www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Sierra Leone

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Afrika a místa, která navštívit v budoucnu

Nároční klienti vyhledávají stále jiné aktivity, někteří dávají přednost pěším safari ,jiní na koních nebo vyhledávají idylické resorty bez lidí. Poptávka po stále odlehlejších destinacích stoupá, vše však záleží na bezpečnostní situaci a také na tom, jak se jednotlivé země budou starat o ochranu životního prostředí, zlepšení infrastruktury a sladění turismu s místními komunitami. Zde uvádíme dvacet destinací budoucnosti.

 

Deset nejlepších pláží v Africe

Každý zná rozmanitou divokou přírodu a krajinu Afriky,ale jen málokdo ví o ostrovech a nedotčeném pobřeží. Zde uvádíme deset nejlepších míst u moře v Africe.

 

Sierra Leone

I přes dlouhotrvající občanskou válku, která skončila v roce 2002, patří ekonomika Sierry Leony k nejrychleji rostoucím v Africe. Začíná se zde i probouzet cestovní ruch, i když země potřebuje ještě mnoho investic pro vybudování infrastruktury.

 

Surfování v Africe

Tropické pobřeží Ghany 540 km Zlatého pobřeží nabízí výborné možnosti surfování celoročně. V Gomoa Ftetteh asi 40 minut od Accry je to pravé místo,většinou surfují cizinci, jelikož většina Ghaňanů neumí plavat. V Busua je jediný obchod se surfařskou výbavou, je tu surfuřská škola Ahanta Waves. V roce 2009 byla založena Západoafrická surfařská asociace WASA( Brett Davis). Pláže jsou téměř prázdné a nabízejí výjimečné možnosti surfování.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Dějiny a lidé - Sierra Leone

Sierra Leone byla považována za místo obrovského bohatství a příležitostí, zlato a diamanty byly dolovány podél pobřeží více než 500 let. Byly zde plantáže olejových palem, banánů, kávy a kakaa.

 

Ebola v Západní Africe

Ebola v Západní Africe je na ústupu a očekává se, že do několika měsíců bude epidemie zcela zvládnuta. Již v roce 2013 byly v Západní Africe zaznamenány první případy eboly v Západní Africe. Epidemie se rozšířila z Guiney do Libérie, Sierra Leone a Nigérie. V současné době Světová zdravotnická organizace přijala opatření, aby se tato nemoc dále nerozšiřovala. Tato místa nejsou většinou cílovou destinací turistů. Podrobnější info můžete získat na: http://who.int/csr/don/2014_08_04_ebola/en/

 

Vstupní formality - Sierra Leone

Víza je třeba mít předem- Více informací najdete zde : https://sierra.amavserver.com/visa-requirements/

 

Národní parky a rezervace Sierra Leone

Nový park Gola Rainforest NP se již dostal do potíží, místní náčelníci se dožadují nároků na toto území. Půda bylo dlouho využívána důlními společnostmi.

 

Zpávy ze Siera Leone

Siera Leone a Libérie Nový přeshraniční park spojuje 75.000 hektarů Gola Forest reserve v Sierra Leone a Lofa a Fova lesní rezervace v Libérii, které jsou na 180.000 ha. Bude tak umožněn průchod zvěře v místech posledních zbylých částí nedotčeného pralesa v Horním guinejském lesním ekosystému, který se táhne od Guiney do Toga a patří k nejrozmanitějším ekosystémům na světě. Žije zde 250 druhů ptáků a více než 50 druhů savců, avšak z více než 70% zmizel a zbyly z něj pouze fragmenty.

 

Zajímavá místa - Sierra Leone

Sierra Leone má 400 km nedotčených pláží, hlavní město je Freetown. Jednou z nejkrásnějších pláží je John Obey s krásným pozadím hor a zlatými pískem. Během týdne jsou pláže zcela prázdné. Krásný hotel The Place at Tokeh beach se nachází jižně od Freetownu vesnice Token,jsou tu nádherné pláže,které se táhnou od Lemley Beach ve Freetownu až na jih poloostrova k Mama Beach.

 

Sierra Leone

V roce 2014 zde vypukla epidemie eboly a nyní se nedoporučuje do země cestovat. Počet obyvatel Sierra Leone je kolem 7 milionů - asi 18 etnických skupin. Oficiálním jazykem je angličtina, ale lingua franca je Krio, základní slova jsou např. kusheh - hello, tenki- děkuji nebo how di bodi ? jak se máte. Zvykem je se při setkání obejmout nebo políbit, což je v současné době zakázáno (2015). Všude je vidět lidi, ve dne v noci, tančí, stále něco prodávají, dívají se na fotbal, video. I přes krvavou minulost se země začíná vzpamatovávat. Jsou tu krásné pláže a velmi milí lidé, kteří mluví svou vlastní angličtinou. Hlavní město Freetown stojí za návštěvu. V zemi žije asi 6.440.000 obyvatel, měna Leone, hlavní město Freetown. Nejsnažší cesta do Aberdeen na západě je lodí a trvá asi 20 minut. Lze jet také trajektem z Tagrin do Kissy na východě města, cesta trvá 2 hodiny (cena 1 EUR). Ve Freetownu se lze najíst v Barracuda baru a ve Stop Press, na drink si lze zajít do Q Baru, kde je také živá hudba, v kavárně Karma si můžete dát různé koktejly. U města se nacházejí Charlotte falls - asi 40 minut jízdy, zajímavé vodopády.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz