www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Somaliland a Etiopie 9 dní LT

Termín zájezdu:

29.2. -9.3.2024
4.11. -13.11.2024
3.11. -12.11.2025

 

Cena zájezdu:

Cena 38.600 CZK + letenky

 

Itinerář
1.den přílet do hlavního města Etiopie Addis Ababa, transfer do hotelu a volný den, ti co mají předem cestu do Danakilu. přiletí ze Semera večer a pak je. transfer do hotelu
2. den celodenní prohlídka Addis Ababa, ráno návštěva Národního musea mnoha historickými relikviemi, včetně Lucy - nejstarší humanoidní kostry, starší vc než 3 miliony let. Potom se vydáme do katedrály SV. jiří, zastávka na oběd a ochutnávka etiopské kávy. Pak cesta do katedrály Svaté Trojice, kde je hrob Hailie Selassie, pak návštěva musea Mučedníků rudého teroru,místa mučení vojenské junty na konci let 70.let 20.století.Večer volno.
3.den. Dire Dawe, odjezd v 5.30 minibusem, zastávka po cestě v místní restauraci na oběd, příjezd do Dire DAwe kolem 15.30, ubytování. v hotelu, zbytek dne volno, odpočinek u bazénu a nebo prohlídka města.
4.den Dire Dawe - železniční muzeum, zajímavé místo,které se stále používá, stanice. byla postavena před sto lety a je zde stále funkční francouzská technika. Návštěva tržiště velbloudů , koření. khatu. Pozorovat můžete místní,jak žvýkají khat a nasát můžete vůni suchého chili. Zastávka na oněd a pak minibusem do Hararu. Příjezd do Hararu a ubytování. v hotelu Heritage Plaza Hotel, zbytek odpoledne volno nebo lze krmit hyeny večer.
5.den město Harar na seznamu UNESCO, kde uvidíte barevné oblečení místních žen, orly nad krámky řezníků, výrobu kávy a khatu, který se. zpracovává do pasty na čaj.Návštěva hromu šejka Abadira,centra Arthura Rimbauda, bran města, domu Ras Tafari, paláce Ras Makonnen, mešity Jamia a tržiště pašeráků. Večer volno, možno jít do místního baru a klubu.
6.den cesta do Hargeisa- neoficiální země Somaliland. trvá. 3 hodiny na hranice, po kontrolu se potkáme s průvodci a pak jedeme další dvě hdiny do hlavního města Somalilandu- Hergeisa.Ubytování. v hotelu a zbytek dne volno.

7.den Naasa Hasblood / Virgin Breasts Mountain/ - cesta na trh se zvířay po vydatné snídani, zajímavé tržiště s velbloudy a dalšími zvířaty- procházka městem, kde jsou veksláci splnými kapsami šilinků, bazar, centrální mešita a MIG památník, oběd.Návštěva Naasa Hasblood odpoledne, jsou to dva kopce u Hargeisa připomínající prsa, je možno vidět zvířata po cestě- želvy, paviány a antilopy Beira. Půjdeme na vrchol jednoho z kopců,odkud je krásný výled na pouš't. Návrat do hotelu a večer volno.

8.den Laas Geel - jeskynní malby, odjezd v 8.00 na cestu 60 km do Laas Geel . jeskyně, kde jsou malby vytvoření 9000 -3000 let před n.l. Patří k nejlépe. zachovaým jeskynním malbám na světě, které byly. objeveny francouzskými archeology až v roce 2002. Pak pokračujeme do pobřežního města Berbera, se zastávkou na oběd. Po příjedz do Berbera uvidíme ruskou a anglickou koloniální architekturu a také na pobřeží. opuštěné a vybombardované lodě z doby somálské občanské války. Ubytování. v hotelu na opuštěné pláži, kde lze vidět. delfíny a želvy.,večer volno.

9.den Město Berbera - dopoledne volno ,odpočinek na. pláži,koupání v moři nebo prohlídka města. Oběd v rybí restauraci a prohlídka města

10.den. návrat di Hargeisa ráno a pak odlet z Addis Ababa večer

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz