www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Sierra Leone

Zajímavá místa - Sierra Leone

Zajímavá místa Afriky

Sierra Leone má 400 km nedotčených pláží, hlavní město je Freetown. Jednou z nejkrásnějších pláží je John Obey s krásným pozadím hor a zlatými pískem. Během týdne jsou pláže zcela prázdné.
Krásný hotel The Place at Tokeh beach se nachází jižně od Freetownu vesnice Token,jsou tu nádherné pláže,které se táhnou od Lemley Beach ve Freetownu až na jih poloostrova k Mama Beach.

Tacugama sanctuary - útočiště šimpanzů v Sierra Leone se nachází asi hodinu jízdy od hlavního města, má rozlohu 100 akrů, je zde i ubytování v lodgích. Na začátku 20.století byla Sierra Leone pokryta 70% pralesy, nyní jsou to už jen 4%. Ve volné přírodě žije už je asi 5.500 šimpanzů. Zakladatelem útočiště Tacugama je Bala Amarasekaran, založil jej v roce 1995, zachraňuje osiřelé šimpanze a ty ,kteří byli zraněni nebo nalezeni na trhu se zvířaty. Snaží se je vracet pak zpět do volné přírody.

Trekking v pohoří Loma patří k velmi oblíbeným a je velmi krásný, projdete údolími a kolem vodopádů a místy, kde máte šanci vidět divoká zvířata. Všechny vesnice podél stezky Bintumani obývají kmeny Koranko, které jsou velmi pohostinné, pokud chcete ve vesnici přespat, musíte se domluvit s náčelníkem, přineste si všechny zásoby s sebou a také tradiční ořechy, které jsou důkazem přátelství. Vrcholek pohoří Loma je Bintumani s 1945 m je nejvyšší horou Sierra Leone a je to oblast, kde pramení řeka Niger. Po 4 dnech chůze se objeví krásná scenérie, podepíšete doklad náčelníkovi v Banda-Karafaia a v Yalembe si najmete průvodce pro závěrečný výstup na skalnatý vrcholek.

President Ernest Bai Koroma povýšil lesní rezervaci Gola na národní park. Nový park o rozloze 76.000 ha se skládá ze zbytků guinejského deštného pralesa a žije zde 274 druhů ptáků. Park také může zajistit místním obyvatelům čistou vodu, regulaci mikroklimatu pro pěstování kávy a ochranu před erozí půdy, má také dobrý potencionál pro turisty. V Gola se nesmí více vydávat povolení na lov.
Jižně od Freetownu vzniklo útočiště pro šimpanzy, jehož zakladatelem je Bala Amarasekaran, místo se jmenuje Tacugama Chimpanzee Sanctuary a v současnoti zde žije 100 šimpanzů, kteří byli vykoupeni ze zajetí, kde žili jako domácí mazlíčci nebo osiřeli. Snahou je šimpanze opět připravit na život ve volné přírodě.

V 80.letech 20.století, tato bývalá britská kolonie (jedna z nejstarších v Africe), přitahovala dobrodruhy, ale to se vše změnilo kvůli občanské válce, nyní je vše v pořádku a země je bezpečná, jsou zde krásné pláže s pískem s barvou od bílé po červenou a šedou. Nejkrásnější pláže jsou na poloostrově Freetownu, názvy pláží a ostrovů - Goderich, Lakka, Hamilton, Sussex, River No.2, Johnson, John Obey, Kent, Dublin - připomínají jména pirátů, jsou zde silné proudy. Asi nejlepší pláži je River No.2 s deštným pralesem kolem řeky Guma zasahujícím až k pláži. Pláž Dublin leží na odlehlém ostrově Banana Islands - je nedotčená, krásné šnorchlování.

Pěkný hotel je Radisson Blu Mammy Yoko ve Freetownu, má soukromou pláž, tenisové a golfové hřiště.
V blízkosti Freetownu najdete Bureh Beach Surf club, kde si můžete půjčit vybavení na surfování.

www odkazy

http://www.visitsierraleone.org/

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz