www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Gambie

Zajímavá místa - Gambie

Zajímavá místa - Gambie

Přestože spousta lidí má dojem, že Gambie je destinace, kde jsou jen hotely, opak je pravdou. V Gambii je mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Výhodou je snadná dostupnost, protože se nacházejí blízko sebe. Cesta z Banjulu do Kololi trvá asi 20 minut, takže se sem dá dojet v klidu taxíkem. Hotely leží asi 15 km od letiště. Ceny jsou uvedeny na letišti. Pokud se chcete dobře najíst, pak navštivte restauraci The Butcher´s Shop nebo kavárnu Le Palais du Chocolat.

 

Národní parky a rezervace Gambie

Národní parky a rezervace Gambie

Národní parky * Kiang West * Niumi/Sine Saloum * River Gambia

 

Podnebí v Gambii

V Gambii je subtropické podnebí s rozdílnými teplotami, téměř po celý rok je slunečno, denní teploty šplhají poměrně vysoko. Od listopadu do půli května trvá nepřetržité období sucha s nulovými srážkami a teplotami, které v Banjulu a okolí klesají až na 7°C. Teplé a vlhké počasí převládá během zbytku roku. Od července do října, kdy nastává období dešťů, převládá vysoká vlhkost vzduchu s krátkými, ale vydatnými srážkami. Teplota může vystoupit až na 43,4°C, ale u moře je obvykle nižší.

 

Dějiny a lidé - Gambie

Většina obyvatelstva v Gambii jsou muslimové. Náboženský svátek Ramadan je postní měsíc, kdy většina muslimů přinejmenším ve dne nejí a nepije.

 

Gambie

Gambie nabízí nejen fantastické počasí, ale také krásné výlety na lodích, po zemi, pozorování ptáků a rybaření. Většinu času ale turisté stráví na písečných plážích, kde je možné rybařit i hrát golf. V Fajara je 18 jamkové hřiště, mnoho hotelů nabízí tenis, volejbal, squash, stolní tenis, pétanque a velké šachy. Telefonická předvolba je + 220, funguje tu většina mobilů nebo lze využít předplacené SIM karty, je tu několik internetových kaváren, některé hotely mají televize se satelitními přijímači. Banjul má jednoduchý systém taxíků pro turisty - zelené taxíky Vás odvezou z letiště do hlavních hotelů (asi 15 km) a ceny jsou vytištěny na letišti, žluté taxi jsou pak levnější a jezdí po městě.

 

Zprávy z Gambie

Projekt na snížení chudoby v Gambii I když do Gambie každoročně přijíždí více než 100.000 turistů, většina hotelů patří zahraničním společnostem a místní komunity z nich nemají příliš velké zisky. Dokonce se sem dováželo i ovoce a zelenina z Evropy, avšak za pomoci anglické společnosti Haygrove byla založena společnost GIG - Gambia is Good a ta zaměstnává místní pro pěstování a prodej ovoce a zeleniny. Nejdříve GIG spolupracovala s 30 pěstiteli, ale nyní jich je již přes tisíc a dodávají své produkty do velkých hotelů, místní produkty jsou již zastoupeny 80%.

 

Jazyk západní Afriky dioula

Dioula patří k dorozumívacím jazykům Západní Afriky - lingua franca. Oblast Západní Afriky se táhne od Mauretánie po Kamerun.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Nejlepší a nejoblíbenější jídla a nápoje - Afrika

Afrika se vyznačuje svou originální kuchyní a nápoji. V mnoha lodgích vaří vynikající kuchaři, kteří Vám připraví neskutečně dobrá jídla i ve velmi primitivních podmínkách. Kromě zážitků z cesty, si můžete přivézt i zážitky z jídla. Zde jen krátký seznam jídel a nápojů, se kterými se v Africe můžete potkat.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Migrující ptáci - Afrika

Miliony ptáků každoročně na podzim migrují do Afriky z Evropy a na jaře se zase vrací zpět. Stovky různých druhů se takto vydává na několik tisíc kilometrů dlouhou cestu. Mnoho z nich musí překonat překážyk jako jsou Alpy, Středozemní moře a Saharu. Asi 4000 druhů ptáků z 10.000 druhů migruje z Euroasie.

 

Gambie

Největší rybářskou vesnicí v Gambii je Tanji, která ožívá vždy po příjezdu lodí s denním úlovkem, kdy se zakotví desítky barevných pirog a ženy odnášejí úlovky na břeh ,kde se ryby prodávají,ty které se neprodají se pak suší na slunci.je to spíše chaotické,ale velmi oblíbené místo rybářů.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Slavnost masek v Gambii

Každý může v lednu navštívit slavnost masek v Gambii v městečku Janjabureh, tento festival je věnován Kankurangovi, stvoření ,které chrání chlapce od hříchů. Další festival masek se koná v Banjulu v dubnu Roots Festival.

 

Kam za primáty v Africe

Mezi mnoha druhy afrických savců jsou primáti zastoupeni asi 100 druhy, od goril z deštných pralesů až po malé bushbaby. Primáti jsou fascinující na pozorování, obvykle žijí ve skupinách a mají zajímavé chování. Nejdražší je pozorování goril horských ve Rwandě a Ugandě, jejich stopování může být náročné, ale je to jedinečný zážitek. Pozorování šimpanzů je rozdílné, spíše za nimi běháte a pozorujete jejich denní aktivity od jídla po odpočinek. Šimpanzy také obvykle dříve slyšíte, než vidíte. Jejich hysterický křik je charakteristický. Ale v Africe lze pozorovat i jiné primáty - paviány a společenské kočkodány. V Africe je mnoho lesních rezervací, kde primáti žijí a ještě nejsou tak hojně navštěvované. Většina opic žije na zemi, chcete-li je pozorovat tak určitě je lepší mimo období dešťů (Uganda, Rwanda / duben-květen), nejsušší měsíce v Tanzánii od poloviny května do konce října, nejvíce srážek v Etiopii je od července do září.

 

Vstupní formality - Gambie

Na pobyt kratší než 90 dní občané ČR nepotřebují vízum, pro cestu pouze cestovní pas platný 6 měsíců po návratu.

 

Gambie

Kunta Kinteh Island and Related Sites Stone Circles of Senegambia *

 

Senegal -Senegambijské kruhy,wrestling

V Senegalu a Gambii byla objevena na území 21.000 km2 megalitická pohřebiště, je jich více než 17.000 ve 2.000 seskupeních. Byla tvořena postupně už asi 2.800 let od roku 1300 př.n.l.. Kruhy lze najít asi 4 hodiny jízdy od Banjulu, z Jangjanbureh se lze dostat taxíky do Wassu a Kerr Batch. V Senegalu lze kruhy velmi těžko najít, potřebujete auto 4x4, Kaolack asi 3 hodiny jízdy od Dakaru je dobrá základna.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz