www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa
Národní parky a rezervace
Praktické informace na cestu
Podnebí a přírodní poměry
Vstupní formality
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města
Obchod a hospodářství
Dějiny a lidé
Doprava
Fauna a flóra, příroda
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa,knihy a období v Africe
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Alžírsko

Praktické informace na cestu

Návštěva Alžírska si vyžaduje pečlivou přípravu. Cesty na Saharu jsou nejvhodnější od října do dubna, kdy je denní teplota přijatelná. Během těchto měsíců může být od prosince do února velmi chladno a teploty v noci padají pod bod mrazu. Písečné bouře jsou zde převážně od dubna do července. Nejlepší měsíce jsou řijen a listopad, kdy je nebe jasné a pokud spadne nějaký déšť, některé oblasti pouště se mohou i zazelenat.

Od května do září může být v Alžírsku velmi horko a nejen v poušti. Pokud máte jinou možnost, vyhněte se těmto termínům. Dále je třeba brát v úvahu Ramadan, islámský měsíc, kdy se celá země během dne zastaví a najít restaurace s jídlem během dne není snadné. Jelikož islámský kalendář je o 11 dní kratší než západní, doba Ramadánu se v kalendáři mění každým rokem. V roce 2010 je Ramadán od 11.srpna do 9.září.

Jazyk: arabština, francouzština a berberština, avšak arabština zde má svoji verzi, která má hodně slov vypůjčených z francouzštiny a opačně, mluví se zde také několika berberskými a tuaregskými dialekty.
Časové pásmo: GMT+ 1
Mezinárodní předvolba: +213

Víza
Každý návštěvník musí mít víza, potřebujete potvrzení od zaměstnavatele, že máte práci a že se vrátíte zpět a také pozvání od alžírského kontaktu nebo cestovní kanceláře. S žádostí je třeba začít s velkým předstihem, pokud máte v pase izraelské razítko (nebo i z Malawi nebo Taiwanu) vízum Vám nebude uděleno.

Zdraví
Stejně tak jako v ostatních zemích Severní Afriky, není třeba žádné očkování, avšak pokud cestujete ze subsaharské Afriky musíte mít doklad o očkování proti žluté zimnici. Je dobré mít očkování proti diphtérii, tetanu, žloutence typu A, tyfu, meningitidě a doporučuje se repelet mít vždy na cesty.

Bezpečnost
Jediné oblasti, které jsou ještě nebezpečné je území kolem Kabylie na severovýchodě Alžírska, která bohužel zahrnuje římské ruiny v Timgad a také oblast u hranic s Mali. Expedice do pouště se mohou podnikat pouze s místním průvodcem. Situaci si vždy před návštěvou prověřte.

Peníze
Měnovou jednotkou v Alžírsku je alžírský dinar DA, na konci roku 2009 byl směnný kurs 1USD /71 DA, výměna je mnohem výhodnější na černém trhu, zeptejte se místních, kde směnit peníze. Cestovní šeky lze směnit ve vetších městech, kreditní karty lze použít jen ve velkých hotelích a v půjčovnách aut. Nejoblíbenější měnou na směnu peněz je EUR, s USD a GBP bývají problémy. Nejlepší je vyměnit si dostatek peněz na letišti v Alžíru nebo v Tamanrasset. I když po cestě mnoho peněz nebudete potřebovat, je dobré mít dináry na suvenýry a nápoje. Po té co opustíte Tamanrasset se peníze nedají směnit.

Ceny
Pokud máte malý rozpočet, dá se vyjít se 60 USD na den, bydlíte-li v hostelích, jezdíte-li společnými taxíky a levně jíte. Pokud přidáte půjčení auta, několik vnitřních letů, místní průvodce a nějaké nákupy - vaše denní vydání mohou být kolem 150 USD.

Jak se dostat do Alžírska
Národní dopravce Air Algérie spojuje Algiers s ostatními městy na severu a západě Afriky, stejně také létá do Paříže, Londýna a Frankfurtu. Další možností jsou francouzský charter Point- Afrique, který létá do Tamanrasset, Ghradaia, Timimoun a Djanet z Paříže a Marseille.

Doprava
Air Algérie má velkou síť domácích letů mezi Algiers a Tamanrasset, Djanet, Ghardaia, In Salah, Timimoun, Annaba, Oran a dalšími městy. Let z Algiers do Tamanrasset stojí např. 360 USD. Autobusy a společné taxíky spojují většinu měst. Expedice auty 4x4 do pouště nabízí cestovní kanceláře od 75 USD do 120 USD na den.

Nejlepší doba pro návštěvu Alžírska
Pro návštěvu jihu Alžírska je nejlepší doba mezi říjnem a březnem, během této doby je horko na poušti menší a je snažší cestovat. Během těchto měsíců alespoň na některých místech zaprší a není tak horko. Od března do května začíná velké horko, v té době v Tamanrasset jsou v říjnu kolem 30°C a v lednu 19°C přes den, v noci však v lednu může být velmi chladno až 4°C.

Jídlo a pití
Během cesty nabízíme veškeré nápoje i jídla, snídaně jsou kontinentální - chléb, džem, sýr a čaj nebo káva. Oběd je obvykle studený - saláty atp., večeře jsou teplé - různé druhy gulášů, rýže, těstoviny, kuskus.

Oblečení
Doporučuje se lehké oblečení na den a tepleší na noc, také přes den je třeba být oblečen - ochrana proti slunci, také je třeba mít nepromokavou bundu, hodí se když je velmi větrno. V poušti může být i velmi chladno až mrazivo v noci. Takže se hodí i teplé oblečení. Dodržují se zde konzervativní způsoby oblečení, ženy a často i muži svým oblečením demonstrují určitý stupeň respektu.


Svátky: 1. ledna, 1. května, 19.června - Comemoration Day, 5.července - Den nezávislosti, 1.listopadu - Den revoluce a další pohyblivé islámské svátky.

Elektrická energie: 230V/ 50 Hz, zásuvky jako v Evropě
Měna: alžírský dinár (AD), jediná banka, která mění šeky je Banque Nationale d´Algérie, kreditní karty se přijímají jen na málo místech.
Banky mají otevřeno od 9.00-15.00 pondělí - čtvrtek. Během Ramadánu jsou otvírací doby kratší.

www odkazy

http://www.algeriantourism.com/index.php

http://www.visitoran.com/

http://www.algeria.com

http://www.sahara-overland.com

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2020:
Copyright © 2020 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz