www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Ghana

Národní parky a rezervace - Ghana

Národní parky a rezervace - Ghana

Národní parky * Bia * Bui * Digya * Kakum * Kyabobo Range * Mole * Nini-Suhien

 

Podnebí v Ghaně

Podnebí je tropické, ale relativně mírné. Klimatické rozdíly existují mezi různými částmi země a zavisí na tom, zda se slunce nachází na jih nebo na sever od rovníku. Jsou tu dvě období dešťů od dubna do června a od září do listopadu. Na severu prší v březnu a dubnu a pak občas od srpna do září, kdy jsou srážky nejvyšší. Teploty se pohybují mezi 21°C až 32°C, relativní vlhkost je mezi 50% -80%. Teplý pouštní vítr fouká ze severovýchodu od prosince do března a snižuje vlhkost vzduchu. Znamená to, že na severu dny jsou teplé a noci chladné. Vliv větru je cítit na jihu v lednu. Ve většině oblastí ...

 

Dějiny a lidé - Ghana

Dějiny a lidé - Ghana

V královském paláci v druhém největším městě Ghany - Kumasi se každých šest týdnů obvykle v neděli koná slavnost - ašantský král - Asantehene přijímá navštěvníky a náčelníky. Tato událost se nazývá adae, je velmi spektakulární, hodně se tu bubnuje, zpívá a tančí. Každý je oblečen do nejlepších šatů - kente - velmi barevný oblek, náčelníci jsou pod slunečníky, které nesou služebníci. Přítomnost turistů je vítána. Kdy se koná adae můžete zjistit v turistické kanceláři v National Culture centre - událost je vždy podle kalendáře Akan - 9 měsíční se 42 dny. Každý třetí rok se vypustí jeden měsíc, aby došlo ke sladění s gregoriánským kalendářem.

 

Adrenalinové zážitky v Africe

Adrenalinové zážitky v Africe

Na mnoha místech v Africe můžete mít adrenalinové zážitky jako nikde jinde na světě. Zde je několik ukázek: *pěší safari v NP South Luangwa *Toubkal okruh v Maroku *Ruwenzori v Ugandě *Pohoří Simiens v Etiopii *Kilimanjaro *raftování v Ugandě 31 km, Bujagali Falls *lety balonem nad pouští Namib -Naukluft v Namibii *lety balonem nad Masai Mara v Keni a nad pláněmi Serengeti v Tanzánii *plavba na kanoi po řece Zambezi u Victoria Falls,raftování v Batoka Gorge

 

Ghana

Ubytování v Ghaně je od malých hotelů po 5* plážové resorty včetně restaurací, bazénů, salonů krásy, konferenčních místností. Mezinárodní letiště Kotoka leží 12 km od centra, taxi do města stojí asi 11 EUR (20 GHC), letiště používá registrovaná taxi. Neexistuje veřejná doprava z letiště do centra. Slušně odmítněte kohokoliv, kdo Vám chce odnést zavazadlo.

 

Jazyk západní Afriky dioula

Dioula patří k dorozumívacím jazykům Západní Afriky - lingua franca. Oblast Západní Afriky se táhne od Mauretánie po Kamerun.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Nejlepší a nejoblíbenější jídla a nápoje - Afrika

Afrika se vyznačuje svou originální kuchyní a nápoji. V mnoha lodgích vaří vynikající kuchaři, kteří Vám připraví neskutečně dobrá jídla i ve velmi primitivních podmínkách. Kromě zážitků z cesty, si můžete přivézt i zážitky z jídla. Zde jen krátký seznam jídel a nápojů, se kterými se v Africe můžete potkat.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Vodopády Afriky

Zde Vás seznámíme s více i méně známými vodopády Afriky

 

Pěšky po Africe

Afriku poznáte nejlépe,pokud se vydáte na některá místa pěšky. Zde uvedeme několik tipů na vybraná místa vhodná pro pěší tuirstiku.

 

Zajímavá slova

V Africe existuje velké množství jazyků a také mnoho různých výrazu pro popis chování zvířat,ale některá se používají pro popis chování lidí.

 

Surfování v Africe

Tropické pobřeží Ghany 540 km Zlatého pobřeží nabízí výborné možnosti surfování celoročně. V Gomoa Ftetteh asi 40 minut od Accry je to pravé místo,většinou surfují cizinci, jelikož většina Ghaňanů neumí plavat. V Busua je jediný obchod se surfařskou výbavou, je tu surfuřská škola Ahanta Waves. V roce 2009 byla založena Západoafrická surfařská asociace WASA( Brett Davis). Pláže jsou téměř prázdné a nabízejí výjimečné možnosti surfování.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Ghana

V Kumasi se koná největší africký trh Kejetia pod otevřeným nebem, sejde se tu až 40.000 prodejců čehokoliv. Je zde i sekce voodoo, najdete tu asi 10.000 stánků. Tržiště Kejetia se nachází v centru Kumasi, asi 4,5 hodiny jízdy od Accry. Kromě prodejních stánků jsou tu i malé dílny,kde se vytvářejí výrobky z recyklovaných materiálů, stánky s jídlem.

 

Hospodářství -Ghana

Hlavním průmyslem je zemědělství, důlní průmysl, manufaktury,ropa a plyn. Ganga hledá investory. Roční růst GDP 2010-2019 5,7%

 

Hlavní města Afriky

Možná, že ani všechna neznáte. Postupně Vás seznámíme i s jejich názvy. Algeria - Algiers Marocco - Rabat Západní Sahara - El Aaiun Mauretánie - Nouakchott Senegal - Dakar Gambie - Banjul Guinea - Bissau - Bissau Guinea - Conakry Sierra Leone - Free Town Mali - Bamako Burkina faso - Ouagadougou Libérie - Monrovia Pobřeží slonoviny - Yamoussoukro Ghana - Accra Togo - Lomé Benin - Port Novo Niger - Niamey Nigérie - Abuja Rovníková Gunea - Malabo Kamerun - Yaoundé Gabon - Libreville Chad N´Djamena Středoafrická republika - Bangui Kongo - Brazaville Demokratická republika Kongo - Kinshasa Angola - Luanda Namibia - Windhoek Jižní Afrika - Pretoria Botswana - Gaborone Lesotho - Maseru Swaziland - Mbabane Mozambik - Maputo Zimbabwe - Harare Zambie - Lusaka Malawi - Lilingwe Tanzanie - Dodoma Burundi - Bujumbura Rwanda - Kigali Uganda - Kampala Keňa - Nairobi Jižní Sudan - Juba Somálsko - Mogadishu Etiopie - Addis Ababa Sudan - Khartoum Djibouti - Djibouti Eritrea - Asmara Egypt - Cairo Libye - Tripoli Tunis - Tunis

 

Kam za primáty v Africe

Mezi mnoha druhy afrických savců jsou primáti zastoupeni asi 100 druhy, od goril z deštných pralesů až po malé bushbaby. Primáti jsou fascinující na pozorování, obvykle žijí ve skupinách a mají zajímavé chování. Nejdražší je pozorování goril horských ve Rwandě a Ugandě, jejich stopování může být náročné, ale je to jedinečný zážitek. Pozorování šimpanzů je rozdílné, spíše za nimi běháte a pozorujete jejich denní aktivity od jídla po odpočinek. Šimpanzy také obvykle dříve slyšíte, než vidíte. Jejich hysterický křik je charakteristický. Ale v Africe lze pozorovat i jiné primáty - paviány a společenské kočkodány. V Africe je mnoho lesních rezervací, kde primáti žijí a ještě nejsou tak hojně navštěvované. Většina opic žije na zemi, chcete-li je pozorovat tak určitě je lepší mimo období dešťů (Uganda, Rwanda / duben-květen), nejsušší měsíce v Tanzánii od poloviny května do konce října, nejvíce srážek v Etiopii je od července do září.

 

Vstupní formality - Ghana

Víza musí být zajištěna předem na Ambasádě v Praze. http://www.ghanaembassy.cz/consular-information/visas

 

Ghana

Forts and Castles, Volta, Greater Accra, Central and Western Regions Asante Traditional Buildings

 

Světová místa dědictví UNESCO v Africe

39 zemí v Africe má nejméně jedno místo zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO.

 

Zajímavá místa - Ghana

V Ghaně není mnoho turistů, je to místo nezávislých cestovatelů, kteří hledají nové zážitky. Je tu jen málo luxusních hotelů, ale není to složitá destinace na cestování. Silnice jsou dobré, všude se dá dojet veřejnou dopravou, mluví se tu anglicky a lidé jsou velmi příjemní a pohostinní. I když je to relativně malá země, má co nabídnout, na jihu 500 km pobřeží s tropickými plážemi a resorty. Historik Albert van Dantzig popsal Zlaté pobřeží jako nákupní ulici Západní Afriky. Hlavním vývozním artiklem bylo zlato, ale to se změnilo s příchodem obchodu s otroky na konci 17.století. Mezi lety 1482 až 1783 6 různých evropským mocností zde postavilo 80 opevněných staveb podél Zlatého pobřeží, i když některé byly zniřeno, asi 20 pevností zde zůstalo. Nyní jsou to muzea ukazující historii otroctví a evropské nenasytnosti. Zcela jiný je islámský sever se sahelským klimatem a tradičními oděvy podobným oděvům z Mali a Burkiny Faso. Je tu krásná hliněná architektura - od nejstarší mešity v Larabanga, Bole a Nakore, až po palác Wa-Na´a Palac ve Wa a malované domy s rovnou střechou v Sirigu a Paga. Velkému zájmu se v posledních letech těší v Ghaně wellness a yoga, lze očekávat velký boom,koná se zde i wellness festival.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz