www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Uganda

AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Etnografické zájezdy Afrika - poslední místa
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Výlety v Africe
Expedice- Afrika (eA)
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Aktivity v Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
Všechny zájezdy
 
 

Safari za gorilami v Ugandě - 3 až 5 dní GT (ps)

Specializujeme se na trekking za gorilami a téméř vždy máme možnost získat povolení, kterých je omezený počet na den. Můžeme nabídnout cesty od 3 do 16 dnů. Zde najdete několik ukázek a možností na sestavení privátního safari v Ugandě. Možnosti jsou od kempového safari až po luxusní lodge. V ceně je vždy zahrnuta : doprava autem 4x4, průvodce, vstupy, ubytování dle výběru, povolení na gorily a šimpanze. Vízum do Ugandy 100 USD se platí na místě.

 

Safari za gorilami a šimpanzi v Ugandě - 7 dní GT (ps)

Lze si vybrat z různých variant. Kempové safari s jednoduchým ubytováním nebo luxusní variantu s ubytováním v lodgích. Při této cestě kromě goril a šimpanzů navštívíme také NP Queen Elizabeth.

 

Nejzajímavější místa Ugandy - 10 dní GT (ps)

Kromě goril a šimpanzů uvidíte také národní parky Murchisson Falls a Queen Elizabeth. Máte možnost jít za gorilami i do Rwandy. V ceně je zahrnuto : ubytování dle výběru, doprava, služby průvodce, vstupy do parků, safari, vyjížďky lodí, strava dle výběru, permity na gorily a šimpanze. Vízum do Ugandy 100 USD se platí na místě. Vízum do Rwandy 60 USD on-line předem, platí se na místě.

 

Masai Mara a gorily - 14 dní NOM/NMG (ek)

Masai Mara a gorily - 14 dní NOM/NMG (ek)

Kód: NMG/NOM Navštívené země : Keňa, Uganda Pozorování horských goril a návštěva 4 národních parků. Ubytování: dvoulůžkové stany, kempy - 14 dní, 13 nocí Doprava: truck a safari auto Stravování: 13x snídaně, 13x oběd, 11x večeře Začátek a konec cesty: Nairobi Cena nezahrnuje: letenku, letištní taxy vízum do Keni 51,- USD nutno předem on-line vízum do Ugandy 100,- USD na místě permit na gorily 630-730 USD Uganda, 755 USD Rwanda (+vízum 60 USD) - pokud nejsou k mání v Ugandě. Tato cesta existuje také ve variantě s ubytováním s kódem NAMG.

 

Uganda - perla Afriky za 16 dní GT (ps)

Během této cesty se seznámíte s nejzajímavějšími místy v Ugandě. Kromě goril a šimpanzů také navštívíte národní parky, čeká Vás safari, projížďky na lodi a mnoho dalších zážitků. Cena zahrnuje : ubytování dle výběru, služby průvodce, dopravu, vstupy do parků, safari a plavby lodí. Vízum do Ugandy 100 USD se platí na místě.

 

Základní informace k expedicím

Expedice se rozdělují na kempové a s ubytováním. Při kempové expedici je ubytování ve velkých stanech se zabudovanou moskytiérou. Stavění stanů je velmi snadné - každý účastník má k dispozici matraci, potřebujete jen vlastní spací pytel a ručník. Pokud chcete mít stan jen pro sebe, je třeba vyžádat. Expedice s ubytováním - hlavní rozdíl je v tom, že spíte v posteli a potřebujete jen vlastní ručník. Ubytování se liší podle jednotlivých míst, používají se hostely, hotely, bungala, chatky, pevné stany a tradiční domky. Je možné se také zúčastnit cesty s menším počtem účastníků, ale auto je stejně velké, takže cestování je velmi pohodlné. To znamená, že v autě pro 24 osob je pouze osob 12. Expedice jsou pro zájemce, kteří se zajímají o lidi, místa, zvířata a dobrodružství. Skupiny jsou složeny z různých národností, jezdí sem i skupiny přátel, ale hlavně hodně jednotlivců. Zkušenost nám ukázala, že expedice jsou vhodné pro klienty od 16-65 let, ale mohou jet i starší cestující. Část dne je věnována cestování z jednoho místa na druhé, obvykle se vstává za úsvitu, oběd je obvykle rychlý, večery se tráví v kempu. Průvodci dělají všechnu práci, jen se očekává pomoc např. při mytí nádobí, stavění stanů a nakládání zavazadel. Pro zjednodušení výběru, na kterou expedici chcete jet, se rozhodněte, zda chcete jet do jižní nebo východní Afriky, pro začátečníky je vhodnější jižní Afrika, pak se rozhodněte, zda chcete kempovou expedici nebo s ubytováním a na jak dlouho chcete jet, pomůžeme Vám s výběrem. V ceně expedice je zahrnuta doprava ve speciálních autech, služby dvou průvodců, strava, specifikované aktivity a většina vstupů do národních parků. V ceně nejsou zahrnuta víza, věci osobní potřeby, nápoje, fakultativní aktivity a letenky. Balíček aktivit: je fakultativní, zahrnuje základní aktivity po cestě, ale ne každý si je může dovolit, proto je cena odděleně určena, ale pokud si balíček nezakoupíte na cestě se nic nezmění, stále je zahrnuta doprava, jídlo, ubytování.

 

Ubytování před a po expedici

Nabízíme vám zajištění veškerého ubytování, transferů a exkurzí před a po samotné výpravě. Vyjednali jsme pro vás nejvýhodnější ceny ubytovacích zařízení na místech, kde končí či začínají naše expedice. Rádi vám pomůžeme s jakoukoliv rezervací ubytování před i po zájezdu. V případě, že nelze zajistit letecký spoj, který by navazoval na začátek expedice nebo když se informativní schůzka koná jeden den před startem expedice a nebo si pouze chcete po dlouhém letu odpočinout, stává se rezervace noclehu nezbytností. Má však i své výhody - protože expedice vyjíždějí brzy ráno, můžete v ten den v klidu sejít ze svého pokoje do hotelové haly, zaregistrovat se a poté nastoupit cestu.

 

Fakultativní aktivity během expedic (ek)

Níže najdete orientační ceny fakultativních aktivi během expedic. Ceny se měí i podle počtu účastníků na aktivitě.

 

Dlouhé expedice od 28 do 56 dnů (ek)

V nabídce máme také expedice, které jsou od 36 dnů až do 56 dnů. Například: 2016 Východní a jižní Afrika, 29 dnů (oba dva směry, kód NJN nebo NNJ) - cena 47.900 CZK (single +2.900 CZK) + aktivity balíček 22.500 CZK + exkurze do NP Serengeti 17.000 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 Z Kapského Města do Dar es Salaam, 31 dnů NCVD - cena 62.200 CZK (single +1.800 CZK) + aktivity 21.200 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 Východní Afrika a gorily, 35 dní NVMG - cena 66.400 CZK + aktivity 45.700 CZK + exkurze do NP Serengeti 25.400 CZK + permit na gorily 630-730 USD + letenka dle nabídky + víza 2017 Východní Afrika a Mozambik, 35 dní NNJM - cena 74.500 CZK + single supp. 11.400 CZK + aktivity 25.700 CZK + exkurze do NP Serengeti 25.400 CZK + permit na gorily 630-730 USD + letenka dle nabídky + víza Z Kapského Města na Victoria Falls a Mozambik, 36 dní NCVM - cena 70.500 CZK (single +6.900 CZK) + aktivity balíček 22.200 CZK + exkurze do NP Serengeti 17.000 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 Z Delty ke gorilám, 44 dní NJMG - cena 86.300 CZK (single + 9.900 CZK) + aktivity balíček 59.400 CZK + letenka dle nabídky + víza 2017 To nejlepší z Afriky na 55 dní NCMG - cena 100.900 CZK (single +11.000 CZK) + aktivity balíček 61.000 CZK + exkurze do NP Serengeti 25.400 CZK + letenka dle nabídky + víza

 

Denní výlety Entebbe, Kisoro - Uganda GT

Nabízíme jednak transfery z letiště, ubytování v Entebbe, ale také jednodenní výlety. Dále nabízíme jednodenní výlety v Kisoro.

 

Cesty na míru - základní informace (cm)

Neobávejte se ceny, pokud chcete poslat nabídku na cestu na míru, určitě budete příjemně překvapeni. Cesty na míru často vychází výrazně levněji než např. velké skupiny s průvodcem a zážitek z dovolené je mnohem lepší.

 

Pronájmy aut - Uganda

V Ugandě Vám můžeme nabídnout pronájem aut s řidičem. Ale také auto bez řidiče, pro ty, kdo se nebojí jet sami.

 

Etnografické cesty - Afrika

Na vyžádání Vám pošleme seznam a data speciálních etnografických cest do Afriky. Jedná se o mezinárodní skupinky, vždy vedené zkušeným etnografem, který vás zavede na poslední místa původních afrických kmenů. Seznámíte se mimo jiné s jejich zvyky, kulturou a dozvíte se i mnohem více o zemi,kde žijí.

 

Pronájem aut v Africe

V Africe Vám zařídíme jakýkoliv pronájem aut, za lepší ceny, než najdete na vyhledávačích, podmínky pronajmu vás nepřekvapí dodatečnými platbami: Zkušenost s pronájmem aut máme více než 25 let.

 
 

Wellness - Afrika

V poslední době se klade stále více důraz na mentální a fyzickou pohodu na cestách. Trh s wellness turistikou se stále více rozrůstá a Afrika má v tomto ohledu velkou naději, že se stane vyhledávaným kontinentem. Cesty do Afriky neznamenají je safari v autě, ale do programu lze zařadit mnoho aktivit, které Vám pomohou jak k duševní ,tak i fyzické regeneraci.

 

Kam jet s dětmi ve Východní Africe

Zde je několik tipů na místa, která jsou oblíbená dětmi v Keni, Tanzánii a Ugandě.

 

Nejlepší treky v Africe

V Africe máte možnost krásných treků v různé délce. Pěší výlety Vás přiblíží k přírodě a místním obyvatelům. Zde jen několik tras na ukázku:

 

Aktivity na vodě v Africe

Dívat se na svět z vody Vám dá zcela novou perspektivu, kromě pobřeží, ze na lodi jezdit po řekách a jezerech. Zde jsme Vám vybrali několik nejznámějších míst.

 

Rady pro plánování safari v Africe

Dříve než navštívíte Afriku, je třeba se zamyslet nad mnoha věcmi. Zde Vám dáme rady, jak si zabalit, na co nezapomenout, jak nejlépe využít váš čas, snad Vám tyto rady pomohou, jak si nejlépe naplánovat vaši cestu na safari.

 

Co vidět v Ugandě-zájezd na míru do Ugandy

Uganda leží tam, kde se savana Východní Afriky střetává se západoafrickým deštným pralesem. Charakterizují ji peřeje, hory a náročné pěší trasy, je to dobrodružná destinace s mnoha divokými zvířaty. V zemi bylo zaznamenáno více než 1000 druhů ptáků, zpěv ptáků je dorprovázen křikem šimpanzů. Je domovem více než poloviny celosvětové populace vysoce ohrožených horských goril, které lze potkat v Bwindi a Mgahinga národních parcích. Velká stáda antilop a bůvolů obývají travnaté pláně národních parků Queen Elizabeth a Murchison Falls. Není jiné země, kde můžete v jednom dni vidět lvy, stopovat gorily horské a sledovat tajuplné ptáky člunozobce v papyrusech.

 

Uganda - ukázky itinerářů

Během cesty můžete vidět gorily horské, peřeje Nilu, nádherné ptáky, tradiční kultury, zvířata. Zde jsou ukázky 3 itinerářů na 14 dní, ale cesty mohou být samozřejmě i kratší.

 

Uganda - 13 dní poznávání - kempové safari /DRI

Perla Afriky nabízí rozmanitost zvířat, přírodních krás a milé obyvatelstvo. Cesta zahrnuje hlavní atrakce - trek za gorilami a šimpanzy v původních pralesech, prohlídku velkých vodních toků, mystické vesnice zahalené v mlze a méně známé pohledy na stromové lvy, velká stáda hrochů a nekonečné pláně. Ujedeme asi 2000 km, někdy i po špatných cestách, počasí, cesty a další místní podmínky ovlivňují průběh cesty. Klienti přilétají do Entebbe a odtud se také vrací. Ubytování před a po expedici můžeme zajistit v Cassia lodge u Entebbe nebo v Adrift Campu v Jinja (se stravou). Hlavní body cesty: Kampala, rovník, NP Mburo, Bwindi nepronikutelný prales, trek za gorilami, NP Queen Elizabeth, stromoví lvi v Ishahsha, procházky vesnicí, vycházky za ptáky, trek za šimpanzy (v ceně), kanál Kazinga, měsíční hory Ruwenzori, vodopády Murchison + národní park, plavba po Albertově Nilu, pramen Nilu, útočiště nosorožců - Ziwa Rhino Sanctuary. Fakultativně: Pramen řeky Nil, stopování nosorožců pěšky, návštěva vesnice Pygmejů, raft na Bílém Nilu, bungee jumping. Cena zahrnuje dopravu, ubytování, stravu, vstupy, služby průvodce dle itineráře.

 

Setkání s gorilami 7 dní NOM/ NKK, NAKK (ek)

Začátek expedice: Kampala Konec expedice: Kampala Délka: 7 dní, 6 nocí Strava: 7x snídaně, 7x oběd, 5x večeře V ceně je zahrnuta: doprava a vstupy, strava dle itineráře, služby průvodce Baliček aktivit: stopování šimpanzů v NP Murchison Falls, návštěva Pygmejů

 

Gorily, parky a Zanzibar - 24 dní ATC/ND24, DN24 (eA)

Kód: ND24 (z Nairobi do Dar Es Salaam), DN24 (z Dar Es Salaam do Nairobi) Navštívené země: Keňa, Uganda, Tanzanie Začátek: Wildebeest Eco Camp, 151 Mokoyeti Road West, Langata, sraz 8.45 hod. nebo Dar Es Salaam, Kipepeo Beach Camp, Plot 4, Mjimwema, Kigamboni, sraz 7.30 hod. Konec: Dar Es Salaam nebo Nairobi Délka: 24 dní, 23 nocí Ubytování: ve stanech kromě Zanzibaru Stravování: 22x snídaně, 21x oběd, 21x večeře Doprava: speciální truck Cena nezahrnuje: vízum do Keni nutno předem on-line vízum do Ugandy 100,- USD na místě permity na gorily 600,- USD vízum do Tanzánie 50,- USD na místě

 

Gorily a safari v rezervacích - 14 dní ATC/NN14 (eA)

Kód: NN14 Navštívené země: Keňa, Uganda Záčátek: Wildebeest Eco Camp, 151 Mokoyeti Road West, Langata Konec: Nairobi Délka: 14 dní, 13 nocí Ubytování: stanové Stravování: 13x snídaně, 13x oběd, 13x večeře Doprava: speciální truck Předodjezdová schůzka v 17:00 den předem. Cena nezahrnuje: vízum do Keni nutno předem on-line vízum do Ugangy 100 USD na místě permity na gorily 600 USD

 

Raftování na řekách v Africe

Není lepšího způsobu jak poznat africké řeky, než je sjet. Zde uvádíme deset nejlepších míst pro raftování/ sjíždění řek v Africe.

 

Fotosafari v Ugandě

Fotografovat budeme gorily horské, volně žijící šimpanze, guerézy, lvy, buvoly, slony, vodní ptáky a jeden malý zázrak v podobě člunozobce afrického, volavky, ledňáčky, vlhy, kormorány, žirafy, zebry, no prostě divokou a nespoutanou Afriku. Cesty se mohou zúčastnit úplní začátečníci, kteří teprve s fotografováním divokých zvířat začínají, ale i profesionálové, kteří rádi pobudou ve společnosti dalších fotografických bláznů. Na cestu jsou zváni jednotlivci i páry.

 

Aktivity v Ugandě

Začátek Nilu v Jinja byl dlouhou dobu znám díky krásným peřejím a rafting v Ugandě přitahuje každoročně tisíce návštěvníků, na rozdíl od Zambezi, Nil tvoří krátké série peřejí s časem vychutnávat si mezitím okolí. Byla zde založena rezervace Wildwaters reserve, která chrání oblast, kde se raftuje, rozkládá se na 170 hektarech a tvoří ji 100 ostrůvků, tyto zalesněné ostrůvky a jejich obyvatelé přidávají na kráse raftování po Nilu.

 

Krásná Uganda - 7 dní GT (p)

Uganda je nádherná země, uchvátí Vás nejen stále zelená krajina, ale i velice milí lidé, množství ptactva a hlavně pozorování primátů, jak goril tak šimpanzů a dalších. Kromě primátů můžete vidět i další zvířata, antilopy vodušky kob, topi, hrochy, slony, lvy a mnoho dalších. V ceně zahrnuto: - doprava a služby průvodce/řidiče - vstupy do parků a místní průvodci - doprava v autě 4x4 se zvedací střechou - trek za gorilami - vycházka v bažinách a pozorování ptáků - ubytování s plnou penzí - voda během safari - letištní transfery Vízum do Ugandy 50 USD se platí na místě. Lze kombinovat i s Keňou nebo Tanzánií.

 

Zájezdy na míru do Afriky

Do všech zemí pořádáme cesty na míru, podle požadavků klienta, rozpočtu a časových možností zákazníka. Na našich stránkách najdete jen několik málo možností cest pro inspiraci, termín a náplň Váší cesty si určujete sami, my Vám samozřejmě rádi poradíme. Vybereme vhodný termín pro jednotlivé země. Lze udělat zcela individuální cestu nebo se lze připojit k mezinárodní skupině, případně vytvoříme skupinky ze zájemců z Česka. Stačí nám napsat email na jizniafrika@jizniafrika.cz a my se Vám hned ozveme.

 

To nejlepší z Ugandy - 15 dní UD (p)

V ceně je zahrnuto: * transfery z/na letiště * 14 nocí ubytování se snídaní * doprava speciálním autem 4x4 včetně pohonných hmot * služby profesionálního průvodce * vstupy do národních parků a všechna safari * 3x lodní výlet * trek za šimpanzy v Kibale Cena nezahrnuje: * mezinárodní lety * víza do Ugandy / Rwandy/ * pojištění * spropitné a jídla neuvedená v itineráři Trek za gorilami je buď v Ugandě ve Bwindi NP nebo ve Rwandě v NP Volcanos.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz