www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Národní parky v Alžírsku

Národní parky a rezervace Afriky

V Alžírsku je deset národních parků:
* Ahaggar National Park
* Belezma National Park
* Chrea National Park
* Djurdjura National Park
* El Kala National Park
* Gouraya National Park
* Tassili n'Ajjer National Park
* Taza National Park
* Theniet El Had National Park
* Tlemcen National Park

Národní parky :
Ahaggar národní park
oblast v jižním Alžírsku, asi 1500 km od hlavního města, je tvořena skalnatou pouští, nejvyšší hora Mount Tahat
2908 m. V zimě zde klesají teploty pod bod mrazu. Je zde evidováno několik prehistorických osad, skalní malby z období 6.000 let přn.l. také se zde nachází hrob Tin Hinan( matka Tuaregů) v blízkosti Tamanrassetu. Pohoří Hoggar zaujímá plochu asi 550.000 km2.

Belezma národní park
patří k nejdůležitějším parkům v Alžírsku,má rozlohu 262,5 km2, roste zde 447 druhů rostlin a žije tu asi 309 druhů zvířat. Nejvyšší vrcholek pohoři Belezma Djebel Refaa dosahuje výšky 2.178 m.

Chréa národní park
se nachází v provincii Blida v hornaté oblasti,je zde i lyžařská základna, jedna z mála v Africe.Jedno z mála míst, kde přežívá makak berberský.

Djurdjura národní park
má rozlohu 185 km2 a založen byl v roce 1983, nachází se v Kabylie, tektonické pohoří je tvořeno lesy,jeskyněmi a stržmi, také se zde vyskytuje makak berberský. Djerjer znamená chladný,ale Římané nazývali místo také Železné hory.kvůli nedobytnosti a nevůli obyvatel připojit se k římskému impériu.

El Kala národní park a biosférická rezervace
nachází se na severovýchodě země,je zde několik jezer a jedinečný středomořský ekosystém s mokřady. Park by vytvořen v roce 1983. Park zahrnuje 50 km pobřeží Středozemního moře, nachází se zde jezera Oubeira, Tonga,Mellah, Marais of Bourdim, Modré jezero a Černé jezero.Žije to 40 druhů savců a ptáci, celkem asi 718 zvířecích druhů.


Gouraya národní park
patří k pobřežním parkům Alžírska, vznikl v roce 1984, nachází se tu jezero Mézaia,jsou zde pláže a útesy, vyskytuje se tu i berberský makak a šakali.Patří do biosférických rezervací seznamu UNESCO.

Tassili n´Ajjer národní park
je park nacházející se v Sahaře na jihovýchodě, je tu množství prehistorických jeskyní,má rozlohu 72.000 km2 a patří na seznam UNESCO.Vytvořen byl v roce 1972 a je to důležité archeologické naleziště se skalními malbami, nejstarší jsou asi 12.000 let, Tassili je celosvětově známé místo - náhorní planina , nejbližší město je Djanet. Skalní útvary jsou z pískovce a tvoří asi 300 přírodních skalních oblouků kromě jinýc h zajímavých tvarů.

Taza národní park
patří k nejmenším parkům v Alžírsku, leží v oblasti Tell Atlasu , v blízkosti města Taza, tvoří jej 3807 hektarů zalesněné oblasti u masivu Guerrouch, v zimě mohou být vrcholky pokryty sněhem.Park byl vytvořen v roce 1923 a leží u Středozemního moře,je to mnoho jeskyní a pláží, rostou zde korkové duby, v parku žije asi 5600 obyvatel berberského původu.

Theniet El Had národní park
je jeden z 10 národních parků Alžírska a pojmenován podle nejbližšího města v provincii Tissemsilt, jsou tu lesy a nejvyšší hora dosahuje 1985 metrů, je to oblíbené místo pěších turistů. Má rozlohu 36,16 km2.

Tlemcen národní park
patří k nejovějším parkům v blízkosti měste Tlemcen,kromě leů jsou tu i archeologická místa ,ruiny Mansoura a mešita Sidi Boumediene.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz