www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Sierra Leone

Dějiny a lidé - Sierra Leone

Sierra Leone byla považována za místo obrovského bohatství a příležitostí, zlato a diamanty byly dolovány podél pobřeží více než 500 let. Byly zde plantáže olejových palem, banánů, kávy a kakaa.

 

Ebola v Západní Africe

Ebola v Západní Africe je na ústupu a očekává se, že do několika měsíců bude epidemie zcela zvládnuta. Již v roce 2013 byly v Západní Africe zaznamenány první případy eboly v Západní Africe. Epidemie se rozšířila z Guiney do Libérie, Sierra Leone a Nigérie. V současné době Světová zdravotnická organizace přijala opatření, aby se tato nemoc dále nerozšiřovala. Tato místa nejsou většinou cílovou destinací turistů. Podrobnější info můžete získat na: http://who.int/csr/don/2014_08_04_ebola/en/

 
 

Národní parky a rezervace Sierra Leone

Nový park Gola Rainforest NP se již dostal do potíží, místní náčelníci se dožadují nároků na toto území. Půda bylo dlouho využívána důlními společnostmi.

 

Zpávy ze Siera Leone

Siera Leone a Libérie Nový přeshraniční park spojuje 75.000 hektarů Gola Forest reserve v Sierra Leone a Lofa a Fova lesní rezervace v Libérii, které jsou na 180.000 ha. Bude tak umožněn průchod zvěře v místech posledních zbylých částí nedotčeného pralesa v Horním guinejském lesním ekosystému, který se táhne od Guiney do Toga a patří k nejrozmanitějším ekosystémům na světě. Žije zde 250 druhů ptáků a více než 50 druhů savců, avšak z více než 70% zmizel a zbyly z něj pouze fragmenty.

 

Zajímavá místa - Sierra Leone

Sierra Leone má 400 km nedotčených pláží, hlavní město je Freetown. Jednou z nejkrásnějších pláží je John Obey s krásným pozadím hor a zlatými pískem. Během týdne jsou pláže zcela prázdné.

 

Sierra Leone

V roce 2014 zde vypukla epidemie eboly a nyní se nedoporučuje do země cestovat. Počet obyvatel Sierra Leone je kolem 7 milionů - asi 18 etnických skupin. Oficiálním jazykem je angličtina, ale lingua franca je Krio, základní slova jsou např. kusheh - hello, tenki- děkuji nebo how di bodi ? jak se máte. Zvykem je se při setkání obejmout nebo políbit, což je v současné době zakázáno (2015). Všude je vidět lidi, ve dne v noci, tančí, stále něco prodávají, dívají se na fotbal, video. I přes krvavou minulost se země začíná vzpamatovávat. Jsou tu krásné pláže a velmi milí lidé, kteří mluví svou vlastní angličtinou. Hlavní město Freetown stojí za návštěvu. V zemi žije asi 6.440.000 obyvatel, měna Leone, hlavní město Freetown. Nejsnažší cesta do Aberdeen na západě je lodí a trvá asi 20 minut. Lze jet také trajektem z Tagrin do Kissy na východě města, cesta trvá 2 hodiny (cena 1 EUR). Ve Freetownu se lze najíst v Barracuda baru a ve Stop Press, na drink si lze zajít do Q Baru, kde je také živá hudba, v kavárně Karma si můžete dát různé koktejly. U města se nacházejí Charlotte falls - asi 40 minut jízdy, zajímavé vodopády.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz