www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Jižní okruh - 24 dní průzkumník z JNB do JNB /DRI

Termín zájezdu:

2024
odjezdy Johannesburg -konec Johannesburg
na vyžádání
l

 

Cena zájezdu:

2024
62.300 CZK + letenka dle nabídky + vízum do Malawi 70 EUR (nutno předem) + vízum do Mozambiku 50 USD platí se na místě

 

Tato cesta vám odhalí to nejlepší z jižní Afriky, regionu plného kontrastů. Od pouště Botswany, přes bujné lesy Zambie, čajové plantáže Malawi až po liduprázdné pláže Mozambiku. Zároveň navštívíte některé z nejlepších afrických národních parků - NP Chobe, NP Luangwa a NP Kruger, kde uvidíte mnoho zvěře v jejich přirozeném prostředí.
Ubytování je kombinace lodge, chatky a kempy.

Nejvýznamější body: projížďka na lodích dhow, pláže Mozambiku, výlet na lodi na řece Chobe, Viktoriiny vodopády, projížďka na kanoi po Zambezi, národní park Luangwa, jezero Malawi, pěší výstup na horu Mulanje, Maputo.

Fakultativně: rafting, bungee jumping, potápění, noční safari v NP Luangwa, plavba na moři na kajaku.

Strava, vstupy a doprava dle rozpisu v itineráři.

Itinerář:

Den 1.: Johannesburg - Francis town (večeře)
Odjíždí se v 6.30 z Greenfire Johannnesbrug lodge přímo na hranice s Botswanou. Po vyřízení všech formalit na hranicích budeme pokračovat do Francis-town a dále do našeho kempu. Večer se u jídla seznámíme s průběhem naší cesty.

Den 2.: NP Chobe (snídaně, oběd, večeře)
Dnes ráno vyrazíme do přírodní rezervace Chobe, kterou dojedeme až k mocné řece Chobe. Odpoledne strávíme plavbou po řece Chobe v národním parku a pozorováním zvěře. Večer pak přejedeme hranice do Zimbabwe a ubytujeme se v Greenfire lodge Victoria falls, kde strávíme několik příštích nocí.

Den 3. - 4.: Viktoriiny vodopády (2x snídaně, 1x oběd)
Probudíme se ve Victoria Falls, u vodopádů. Prohlédneme si vodopády a další místa, můžete využít nabízené aktivity, prohlédnout si vesnici, trh se suvenýry a krokodýlí farmu. Můžete si zaplatit přelet nad vodopády, projet se lodí po Zambezi, rafting, safari na slonech. (večeře na vlastní náklady)

Den 5.: Kemp Kafue (snídaně, oběd, večeře)
Přejedeme původní železniční most, užijeme si poslední pohled na Viktorii vodopády a předeme do Zambie. Projdeme jižní Zambií údolím Lower Zambezi až ke Kafue, kde budeme dnes večer kempovat. Odpočineme si u bazénu a připravíme se na nadcházející dny na výlet na kanoích.

Den 6. - 8.: Kanoe po řece Lower Zambezi (3x snídaně, 3x oběd, 2x večeře)
Pojedeme do údolí Lower Zambezi Valley. Čeká nás celodenní výlet na kanoe po řece Zambezi, která je domovem mýtického boha Nyami Nyami. Cestou uvidíme místní pobřežní vesnice a ohromující scenérie. Večer budeme kempovat na ostrově v srdci nezkrocené Afriky. Ráno budeme pokračovat na kanoi oblastí, která přitahuje slony a další divoká zvířata z okolní divočiny. Ráno třetího dne nás vyzvedne motorový člun a převeze nás zpět na začátek naší cesty po řece do výchozího kempu.

Den 9.: Luangwa (snídaně, oběd, večeře)
Jakmile se znovu setkáme s naším truckem, projedeme hlavním městem Lusaka a dále pojedeme po Velké východní cestě do našeho dalšího kempu. Dnes to bude dlouhá cesta, během které se pokusíme ujet co největší vzdálenost.

Den 10. - 11.: NP Luangwa (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Následující dvě noci strávíme v národním parku Luangwa. Tento divoký park patří k nejlepším v Africe, je zde mnoho hrochů, krokodýlů, slonů, lvů a levhartů. Kempovat budeme na březích řeky Luangwa a oblast prozkoumáme při safari v autech 4x4. Na vlastní náklady je možné se vydat i na večerní safari s lampami.

Den 12. - 13.: Jezero Malawi (2x snídaně, 2x oběd, 1x večeře)
Malawi - vroucí srdce Afriky, zde si nakoupíme čerstvé potraviny v Lilongwe, pak se vydáme do našeho kempu na pláži u Lake Malawi. Je možné zde šnorchlovat. Dále si budeme užívat místních písečných pláží. Jeden večer si užijeme jídlo v restauraci na vlastní náklady.

Den 14. - 15.: Hora Mulanje (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Budeme pokračovat na jih k Mulanje - působivé hoře, která se zvedá asi 600 výškových metrů nad okolní les a čajové plantáže. V této oblasti budeme kempovat dva dny, během kterých si užijeme i pěší vycházku na plošinu, ze které jsou nádherné výhledy.

Den 16.: Chimoio (snídaně, oběd)
Dnes přejedeme do Mozambiku. Cesta nás povede oblastí Tete a dále přes řeku Zambezi a podél hor, které tvoří hranici se Zimbabwe. Kempovat budeme dnes v oblasti Chimoio a užijeme si večeři v místní restauraci na vlastní náklady.

Den 17.: Vilanculos (snídaně, oběd)
Necháme za sebou divočinu a vydáme se na pobřeží. Dnes pojedeme skrz vesnice, kde můžeme pozorovat místní život a kulturu. Naší další zastávkou je Vilanculos na břehu teplého Indického oceánu. Nocovat budeme v chatkách na pláži. Večeři si dáme v místní restauraci (na vlastní náklady).

Den 18. - 20.: Inhambane (3x snídaně, 3x oběd, 3x večeře)
Pojedeme dále na jih podél pobřeží až do Maxixe, odkud budeme dále pokračovat na tradičních lodích Dhow až do starobylého přístavu Inhambane. Zde si prohlédneme trhy a následně se vydáme do našeho ubytování na pláži, kde budeme si budeme užívat relativního komfortu po tři noci. Budeme zde odpočívat na pláži, šnorchlovat. Můžete využít i dalších aktivit jako je potápění (na vlastní náklady).

Den 21.: Maputo (snídaně, oběd)
Dnes pojedeme přes rozlehlé přímořské pláně a dále přes lesy v Cashew směrem k naší poslední zastávce v Mozambiku, kterou je halvní město Maputo. (Večeře je dnes na vlastní náklady)

Den 22.: NP Kruger (snídaně, oběd, večeře)
Dnešní ráno strávíme pozorováním života v Maputo, které je svou atmosférou téměř jako z latinské Ameriky. Odpoledne pak přejedeme zpět do Jihoafrické republiky a pojedeme dále až do národního parku Kruger, kde budeme dnes večer kempovat.

Den 23.: NP Kruger (snídaně, oběd, večeře)
Dnešní den strávíme v NP Kruger a budeme pozorovat zvířata z našeho dobře vybaveného auta. Odpoledne pak přejedeme do Greenfire Hazyview lodge, kde budeme ubytovaní.

Den 24.: Johannesburg (snídaně)
Ráno si užijeme v klidu snídani a pak se vydáme zpět do Johannesburgu, kde končí naše cesta v Greenfire lodge Johannesburg pozdě odpoledne.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz