www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Etiopie

AFRIKA - Cesty na míru
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Speciální cesty v Africe
Cesty za sportem v Africe(cs)
Aktivity v Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
Všechny zájezdy
 
 

Základní informace k expedicím

Expedice se rozdělují na kempové a s ubytováním. Při kempové expedici je ubytování ve velkých stanech se zabudovanou moskytiérou. Stavění stanů je velmi snadné - každý účastník má k dispozici matraci, potřebujete jen vlastní spací pytel a ručník. Pokud chcete mít stan jen pro sebe, je třeba vyžádat. Expedice s ubytováním - hlavní rozdíl je v tom, že spíte v posteli a potřebujete jen vlastní ručník. Ubytování se liší podle jednotlivých míst, používají se hostely, hotely, bungala, chatky, pevné stany a tradiční domky. Je možné se také zúčastnit cesty s menším počtem účastníků, ale auto je stejně velké, takže cestování je velmi pohodlné. To znamená, že v autě pro 24 osob je pouze osob 12. Expedice jsou pro zájemce, kteří se zajímají o lidi, místa, zvířata a dobrodružství. Skupiny jsou složeny z různých národností, jezdí sem i skupiny přátel, ale hlavně hodně jednotlivců. Zkušenost nám ukázala, že expedice jsou vhodné pro klienty od 16-65 let, ale mohou jet i starší cestující. Část dne je věnována cestování z jednoho místa na druhé, obvykle se vstává za úsvitu, oběd je obvykle rychlý, večery se tráví v kempu. Průvodci dělají všechnu práci, jen se očekává pomoc např. při mytí nádobí, stavění stanů a nakládání zavazadel. Pro zjednodušení výběru, na kterou expedici chcete jet, se rozhodněte, zda chcete jet do jižní nebo východní Afriky, pro začátečníky je vhodnější jižní Afrika, pak se rozhodněte, zda chcete kempovou expedici nebo s ubytováním a na jak dlouho chcete jet, pomůžeme Vám s výběrem. V ceně expedice je zahrnuta doprava ve speciálních autech, služby dvou průvodců, strava, specifikované aktivity a většina vstupů do národních parků. V ceně nejsou zahrnuta víza, věci osobní potřeby, nápoje, fakultativní aktivity a letenky. Balíček aktivit: je fakultativní, zahrnuje základní aktivity po cestě, ale ne každý si je může dovolit, proto je cena odděleně určena, ale pokud si balíček nezakoupíte na cestě se nic nezmění, stále je zahrnuta doprava, jídlo, ubytování.

 

Nejlepší treky v Africe

V Africe máte možnost krásných treků v různé délce. Pěší výlety Vás přiblíží k přírodě a místním obyvatelům. Zde jen několik tras na ukázku:

 

Rady pro plánování safari v Africe

Dříve než navštívíte Afriku, je třeba se zamyslet nad mnoha věcmi. Zde Vám dáme rady, jak si zabalit, na co nezapomenout, jak nejlépe využít váš čas, snad Vám tyto rady pomohou, jak si nejlépe naplánovat vaši cestu na safari.

 

Etiopie - Omo Valley - objevení 14 dní / UD (nd)

Údolí Omo patří ke kulturně velice rozmanitým oblastem Afriky, místo, kde se stále dodržují kmenové tradice a moderní způsob života zde ještě neznají. Na této cestě se vydáme do vesnic různých kmenů a seznámíme se s kaleidoskopem různých etnik, včetně Mursi, Karo, Hamer a Konso, poznáme jejich zvyky a způsob života tak odlišného od zbytku Etiopie. Kde to bude možné, navštívíme místní trhy, tak nejlépe poznáte život v Omo Valley. Je to cesta za objevováním nových kultur, které nelze s ničím srovnávat.

 

Etiopie - historická cesta 14 dní / UD

Etiopie je jednou z nejrozmanitějších zemí Afriky, národ s bohatou historií a kulturou, udržující si své kouzlo. Tato cesta vás zavede do historické severní oblasti, země starodávných klášterů a hradů, kde vládnou tradice. Začneme v Addis Ababa, prohlédneme si město a pak poletíme do Lalibela, kde jsou nádherné kostely vykutané ve skále z 11.století. Prohlédneme si oba dva hlavní kostely i ty méně známé a pak pojedeme do oblasti Tigray - podobné Petře, kde se vypínají kostely nad okolní krajinou. Mnoho z nich je téměř nepřístupných, vybudovaných na útesech. Seznámíme se s historií staré Axumitské říše v Axum, pak pojedeme do Gondaru, kde jsou krásné kostely a paláce. Přírodní krásu Etiopie objevíme v pohoří Simien, kde se projdeme nádhernou krajinou a budeme hledat endemické paviány gelada. A na zakončení cesty navštívíme izolovaný ostrov s kláštery na jezeře Tana, kde jsou uloženy drahocenné religionální artefakty. Dvoutýdenní cesta nás seznámí s kulturou a přírodou této nádherné země.

 

Etiopie – objevování historických míst - 10 dní JEN (pJ)

Objevte opravdovou přírodu Etiopie a její fascinující archeologii, kulturní historii a přátelské obyvatele této země. Začíná se a končí v Addis Ababa, navštívíte různá zajímavá místa. Přijdou si zde na své jak milovníci historie nebo náboženství tak i krásné krajiny. Délka: 10 dní Trasa: z Addis Ababa do Addis Ababa Ubytování: hotely s plnou penzí Počet osob: malé skupiny, min. 2 a max. 10 osob Kód: JEN EAA11

 

Raftování na řekách v Africe

Není lepšího způsobu jak poznat africké řeky, než je sjet. Zde uvádíme deset nejlepších míst pro raftování/ sjíždění řek v Africe.

 

Danakil - severovýchod Etiopie 11dní / FP (p)

Severovýchod Etiope - Afar a Danakilská proláklina Cena zahrnuje: ubytování hotely a kempy, plná penze v kempech, 1 litr vody denně, doprava Toyota 4x4 s pohonnými hmotami a klimatizací, služby profesionálního průvodce, povolení, služby kuchaře, doprava na velbloudech, policejní doprovod, vstupy. Cena nezahrnuje: nápoje, jídla v hotelu, poplatky za fotografování, víza.

 

Historická cesta Etiopií + Sankaber 10 dní / FP (p)

Historická cesta severní Etiopií + Sankaber - letecky a po zemi Cena zahrnuje: ubytování v hotelích a stanech, plná penze, 1 litr vody denně, doprava Toyotou minibusem s pohonnými hmotami, místní průvodce, vstupy. Cena nezahrnuje: nápoje, vnitřní přelety Addis - Bahar Dar, Axum-Lalibela - Addis, poplatky za fotografování, plavba lodí po Lake Tana, víza.

 

Kultura, kmeny údolí Omo a historický Harar 17 dní / FP (p)

Jižní Etiopie Odjezd Addis Ababa - 6.30 Cena zahrnuje: ubytování v hotelích a kempech, strava plná penze při kempování, 1 litr vody denně, doprava Toyotou 4x4 s pohonnými hmotami a klimatizací, kuchař, místní průvodce, vstupy. Cena nezahrnuje: alkoholické nápoje, jídla v hotelu, poplatky za fotografování, plavba lodí po jezeře Chamo, víza.

 

Jižní Etiopie - kultura, kmeny a národní parky Omo Valley - 17 dní /FP (p)

Jižní Etiopie Doba trvání 16 nocí, 17 dní Odjezd v 6.30 z Addis Ababa Cena zahrnuje: ubytování v hotelích a stanech s matracemi, strava při kempování plná penze, 1 litr vody denně, doprava Toyota 4x4 s pohonými hmotami a klimatizací, místní průvodci, kuchař, vstupy. Cena nezahrnuje: alkoholické nápoje, jídla v hotelích, poplatky za fotografování, plavba lodí po jezeře Chamo, vízum.

 

Zájezdy na míru do Afriky

Do všech zemí pořádáme cesty na míru, podle požadavků klienta, rozpočtu a časových možností zákazníka. Na našich stránkách najdete jen několik málo možností cest pro inspiraci, termín a náplň Váší cesty si určujete sami, my Vám samozřejmě rádi poradíme. Vybereme vhodný termín pro jednotlivé země. Lze udělat zcela individuální cestu nebo se lze připojit k mezinárodní skupině, případně vytvoříme skupinky ze zájemců z Česka. Stačí nám napsat email na jizniafrika@jizniafrika.cz a my se Vám hned ozveme.

 

Co vidět v Etiopii- zájezd na míru do Etiopie

Jen několik málo zemí v Africe může nabídnout tolik, co Etiopie. Je zde krásná příroda - vrcholky dosahující 4.000 metrů, propadliny pod úrovní moře. V Etiopii žije více než 70 milionů obyvatel. Je to však země s jednou z nejbohatších historií v Subsaharské Africe, najde se zde mnoho zřícenin a relikvií od středověku až po období krále Šalamouna a královny ze Sáby. Mísí se zde vlivy africké a judaistické, biblické, středověké a moderní, při cestování zde máte pocit, jakoby jste putovali různými stoletími. Kulturní a historická místa převažují, avšak lze tu vidět i zvířata, velké opice gelada, etiopské vlky, asi 50 druhů endemických ptáků. Jsou tu krásné hornaté scenérie, jezera a vrcholky hor, málo navštěvované pouštní části země, které se táhnou od Afaru k somálským hranicím. Etiopie se vyznačuje nezávislým duchem, vybavení pro turisty je sice základní, ale cenově velmi dostupné, každým dnem zde můžete objevit něco nového a překvapujícího.

 

Etiopie - historická cesta - 11 dní JT (ui)

Tato cesta Vás zavede po historické trase památek v Etiopii. V ceně je zahrnut i místní přelet a ubytování v pěkných hotelích, včetně plné penze, služby řidiče průvodce, vstupů, plavby na lodi, transfery. Pokud si u nás rezervujtete letenky do s Ethiopian airlines, pak vnitřní přelety stojí cca polovinu, než pokud máte např.letenku s Turkish Airlines.

 

Etiopie - Objevování údolí řeky Omo - 10 dní UD (p)

Tuto cestu lze zorganizovat kdykoliv a poznáte tak nejkrásnější místa Omo Valley. Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným Land Cruiserem, plnou penzi, všechny vstupy, služby průvodce, plavbu na lodi, všechny poplatky, kuchaře, transfery.

 

Fakultativní aktivity během expedic (ek)

Níže najdete orientační ceny fakultativních aktivi během expedic. Ceny se měí i podle počtu účastníků na aktivitě.

 

Aktivity v Etiopii JT (cs)

Neojoblíbenější sportovní aktivitou v Etiopii je raftování na Nilu a výstupy do hor.

 

Cesty na míru - základní informace (cm)

Neobávejte se ceny, pokud chcete poslat nabídku na cestu na míru, určitě budete příjemně překvapeni. Cesty na míru často vychází výrazně levněji než např. velké skupiny s průvodcem a zážitek z dovolené je mnohem lepší.

 

Ukázky itinerářů poznávacích cest do Etiopie JT (ui)

Zde najdete možnosti poznávacích cest po Etiopii a krátké itineráře JT 0038 -4 dny JT 0043 Denakil Depression a Harar JT 0044 Vulkán Erta Ale JT 0042 Denakil Depression - NP Awash JT0039 Kostely Tigray a Erta Ale JT 0067 11 dní Jimma Coffe tou + historická cesta JT0068 Východní Etiopie - káva -10 dní a mnoho dalších na vyžádání, např. na kole, rafting, jednodenní výlety atd.

 

Pozorování ptáků v Etiopii JT

Na porozováním ptáků v Etiopii je možno připravit různé itineráře např. na 18 dní JT0052 - Endemické ptactvo Etiopie nebo na 20 dní JT0051 - Jezera Velké příkopové propadliny, ostrovy jezera Tana a pohoří Bale

 

Trekking v Etiopii - 8 dní, 22 dní JT

Zde najdete ukázky itinerářů na trekové výlety v Etiopii, ubytování převážně v kempech. Bale Mountains trekking - 8 dní JT 0053 Bale Mountains trekking - 8 dní JT0054 Surma trekking a Omo valley JT 0046

 

Kulturní Etiopie - 12 dní, 14 dní, 12 dní JT (ui)

Zde najdete ukázky 3 okruhů za kulturou Etiopie a jeho kmeny 12 denní JT0050 Údolí Omo 14 denní JT 0049 12 denní JT 0047 kmen Surma, s kempováním

 

Historická Etiopie 5 dní, 8 dní, 14 dní JT (ui)

Na světě je mnoho míst, kde můžete navštívit historické poklady - avšak jen málo z nich je tak původních, jako byly před staletími. Hornatá krajina zkomplikovala postup italské armády v roce 1896, takže Etiope byla jedinou zemí v Africe, která nebyla kolonizována a zachovala si svou tisíciletou kulturu. Samozřejmě, že i přesto se do Etiopie dostaly vnější vlivy - například křesťanství, které zde bylo zavedeno již ve 4.století, hraje stále velice důležitou roli. V zemi jsou 4 místa dědictví UNESCO - Gonder, Aksum,Lalibela a Simien Mountains. Histroický okruh lze snadno navštívit i s použitím místních přeletů nebo autobusem. Zde najdete ukázky itinerářů po historických místech Etiopie. 8 denní okruh JT036 14 denní okruh JT0037 5 denní okruh JT0040

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz