www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru do Afriky
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru - Afrika
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Kultura, kmeny údolí Omo a historický Harar 17 dní / FP (p)

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Cena zájezdu:

cena na osobu na vyžádání
orientačně


při 2 osobách: 50.400 CZK + letenka + víza
4 osobách: 39.200 CZK + letenka + víza
6 osobách: 33.600 CZK + letenka + víza

 

Jižní Etiopie
Odjezd Addis Ababa - 6.30

Cena zahrnuje: ubytování v hotelích a kempech, strava plná penze při kempování, 1 litr vody denně, doprava Toyotou 4x4 s pohonnými hmotami a klimatizací, kuchař, místní průvodce, vstupy.

Cena nezahrnuje: alkoholické nápoje, jídla v hotelu, poplatky za fotografování, plavba lodí po jezeře Chamo, víza.

Itinerář

1.den:
Po snídani nás čeká cesta 210 km do Langano, po cestě uvidíme jezera Velké příkopové propadliny, Zeway je atraktivní místo známé velkým monžstvím ptáků - jsou tu pelikáni, čápi, ledňáčci a mnoho dalších druhů. Na jezeře je také 5 malých vulkanických ostrůvků, které se dříve pyšnily středověkými kostely. Další jezera Abijjata Shalla leží západně od Langano, dvě jezera Abijjata Shalla zaujímají plochu 887 km2. Jezera jsou známá nejen svou přírodní krásou, ale také množstvím ptactva. V Abijjata žijí plameňáci, kormoráni, různé druhy čápů, ibisů, volavek, kachen, racků, rybáků atd. Ubytování v hotelu v Langano.

2.den:
V 6.30 se vydáme do Arbaminch, po cestě navštívíme kmen Dorze, přijedeme do Arbaminch a čeká nás plavba po jezeře Chamo, kde uvidíme největší hrochy a krokodýly. Ubytování v hotelu v Arbaminch.

3.den:
V 8.00 pojedeme do Jinka - 256 km, po cestě navštívíme kmen Konso a jejich náčelníka, který je inženýr, ale vrátil se žít na vesnici a vede kmen Konso. Oběd vás čeká v Weyto, po obědě pak navštívíte kmeny Tsemai, jejichž příslušníci vás uvítají ve svých domovech a dozvíte se něco o jejich kultuře, historii a způsobu života. Do Jinka přijedeme v 19.30 a ubytujeme se v hotelu.

4.den:
V 7.30 se vydáme na výlet - 150 km do národního parku Mago a navštívíme kmen Mursi v jejich vesnici. Mursi patří k nejoriginálnějším a nejekcentričtějším původním obyvatelům Etiopie - známí jsou jako Nara Surma, hlavně také díky destičkám, které si vkládají do rtů. Vrátíme se do Jinka, navštívíme kmen Ari v jejich vesnici, ubytování v hotelu.

5.den:
V 8.00 se vydáme na cestu 128 km do Turmi přes místní trh v Dimeka, oběd budeme mít formou pikniku. Po cestě navštívíme kmeny Benna, stejně tak jako jiné kmeny, i zde vás uvítají ve svých obydlích, dozvíte se něco z jejich života, o kultuře a tradicích. Když přijedeme do Trumi, navštívíme vesnici Hammarů a jako obvykle můžete vstoupit do jejich obydlí, seznámit se s jejich životem a uvidíte ukázku úpravy účesů. Ubytování v kempu v Turmi.

6.den:
Po snídani v 7.00 nás čeká výlet 140 km do vesnice Kortcho, kde potkáte kmeny Karo, známé hlavně jejich velice zdobným malování těla, tanci a slavnostmi. Po dalších 20 km navštívíme kmeny Nyangatom, návrat do Turmi - ubytování v kempu.

7.den:
Oběd je po cestě, čeká vás výlet do Omorate, kde navštívíte kmeny Dansenech poté, co přeplujete řeku na vydlabané kanoi. Pak se vydáte na cestu k jezeru Turkana, kde uvidíte vodní ptactvo. Cesta zpět do Turmi a ubytování v kempu.

8. den:
V 8.00 se vydáme na cestu do Konso - 165 km, po cestě navštívíme kmeny Erobore v jejich vesnici, oběd bude ve Wyeto - piknik oběd. Odpoledne navštívíme další vesnici kmene Konso - Gesergios, která je známá jako New York, díky krajině, která vypadá jako velké město s moderními budovami. Návrat do Turmi a přenocování.

9.den:
Cesta do Yabello, ubytování v hotelu a pak návštěva Zpívajícího pramene a jezera Chew Bet. Návrat zpět do Yabello a ubytování.

10.den:
Po snídani v 8.00 cesta do Awassa, po cestě návštěva kávových plantáží Agere Mariam. Příjezd do Awassa, krátká plavba lodí za vodními ptáky a hrochy. Ubytování v hotelu.

11.den:
Po snídani pojedeme do Robe přes Kofele, po cestě navštívíme kmen Oromo, který patří k velké etnické skupině. Když dojedete do Dinsho (vedení Bale Mounatin National park), vydáte se na vycházku za endemickými zvířaty - horská nyala, prase bradavičnaté. Ubytování v Dinsho lodge nebo kemp.

12.den:
V 6.30 se vydáme na výlet s obědem piknik na plošinu Seneti a uvidíme další endemická zvířata (lišky), krásné scenérie a krajinu. Návrat zpět a ubytování v Goba Wabishebele hotelu.

13.den:
V 7.30 pojedme do hotelu Sodere, který je postaven v horách a je zde přírodní horký pramen, příjezd do hotelu v 19.30 a ubytování.

14.den:
V 7.00 pojedeme 450 km do Hararu, po cestě navštívíme místní vesnice a farmáře. Příjezd do Hararu a večer uvidíme hyeního muže, který krmí hyeny ze svých úst. Ubytování v hotelu.

15.den:
Po prohlídce starého města Harar (Jegol gimb) a návštěvy kmene Adere, pojedeme do Awash národního parku. Příjezd pozdě odpoledne a čeká nás safari v parku, kde můžeme vidět kudu, gazely, přímorožce Beisa, antilopy dik-dik. Ubytování v kempu nebo lodgi.

16.den:
Po snídani pojedeme do Debre Zeit a ubytování v Kuriftu resortu - příjezd v 18.00 - bazén, lázně atd..

17.den:
Ráno se vydáme do Addis Ababa, kde nás čeká prohlídka města a nákupy, večer vás čeká rozlučková večeře v etiopské restauraci s tradičními tanci, transfer na letiště.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2020:
Copyright © 2020 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz