www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Světová místa dědictví UNESCO v Africe

Významná data, místa ,knihy - Afrika

39 zemí v Africe má nejméně jedno místo zapsané na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Jihoafrická republika

1. Mapungubwe National park and World Heritage site
leží na místě, kde se střetává Botswana a Zimbabwe s JAR a patří k nejdůležitějším kulturním a archeologickým místům v jižní Africe, království Mapungubwe existovalo cca od roku 900 do roku 1300 a vzkvétalo jako žádné jiné africké království, uměli zde kout železo, tavit měď a zlato a obchodovali se vzdálenými zeměmi jako je Čína a Indie. Pěstovalo se zde obilí, bavlna, královský palác se nacházel na Mapungubwe Hill. Jsou zde pěší stezky u Schroda - nejstarší archeologická místa, rostou zde obrovské baobaby, teče zde řeka Limpopo, Shashe River. Výzkumníci odhalili starou obchodní cestu podél řeky Limpopo až k pobřeží a pak dále do Číny. V parku žije více než 400 druhů ptáků, zajímavá je pěší stezka Vhembe. Hlavní brána do parku se nalézá severně - po N1 do Musina a pak po R 572 asi 70 km, Vhembe camp leží 14 km od hlavní brány a lze sem dojet jenom autem 4x4.

Malawi - dvě místa Světového dědictví UNESCO
1.Lake Malawi Národní park
2. Chongoni Rock Art oblast - galerie pod širým nebem, kde je 127 pomalovaných skal a převisů, místo bylo zapsáno v roce 2006, jsou zde zaznamenána dvě období - dvě školy - starší malby jsou spojovány s kmenem Akafula (sběrači-lovci), kteří zde žili před více než 2000 lety, předtím než sem dorazily kmeny Chewa před asi 500 lety. Akafula používali červenou barvu, stejnou jako Křováci v Dračích horách a na dalších místech jižně od Zambezi. Pozdější malby jsou bílé a více naturalistické a nejmladší malby spadají do začátku 20.století. Nejznámější místa jsou Chencherere national monument v lesní rezervaci Chongoni, nedaleko Kazela Forestry Resthouse, tvoří jej 4 pomalované převisy kolem Chencherere Hill, další zajímavé místo je kolem Mphunzi Hill - 20 km západně od Dedza.

Ghana
Cape Coast Castle a Elmina Castle

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz