www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Mozambik

AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Speciální cesty v Africe
Potápění v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Luxusní i levné vlaky v Africe
Aktivity v Africe
Všechny zájezdy
 
 

Základní informace k expedicím

Expedice se rozdělují na kempové a s ubytováním. Při kempové expedici je ubytování ve velkých stanech se zabudovanou moskytiérou. Stavění stanů je velmi snadné - každý účastník má k dispozici matraci, potřebujete jen vlastní spací pytel a ručník. Pokud chcete mít stan jen pro sebe, je třeba vyžádat. Expedice s ubytováním - hlavní rozdíl je v tom, že spíte v posteli a potřebujete jen vlastní ručník. Ubytování se liší podle jednotlivých míst, používají se hostely, hotely, bungala, chatky, pevné stany a tradiční domky. Je možné se také zúčastnit cesty s menším počtem účastníků, ale auto je stejně velké, takže cestování je velmi pohodlné. To znamená, že v autě pro 24 osob je pouze osob 12. Expedice jsou pro zájemce, kteří se zajímají o lidi, místa, zvířata a dobrodružství. Skupiny jsou složeny z různých národností, jezdí sem i skupiny přátel, ale hlavně hodně jednotlivců. Zkušenost nám ukázala, že expedice jsou vhodné pro klienty od 16-65 let, ale mohou jet i starší cestující. Část dne je věnována cestování z jednoho místa na druhé, obvykle se vstává za úsvitu, oběd je obvykle rychlý, večery se tráví v kempu. Průvodci dělají všechnu práci, jen se očekává pomoc např. při mytí nádobí, stavění stanů a nakládání zavazadel. Pro zjednodušení výběru, na kterou expedici chcete jet, se rozhodněte, zda chcete jet do jižní nebo východní Afriky, pro začátečníky je vhodnější jižní Afrika, pak se rozhodněte, zda chcete kempovou expedici nebo s ubytováním a na jak dlouho chcete jet, pomůžeme Vám s výběrem. V ceně expedice je zahrnuta doprava ve speciálních autech, služby dvou průvodců, strava, specifikované aktivity a většina vstupů do národních parků. V ceně nejsou zahrnuta víza, věci osobní potřeby, nápoje, fakultativní aktivity a letenky. Balíček aktivit: je fakultativní, zahrnuje základní aktivity po cestě, ale ne každý si je může dovolit, proto je cena odděleně určena, ale pokud si balíček nezakoupíte na cestě se nic nezmění, stále je zahrnuta doprava, jídlo, ubytování.

 

Ubytování před a po expedici

Nabízíme vám zajištění veškerého ubytování, transferů a exkurzí před a po samotné výpravě. Vyjednali jsme pro vás nejvýhodnější ceny ubytovacích zařízení na místech, kde končí či začínají naše expedice. Rádi vám pomůžeme s jakoukoliv rezervací ubytování před i po zájezdu. V případě, že nelze zajistit letecký spoj, který by navazoval na začátek expedice nebo když se informativní schůzka koná jeden den před startem expedice a nebo si pouze chcete po dlouhém letu odpočinout, stává se rezervace noclehu nezbytností. Má však i své výhody - protože expedice vyjíždějí brzy ráno, můžete v ten den v klidu sejít ze svého pokoje do hotelové haly, zaregistrovat se a poté nastoupit cestu.

 

Fakultativní aktivity během expedic (ek)

Níže najdete orientační ceny fakultativních aktivi během expedic. Ceny se měí i podle počtu účastníků na aktivitě.

 

Tři země - divočina a moře - 8 dní TH (pk)

Tři země - divočina a moře - 8 dní TH (pk)

Nejzajímavější místa : * Velká pětka v NP Kruger * prohlídka Maputo * volný den na krásných plážích v Mozambiku * návštěva rezervace Hluhluwe-Imfolozi známé svými nosorožci * plavba lodí po jezeře St.Lucia * prohlídka dolu Ngwenya Mine, nejstarší důl na světě, 42 tisic let př.n.l. Cena zahrnuje : dopravu speciálně upraveným autem 4x4 4/10 místné safari auto služby profesionálního průvodce v Kruger NP, Mozambiku, St.Lucia a Svazijsku ubytování s příslušenstvím, 3* dvoulůžkové pokoje v Mozambiku a Svazijsku pokoje s větráky na stropě 5x snídaně, 1x oběd, 2x večeře nosiče vstup do NP Kruger a Hluhluwe-Umfolozi minimálně 2 osoby, max.10 osob ve skupině Cena nezahrnuje: vízum do Mozambiku cca 30 EUR platí se na místě

 

Objevování Mozambiku - 14 dní NOM/NJMJ (ek)

Objevování Mozambiku - 14 dní NOM/NJMJ (ek)

Navštívené země : Jihoafrická republika 2x, Svazijsko, Mozambik Kód: NJMJ Doprava: truck Délka: 14 dní, 13 nocí Strava: 13x snídaně, 8x oběd, 12x večeře Začátek: Johannesburg Konec: Johannesburg Ubytování: ve stanech, kempy V ceně je zahrnuto: - ubytování a stravování dle rozpisu - pozemní doprava s průvodcem (AJ) - kempové vybavení (kromě spacího pytle) - vstupy do národních parků Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Mozambiku cca 3000,- Kč (nutno předem)

 

Jižní Tanzánie + Mozambik mimo známé trasy - 17 dní MS (ps)

Hlavní lákadla: * pozorování ptáků * pěší safari a safari na lodích * exotická Illa de Mozambique * potápění + mořské plody * tradiční africké vesnice Cena zahrnuje: Ubytování a stravu dle programu, služby průvodce, auto 4x4, safari a výlety, trajekt do Mozambiku, přelet Pemba - Ibo - Pemba Vízum do Tanzánie 50 USD platí se na místě a vízum do Mozambiku cca 2.000 CZK nutno předem.

 

Dlouhé expedice od 28 do 56 dnů (ek)

V nabídce máme také expedice, které jsou od 36 dnů až do 56 dnů. Například: 2016 Východní a jižní Afrika, 29 dnů (oba dva směry, kód NJN nebo NNJ) - cena 47.900 CZK (single +2.900 CZK) + aktivity balíček 22.500 CZK + exkurze do NP Serengeti 17.000 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 Z Kapského Města do Dar es Salaam, 31 dnů NCVD - cena 62.200 CZK (single +1.800 CZK) + aktivity 21.200 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 Východní Afrika a gorily, 35 dní NVMG - cena 66.400 CZK + aktivity 45.700 CZK + exkurze do NP Serengeti 25.400 CZK + permit na gorily 630-730 USD + letenka dle nabídky + víza 2017 Východní Afrika a Mozambik, 35 dní NNJM - cena 74.500 CZK + single supp. 11.400 CZK + aktivity 25.700 CZK + exkurze do NP Serengeti 25.400 CZK + permit na gorily 630-730 USD + letenka dle nabídky + víza Z Kapského Města na Victoria Falls a Mozambik, 36 dní NCVM - cena 70.500 CZK (single +6.900 CZK) + aktivity balíček 22.200 CZK + exkurze do NP Serengeti 17.000 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 Z Delty ke gorilám, 44 dní NJMG - cena 86.300 CZK (single + 9.900 CZK) + aktivity balíček 59.400 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 To nejlepší z Afriky na 55 dní NCMG - cena 100.900 CZK (single +11.000 CZK) + aktivity balíček 61.000 CZK + exkurze do NP Serengeti 25.400 CZK + letenka dle nabídky + víza

 

Cesta po vlastní ose Jižní Afrika a Mozambik

Ukázka itineráře na 12 dní - Panorama Route, Kruger NP, Mozambik Nabídku ubytování a podorobného itineráře rádi zašleme.

 

Denní výlety - Mozambik TH

Mozambik a pás malých ostrovů kolem je perfektním místem na dovolenou. Díky portugalské kolonializaci najdete v Maputu kombinaci africké a evropské kultury, zajímavou architekturu, taky výbornou hudbu a mořské plody. Minimální počet účastníků 2 osoby.

 

Denní výlety - Malalane TH

Užijte si tradiční africké jídlo pod hvězdami v soukromé rezervaci, objevte Velkou pětku v safari autech, navštivte Maputo v Mozambiku nebo Svazijsko. Minimální počet účastníků 2 osoby.

 

Cesty na míru - základní informace (cm)

Neobávejte se ceny, pokud chcete poslat nabídku na cestu na míru, určitě budete příjemně překvapeni. Cesty na míru často vychází výrazně levněji než např. velké skupiny s průvodcem a zážitek z dovolené je mnohem lepší.

 

Pobytové zájezdy Mozambik TH (pz)

Za poslední roky se stal Mozambik opravdovou Mekkou turistů, krásné pláže, vodní sporty, příroda, umění, historické tradice a vynikající mořské plody. Mozambik a jeho malé ostrovy jsou ideálním místem na dovolenou - křištálově čistá voda, klidná, sněhově bílé pláže s kokosovými palmami. To vše má Mozambik. Jsou tu vynikající místa pro šnorchlování a potápění. Pokud se chcete pobavit, pak Maputo nabízí příležitosti pro noční život nebo se můžete pobavit v plážových barech na jednom z ostrovů. Užijte si krásná místa na souostroví Bazaruto nebo Quirimba. Pokud sníte o úžasné dovolené, pak navštivte Ostrov Bazaruto, kde žije 240 druhů ptáků a lze si tu výborně zachytat ryby. S tímto ostrovem soupeří souostroví Quirimbas, kde také najdete perfektní pláže. Podnebí: Od dubna do listopadu je období sucha s maximálními teplotami 27°C. Od prosince do března je období dešťů s maximálními teplotami 31°C a vysokou vlhkostí vzduchu. Doprava: letecky z Johannesburgu denně, lety na Vilansulos a Pemba, po zemi lze jet z Johannesburgu do Maputo nebo obráceně se zastávkou v NP Kruger (soukromé rezervaci). Z Maputa do Sabi Sand je to asi 4 hodiny jízdy. Vízum do Mozambiku 30 EUR platí se na místě.

 

Shongololo Express

Shongololo Express - snadné a bezpečné cestování. Vlak jede v noci a tak neztrácíte čas, memusíte každý den balit zavazadla, každé ráno se probudíte na novém místě a můžete si vybrat z množství nabízených výletů, které jsou v ceně nebo si vybrat fakultativní aktivity. Každý vlak veze klimatizované mikrobusy, těmi se pak se zkušenými průvodci vydáte na jednodenní výlety a vychutnáte si tak atmosféru jednotlivých míst. V ceně jsou zahrnuty všechny transfery, polopenze, vstupy, průvodci a výlety. Každé ráno si můžete vybrat z nabízených výletů, jídlo je podáváno 2x denně a večeře má 4 chody. Seznámíte se i s africkou kuchyní a ochutnáte speciality podávané v jídelním vagoně. K dispozici je několik druhů kabin podle velikosti, kabiny Emerald, Gold a Commdore mají vlastní příslušenství a klimatizaci, kabiny Ivory mají společné příslušenství. Dva vlaky Heritage Train jezdí po trase Southern Cross - Good Hope, Africa Train - Dune Adventure. Vlaky jezdí oběma směry ze severu na jih a opačně. Transfery jsou v ceně z a na letiště, doporučuje se nultý den již být ve vlaku, zde je zahrnuta večeře a snídaně, fakultativní výlety lze platit ve vlaku. Všichni cestující musí mít cestovní pojištění. Elektřina je vyráběna generátorem ve vlaku. Heritage Train - má Ivory, Gold, Commodore a Emerald vagóny. Ve vlaku jsou různé kabiny - Ivory - větrák, safe, umývadlo a voda - společné příslušenství - 1 sprcha a 2 toalety na vagón, Gold - postele s příslušenstvím, záchod, sprcha, klimatizace a safe, Commodore - postele s koupelnou, klimatizace a safe, Emerald - postele s koupelnou, malá obývací část, klimatizace, safe, vysoušeč vlasů.

 

Pronájem aut v Africe

V Africe Vám zařídíme jakýkoliv pronájem aut, za lepší ceny, než najdete na vyhledávačích, podmínky pronajmu vás nepřekvapí dodatečnými platbami: Zkušenost s pronájmem aut máme více než 25 let.

 

Aktivity na vodě v Africe

Dívat se na svět z vody Vám dá zcela novou perspektivu, kromě pobřeží, ze na lodi jezdit po řekách a jezerech. Zde jsme Vám vybrali několik nejznámějších míst.

 
 

Jižní okruh - 24 dní průzkumník z JNB do JNB /DRI

Tato cesta vám odhalí to nejlepší z jižní Afriky, regionu plného kontrastů. Od pouště Botswany, přes bujné lesy Zambie, čajové plantáže Malawi až po liduprázdné pláže Mozambiku. Zároveň navštívíte některé z nejlepších afrických národních parků - NP Chobe, NP Luangwa a NP Kruger, kde uvidíte mnoho zvěře v jejich přirozeném prostředí. Ubytování je kombinace lodge, chatky a kempy. Nejvýznamější body: projížďka na lodích dhow, pláže Mozambiku, výlet na lodi na řece Chobe, Viktoriiny vodopády, projížďka na kanoi po Zambezi, národní park Luangwa, jezero Malawi, pěší výstup na horu Mulanje, Maputo. Fakultativně: rafting, bungee jumping, potápění, noční safari v NP Luangwa, plavba na moři na kajaku. Strava, vstupy a doprava dle rozpisu v itineráři.

 

Expedice Zimbabwe, Malawi & Mozambik - 18 dní SW/MMe18 (p12S)

Tato cesta nabízí objevování středu jižní Afriky. Nejdříve uvidíte nádhery Východní vysočiny Zimbabwe, dále vás čeká znovu objevený národní park Gorangosa. Užijete si také nádhery pláží Mozambiku a dramatických pahorků na severu. Cesta končí na břehu klidného jezera Malawi.

 

Zambie & Mozambik po stopách Livingstona - 22 dní SW/LMa22 (p12S)

Tato cesta, která vede po staré obchodní trase Vás zavede z Victoria Falls do národních parků v Zambii, přes Malawi na pláže Mozambiku a do NP Kruger, cesta končí v Johannesburgu. Maximální počet účastníků ve skupině 12 osob, ubytování kombinace kempů, chatek, bungalovů a lodge, strava dle rozpisu. V ceně jsou zahrnuty vstupy, ubytování, veškeré kempové vybavení, kromě spacích pytlů, doprava speciálním autem 4x4, strava dle itineráře, služby profesionálního průvodce, plavbu na kanoe po Lower Zambezi, noční safari v South Luangwa, výlet na lodi dhow na ostrovy.

 

Rady pro plánování safari v Africe

Dříve než navštívíte Afriku, je třeba se zamyslet nad mnoha věcmi. Zde Vám dáme rady, jak si zabalit, na co nezapomenout, jak nejlépe využít váš čas, snad Vám tyto rady pomohou, jak si nejlépe naplánovat vaši cestu na safari.

 

Safari na koních v Africe

10 nelepších safari na koních v Africe najdete zde : http://magazine.africageographic.com/weekly/issue-49/10-best-horseback-safaris-africa/

 

Aktivity v Mozambiku

Potápění za žraloky velrybími. Asi 20 km od Inhambane leží Tofo, kde lze skoro vždy žraloky velrybí vidět celoročně.

 

10 nejlepších míst na potápění v Subsaharské Africe

Afrika je známá díky safari, ale někteří si myslí, že lvi jsou kočičky ve srovnání s keporkaky o velikosti autobusu. Africké potápění není jen o mořské megafauně, můžete tu vidět hejna velkých predátorů, hravé lachtany, bizardní cichlidy a mnohem více. Zde uvádíme 10 nejlepších míst.

 

Mozambik - 14 dní průzkumník buše a pouště /DRI

Křižovatka kultur a krajin, ovlivněných pasteveckými kmeny, arabskými obchodníky, britskými mořeplavci a portugalskými kolonizátory, navíc ovliněna více než 20 lety občanské války. Se znovu nastoleným mírem a pomalu rostoucí ekonomikou se Mozambik pomalu otvírá turistům. Mozambik nabízí nedotčené pláže, přírodní krásy a jedinečné kulturní dědictví. Cesta kombinuje dobře známé parky Kruger a Hluhluwe, kde žije množství zvířat žijících v přirozeném prostředí, přeshraniční park a svazisjký zvířecí park. Po cetě se setkáte s přírodními a kulturními atrakcemi a strávíte čas na prázných plážích Indického oceánu. Navštívíte také hlavní město Maputo, kde se potkáte s latinoamerickou kulturou. Můžeme očekávat i špatné cesty, rozvodňující se řeky a faktory mimo naši kontrolu, takže jsou možné objížďky a neplánovaná dobrodružství. Hlavní body: privátní kemp v buši a Velká pětka, nedotčené písečné pláže, NP Kruger, Maputo, neprozkoumaná divočina, svazijský zvířecí park, přeshraniční park míru, zvířecí rezervace Hluhluwe, plavba na lodi dhow, prohlídka vesnice v Mozambiku. Fakultativní aktivity: šnorchlování, plavba na lodi, potápění, jízda na koni po pláži. 9 nocí ubytování v bungalovech, 4 noci kempy, strava dle rozpisu

 

To nejlepší ze Zimbabwe a Mozambiku - 19 dní NZJM (ek)

Cesta začíná na Victoria Falls a končí v Johannesburgu. Zahrnuje 17x snídani, 13x oběd a 16x večeři. Balíček aktivit: odpolední safari v NP Hwange a NP Matopo, výlet na Bazaruto a safari v NP Kruger

 

Zvířata a pláž 15 dní - Zimbabwe, JAR, Mozambik JEN (pJ)

Cesta zahrnuje: prohlídku Vicotria Falls, safari v NP Hwange v Zimbabwe a Pianted Dog Centre, scénické pahorky oblasti Matopos, ruiny Great Zimbabwe, Východní pahorkatinu v Zimbabwe (Eastern Highlands), pláže Vilanculos a Inhambane, Massingir Dam a Limpopo Transfrontier Park, Kruger NP. Min. počet ve skupině: 4 osoby, max. počet 12 osob Doprava: speciální safari auto 4x4, safari a vstupy do parků Strava: dle itineráře, vstupy dle itineráře Ubytování: 8x v chatkách, 6x kemp Služby průvodce

 

Objevování Mozambiku 14 dní NOM / NAJMJ (eu)

Navštívené země : Jihoafrická republika 2x, Svazijsko, Mozambik Kód: NAJMJ Doprava: truck Délka: 14 dní, 13 nocí Strava: 13x snídaně, 8x oběd, 12x večeře Začátek: Johannesburg Konec: Johannesburg Ubytování: chatky, možnost i ubytování v kempu Min. 4, max. 18 Aktivity balíček: výlet na Bazaruto, celodenní safari v autě 4x4 v NP Kruger

 

Průzkumník Mozambiku 8 dní NOM / NMZ / NAMZ (ek)

Navštívené země: Mozambik Délka: 8 dní, 7 nocí Strava: 7x snídaně, 7x oběd, 7x večeře Ubytování: kempové Začátek Maputo, konec Maputo Aktivity balíček: výlet na Bazaruto, večerní přednáška o žraloku velrybím, prohlídka Maputo Min. 4, max. 18 osob

 

Průzkumník Mozambiku - 8 dní NOM / NAMZ (eu)

Navštívené země: Mozambik Délka: 8 dní, 7 nocí Strava: 7x snídaně, 4x oběd, 6x večeře Ubytování: 2 lůžkové pokoje Začátek Maputo, konec Maputo Aktivity balíček: výlet na Bazaruto Min. 4, max. 18 osob

 

Nové expediční cesty do neznámých míst (p12)

Na našich expedičních cestách vás zavedeme na místa, o kterých lidé často sní, ale jen málo navštěvují, hlavně kvůli tomu, že jsou daná místa těžko přístupná. Cestovat budete s nejzkušenějším průvodcem v autě 4x4 a odhalíte odlehlá a málo známá místa. Máme startovní datum a konečné datum a přibližný plán cesty, to co je mezitím je dobrodružství.

 

Stará obchodní stezka - Zambie, Malawi, Mozambik, JAR - 22 dní SW/LM22; 12 dní SW/LL12 (p12S)

Tato cesta, která vede po staré obchodní trase Vás zavede z Victoria Falls do národních parků v Zambii, přes Malawi na pláže Mozambiku a do NP Kruger, cesta končí v Johannesburgu. Možnost i zkrácené cesty z Victoria Falls do Lilongwe (Malawi), při které navštívíte národní parky v Zambii a jezero Malawi. Maximální počet účastníků ve skupině 12 osob, ubytování kombinace kempů, chatek, bungalovů, strava dle rozpisu. V ceně jsou zahrnuty vstupy, veškeré kempové vybavení, kromě spacích pytlů, doprava speciálním autem 4x4, strava dle itineráře, služby profesionálního průvodce, plavbu na kanoe po Lower Zambezi, noční safari v South Luangwa, výlet na lodi dhow na ostrovy.

 

Mozambik a Kruger, pláže a buš 14 dní SW/MOa14 (p12S)

Tradiční lovení ryb v Kosi Bay, kde se koše na ryby, každý den vybírají. Chytnou se sem jenom velké ryby, jelikož ty nemohou odplavat s odlivem. Doprava: minibus nebo safari auto, min. 4 osoby, max. 12 osob Strava: dle rozpisu Ubytování: chatky Kód: MOa14 Navštívené země: Jihoafrická republika, Svazijsko, Mozambik Cena zahrnuje: vstupy do parků, dopravu minibusem a safari autem, stravu dle rozpisu, služby profesionálního průvodce, plavba lodí v Kosi Bay. Cena nezahrnuje: vízum do Mozambiku cca 3.000 CZK nutno předem Začátek: Johannesburg v 6.30 Konec: Johannesburg v 18.00

 

Luxusní zájezd do Mozambiku 9 dní

Při této cestě objevíte neznámá a velice luxusní místa v Mozambiku, určená pouze pro vyvolené. Navštívíte divočinu - park Niassa a potápět se pak můžete na souostroví Quirimbas.

 

Z Kapského Města na Victoria Falls + Mozambik 36 dní NOM/NCVM (ek)

Kombinace expedice Z Kapského Města do Krugerova NP + Objevování Mozambiku NCJV + NJMJ

 

Cesta za potápěním / SADS - 20 dní NOM

Navštívíte 3x JAR, Mozambik a Svazijsko. Pro tuto cestu se vyžaduje průkaz PADI nebo podobný a potvrzení na 30 metrů, minimálně 10 ponorů. Všechny cesty jsou doprovázeny profesionálním potápěčem. Sleva 1885 ZAR je poskytnuta všem, kteří si vezmou vlastní potápěčskou výbroj. Je třeba mít plné vybavení kromě závaží a bomby, abyste mohli tuto slevu získat. Je třeba mít neoprén pro vodu, která má teplotu mezi 18-27°C. Všichni potápěči musí mít DAN pojištění (Divers Alert Network), jiná pojištění obvykle nepokrývají vícenásobné ponory, hloubku 30 m+ a nebezpečné aktivity jako je potápění za žraloky /www.diversalertnetwork.org /, je třeba vyplnit zdravotní dotazník. Doprava: truck Doporučuje se profylaxe malárie (nedoporučuje se Lariam při potápění). Odjezd: Johannesburg The Garden Court OR Tambo Hotel Příjezd: Kapské Město - Shortmarket Street V ceně je zahrnuta: strava dle itineráře, ubytování, služby průvodců, doprava a 16x ponor, také některé aktivity - viz itinerář. Zdraví: informujte prosím předem, zda máte nějaké zdravotní potíže nebo speciální požadavky na stravu. Víza do Mozambiku 30 EUR platí se na místě. Počasí: slunce pálí velmi silně, je třeba mít silný ochanný faktor 30 a pít denně alespoň 2 litry vody. Měna: na tuto cestu je nejlepší ZAR, bankomaty jsou po cestě. Očkování: povinné není žádné, ale doporučuje se platné očkování proti tetanu a také žloutenka typu A. Cestu lze ukončit v Durbanu nebo spojit s jinou, ubytování před a po expedici zajistíme. Příjezd nutno naplánovat den před začátkem expedice, odjezd den po skončení. Během cesty jsou k dispozici fakultativní aktivity.

 

Pláže a ostrovy

Zde je několik nejkrásnějších pláží a ubytování v několika afrických zemích. Mozambik doporučujeme pro náročné např. Dugog Beach Lodge - ráj a romantické místo, každá chatka má svou terasu a přímý přístup na pláž. Nyati beach lodge, také na souostroví Bazaruto stejně jako Dugong lodge, v severním Mozambiku např. Nuarro lodge ležící na poloostrově Baixo do Pinda, tropické soukromé pláže a nedotčená příroda.

 

Vlak v Mozambiku

Vlak z Nampula do Cuamba jezdí denně kromě pondělí v obou směrech, jedna cesta druhé třídy (Classe especial) stojí asi 240 CZK. Po cestě se dá koupit spousty jídla - kuřata, kukuřice, oříšky, chleba, banány. Je lepší se však zásobit pitnou vodou. Cesta trvá asi 12 hodin a vlak odjíždí v 5.15 a do místa určení dojede asi v 17.20. Vízum 30 EUR platí se na místě.

 

Zájezdy na míru do Afriky

Do všech zemí pořádáme cesty na míru, podle požadavků klienta, rozpočtu a časových možností zákazníka. Na našich stránkách najdete jen několik málo možností cest pro inspiraci, termín a náplň Váší cesty si určujete sami, my Vám samozřejmě rádi poradíme. Vybereme vhodný termín pro jednotlivé země. Lze udělat zcela individuální cestu nebo se lze připojit k mezinárodní skupině, případně vytvoříme skupinky ze zájemců z Česka. Stačí nám napsat email na jizniafrika@jizniafrika.cz a my se Vám hned ozveme.

 

Nejkrásnější pláže Mozambiku - svatební cesta MT (pz)

Zde nabízíme pobytové zájezdy do Mozambiku s přímými lety z Johannesburgu, ceny jsou uvedeny včetně přeletů z Johannesburgu, letenka do JNB je vždy podle momentální nabídky. Ceny jsou uváděny pro pobyt na 7 nocí/14 nocí, v případě zájmu lze samozřejmě délku pobytu upravit podle požadavků. Vízum do Mozambiku 30 EUR platí se na místě.

 

Potápění v Mozambiku

V Mozambiku je několik zajímavých míst na potápění: Ponta Mamoli Inhambane Vilanculos Pemba vízum 30 EUR platí se na místě

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz