www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Afrika -zájezdy na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Mozambik - 14 dní průzkumník buše a pouště /DRI

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Křižovatka kultur a krajin, ovlivněných pasteveckými kmeny, arabskými obchodníky, britskými mořeplavci a portugalskými kolonizátory, navíc ovliněna více než 20 lety občanské války. Se znovu nastoleným mírem a pomalu rostoucí ekonomikou se Mozambik pomalu otvírá turistům. Mozambik nabízí nedotčené pláže, přírodní krásy a jedinečné kulturní dědictví. Cesta kombinuje dobře známé parky Kruger a Hluhluwe, kde žije množství zvířat žijících v přirozeném prostředí, přeshraniční park a svazisjký zvířecí park. Po cetě se setkáte s přírodními a kulturními atrakcemi a strávíte čas na prázných plážích Indického oceánu. Navštívíte také hlavní město Maputo, kde se potkáte s latinoamerickou kulturou. Můžeme očekávat i špatné cesty, rozvodňující se řeky a faktory mimo naši kontrolu, takže jsou možné objížďky a neplánovaná dobrodružství.

Hlavní body: privátní kemp v buši a Velká pětka, nedotčené písečné pláže, NP Kruger, Maputo, neprozkoumaná divočina, svazijský zvířecí park, přeshraniční park míru, zvířecí rezervace Hluhluwe, plavba na lodi dhow, prohlídka vesnice v Mozambiku.
Fakultativní aktivity: šnorchlování, plavba na lodi, potápění, jízda na koni po pláži.

9 nocí ubytování v bungalovech, 4 noci kempy, strava dle rozpisu

Itinerář:

Den 1.: Johannesburg - Bush Camp (večeře)
Odjedeme z Drifters lodge Johannesburg v 6.30 do provincie Mpumalamga, navštívíme různá místa, včetně zlatokopecké vesnice Pilgrim´s Rest, Three Rondavels, Blyde River Canyon. Odpoledne sjedeme do nížiny, kde přenocujeme v pohodlném kempu Drifters Bushveld Camp v rezervaci Balule, části Velkého Krugeru. Po večeři nás čeká noční safari.

Den 2.: Bush Camp - Kruger (brunch, večeře)
Vstaneme s úsvitem a vydáme se pěšky za Velkou pětkou. Náš stopař se bude snažit ukázat nám zvířata v jejich přirozeném prostředí a naučí nás něco ze svého umění stopaře. Vrátíme se do kempu na vydatnou svačinu a pak se vydáme do NP Kruger, nejúspěšnější NP v Africe. Vydáme se na safari a budeme hledat zvířata a ptáky. Kempovat budeme tři noci v NP Kruger.

Den 3.: NP Kruger (snídaně, oběd, večeře)
Celý den nás čeká safari v NP Kruger z našeho dobře vybaveného auta. Stanovat budeme v národním parku v kempu.

Den 4.: Mozambik - přeshraniční park (snídaně, oběd, večeře)
Dnes ráno po krátkém safari opustíme JAR, odtud cesta začíná vést v buši a pokračuje na stranu Mozambiku v přeshraničním parku, místo je zcela nedotčené lidmi. Buš je zde výjimečná a neskonale krásná, rozmanitá příroda a velké množství ptáků. Kempovat budeme u jezera Massingir Lake, kde oblast prozkoumáme jak v autě, tak pěšky.

2017: NP Kruger (snídaně, oběd, večeře)
I čtvrtý den budeme sledovat zvířata žijící v parku. Průvodce nás seznámí s prostředím kolem nás a večer opět přenocujeme v kempu.

Den 5. a 6.: Xai-Xai (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Dnes opustíme park a pojedeme přes záplavové pláně řeky Limpopo přes mnoho vesnic až k Indickému oceánu. Další dva dny strávíme v odlehlém plážovém resortu za velkými dunami oddělujícími sladkovodní systém jezer od oceánu. Celý den si můžeme užívat surfování a pláže.

Den 7.- 9.: Inhambane (3x snídaně, 3x oběd, 2x večeře)
Pojedeme podél oceánu na sever do Maxixe a odtud se vydáme na cestu lodí s místními přes zátoku na tradiční plachetnici dhow, auto pojede kolem a počká na nás v Inhambane. Navštívíme místní tržiště a pak pojedeme do chatiček (casitas) na pláž pod kokosovými palmami. Užijeme si tři dny komfortu na poloostrově Barra, budeme odpočívat, šnorchlovat a užívat si slunce a prázdné pláže Mozambiku, poslední večer je večeře na vlastní náklady. Zde se můžeme potápět, jezdit na koni na pláži.

Den 10.: Maputo (snídaně, oběd)
Vrátíme se zpět na jih do Maputo, kde si prohlédneme město. V Maputo vládne latinoamerická kultura pouličních kaváren, hudby a trhů. Noc strávíme v pohodlném hotelu. Večeři si můžete dát na vlastní náklady v místní restauraci, pro odvážné je tu Peri peri (pálivé).

Den 11.: Svazijsko zvířecí park (snídaně, oběd, večeře)
Vrátíme se zpět do buše, pojedeme na jih do Svazijského království, odpoledne si prohlédneme jednu ze zvířecích rezervací, večer budeme kempovat.

Den 12. a 13.: Zululand (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Vrátíme se do Jižní Afriky, do oblasti dříve ovládanou známým Shaka Zulu, dvě noci strávíme v Greenfire Zululand Camp, rustikální kemp v písečném lese v privátní rezervaci u jezera St.Lucia u Hluhluwe. Během pobytu zde si užijeme procházku lesem, safari v otevřeném autě v Hluhluwe.

Den 14.: Johannesburg (snídaně)
Dnes nás cesta zavede středem Kwa Zulu Natal, projedeme mnoha zulskými vesnicemi s krásnou krajinou po cestě do Johannesburgu, pozdě odpoledne dojedeme do Greenfire Johannesburg lodge.

Cestu můžeme jet i obráceně, záleží na podmínkách cest a počasí. Je třeba mít s sebou spací pytel, ručník a polštář.
Je třeba mít předem vízum do Mozambiku. Je třeba prevence malárie. Vezměte si ploutve a šnorchl, potápění je možné v resortech. Doporučená měna na cestu je ZAR. Cena zahrnuje dopravu, ubytování, jídlo dle rozpisu, vstupy, vybavení, služby profesionálního průvodce. Je třeba mít cestovní pojištění.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz