaly zemí od východu a v Alžírsku se usadily. Výsledkem toho je nádherná architektura vypovídající příběhy Sevrení Afriky. Alžírsko je země arabská, evropská i africká zároveň. Je domovem Berberů a Tuaregů, kteří vývoj pozorovali z svých horských a pouštních útočišť. Alžírská Sahara je nejkrásnější částí největší pouště světa s nekonečnými panoramaty, starým skalním uměním a vesnicemi v oázách.

 

Národní parky v Alžírsku

V Alžírsku je deset národních parků: * Ahaggar National Park * Belezma National Park * Chrea National Park * Djurdjura National Park * El Kala National Park * Gouraya National Park * Tassili n'Ajjer National Park * Taza National Park * Theniet El Had National Park * Tlemcen National Park

 

Doprava - Alžírsko

Doprava : mezinárodní lety - KLM, BA, trajekt West Med Ferries, lze cestovat vlakem mezi Oranem, Algiers, Constantine a Anaba, vlaky také jezdí na jih do Bécher a z Constantine do Touggourt. Jezdí tu i dálkové autobusy, jsou pohodlné, spolehlivé ale drahé, musíte si udělat předem rezervaci, pokud chcete jet Tamanrasset. Stopování není v současné době bezpečné. Pokud si půjčíte auto, musíte mít mezinárodní řidičský průkaz a obvykle se vyžaduje tzv. carnet de passage. Silnice jsou v celkem dobrém stavu, pokud cestujete přes Saharu, musíte mít dostatek pohonných hmot a vody. Půjčení auta zařizují hotely a státní cestovní agentura ONAT.

 

Alžírsko

Návštěva Alžírska si vyžaduje pečlivou přípravu. Cesty na Saharu jsou nejvhodnější od října do dubna, kdy je denní teplota přijatelná. Během těchto měsíců může být od prosince do února velmi chladno a teploty v noci padají pod bod mrazu. Písečné bouře jsou zde převážně od dubna do července. Nejlepší měsíce jsou řijen a listopad, kdy je nebe jasné a pokud spadne nějaký déšť, některé oblasti pouště se mohou i zazelenat.

 

Vstupní formality - Alžírsko

Vstupní formality Ambasáda Alžírska v ČR: V Tišině 10/483, 160 00 Praha, Prague 6 Tel: +(402) 2-3337 1142 Fax: +(402) 2-33371144 Často se mění, je lépe se vždy informovat na příslušné ambasádě. Při vstupu do země je třeba provést celní deklaraci všech hodnotných věcí, je třeba si také uchovat doklady týkající se směny peněz. Pokud nemáte při zpáteční cestě vše uvedeno ve formuláři, cennosti Vám mohou být zabaveny.

 

Podnebí v Alžírsku

Alžírsko leží v mírném pásmu, podnebí je podobné jako v ostatních zemích Středozemí, jsou tu však velké rozdíly v teplotě díky reliéfu. Pobřeží má příjemné podnebí (10-12°C v zimě a 24-26°C v létě). I deště jsou zde vydatné, kromě oblasti kolem Oranu. Když však prší, voda se rychle vypařuje. Dále do vnitrozemí se podnebí mění - zima 4-6°C, léto 26-28°C. Na Sahaře jsou teploty od 20°C do 34 °C, ale dosahují až 49°C. Jsou tu časté prudké větry.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz