www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru do Afriky
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru - Afrika
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Uganda - 13 dní poznávání - kempové safari /DRI

gorila

Termín zájezdu:

2020
Každou lichou neděli z Entebbe.

červenec 5,19
srpen 2,16,30
září 13,27
říjen 11,25
listopad 15,29
prosinec 13,27

 

Cena zájezdu:

2020
49.400 CZK + permit na gorily 618 USD (platí se na místě)- od 1.7. 718 + letenka dle nabídky + víza předem on-line nebo platí se na místě (50 USD)

 

Perla Afriky nabízí rozmanitost zvířat, přírodních krás a milé obyvatelstvo. Cesta zahrnuje hlavní atrakce - trek za gorilami a šimpanzy v původních pralesech, prohlídku velkých vodních toků, mystické vesnice zahalené v mlze a méně známé pohledy na stromové lvy, velká stáda hrochů a nekonečné pláně. Ujedeme asi 2000 km, někdy i po špatných cestách, počasí, cesty a další místní podmínky ovlivňují průběh cesty. Klienti přilétají do Entebbe a odtud se také vrací. Ubytování před a po expedici můžeme zajistit v Cassia lodge u Entebbe nebo v Adrift Campu v Jinja (se stravou).

Hlavní body cesty: Kampala, rovník, NP Mburo, Bwindi nepronikutelný prales, trek za gorilami, NP Queen Elizabeth, stromoví lvi v Ishahsha, procházky vesnicí, vycházky za ptáky, trek za šimpanzy (v ceně), kanál Kazinga, měsíční hory Ruwenzori, vodopády Murchison + národní park, plavba po Albertově Nilu, pramen Nilu, útočiště nosorožců - Ziwa Rhino Sanctuary.

Fakultativně: Pramen řeky Nil, stopování nosorožců pěšky, návštěva vesnice Pygmejů, raft na Bílém Nilu, bungee jumping.

Cena zahrnuje dopravu, ubytování, stravu, vstupy, služby průvodce dle itineráře.

Itinerář:

Den 1.: Entebbe - Lake Mburo NP (večeře)
Odjíždíme z Cassia lodge u Entebbe v 8.00 a vydáme se přes předměstí do rušného města Kampala, než začne naše cesta na západ. Po cestě navštívíme trh s bubny, s ovocem a zastavíme se na rovníku. Odpoledne přijedeme do NP Lake Mburo, známého svými zvířaty a velkou populací hrochů. Kempovat budeme na březích jezera.

Den 2.: Bwindi Impenetrable Forest (snídaně, oběd, večeře)
Začneme den safari v autě nebo pěším a vyjedeme z parku přes zvlněnou krajinu s plantážemi banánovníků a stády dlouhorohého dobytka Ankole. Dnes odpoledne pojedeme náročnou horskou krajinou přes odlehlé vesnice často zahalené v mlze, do Bwindi Impenetrable Forest, kempovat budeme na kraji lesa.

Den 3. a 4.: Bwindi trek za gorilami (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
V jednom z těchto dnů se zúčastníme hlavního bodu programu cesty - treku za gorilami. Rozdělíme se do malých skupinek a s místními průvodci vyjdeme hledat gorily, s nimi pak strávíme hodinu. Počet permitů je omezen, proto zde zůstáváme dva dny, aby se na všechny dostaly permity. Pokud jdou všichni na trek 4. den, pak 3.den navštívíme Lake Bunyoni. Jinak se čas tráví procházkami v lese a pozorováním jeho obyvatel.

Den 5. a 6.: Národní park Queen Elizabeth - Ishasha (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Za sebou necháme hory a lesy a sjedeme na pláně NP Queen Elizabeth, kde strávíme dvě noci v kempu v odlehlém táboře. Kromě savců, plazů, ptáků - je Ishasha známá svými stromovými lvy. Budem intenzivně hledat a pozorovat zvířata.

Den 7.: NP Queen Elizabeth - šimpanzi (snídaně, oběd, večeře)
Zabalíme stany a pojedeme podél celého parku přes Maramagambo les, kde potkáme šimpanze a mnoho ptáků. Odpoledne dojedeme ke Kyambura Gorge, můžeme jít na další trek za šimpanzy. V blízkosti kempujeme.

2017: NP Queen Elizabeth - Rwenzori Mountains
Zabalíme stany a pojedeme podél celého parku přes les Maramagambo, kde uvidíme "Měsíčné hory." Po ubytování v kempu v místním kommunitním centru si uděláme procházku do několika venkovských vesniček a do lesa Rwenzoli. 5000m nad mořem jsou hory pokryté tropickým lesem a jejich vrcholky bývají též pokryty sněhem.

Den 8.: Pohoří Ruwenzori (snídaně, oběd, večeře)
Ráno projedeme parkem a pak pokračujeme do severních měsíčních hor Ruwenzori. Postavíme si stany a pak nás čeká vycházka přes vesnice až k lesu na vyhlídku Ruwenzori. Pohoří se tyčí do výšky 5000 metrů nad mořem, svahy porůstají tropické pralesy a vrcholky jsou často zahaleny sněhem, nádherný pohled vzhledem k blízkosti rovníku.

2017: Murchison Falls NP (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno vyrazíme a necháme za sebou hory a sjedeme do míst s čajovými plantážemi kolem Fort Portal. Dnes nás čeká dlouhá jízda po špatných cestách. Naším cílem je Kanyio - Pabidi kemp v NP Murchison Falls, tento kemp je veden Institutem Jane Goodallové a má dobré vybavení.

Den 9.: NP Murchison Falls (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno vyrazíme a necháme za sebou hory a sjedeme do míst s čajovými plantážemi kolem Fort Portal. Dnes nás čeká dlouhá jízda po špatných cestách. Naším cílem je Kanyio - Pabidi kemp v NP Murchison Falls, tento kemp je veden Institutem Jane Goodallové a má dobré vybavení.

Den 10.: Murchison Falls / Victoria Nile (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno vyrazíme za habituovanými šimpanzy, strávíme s nimi hodinu a pak se vrátíme do kempu. Poté se vydáme na Murchisonovy vodopády, úzká strž, jíž padá řeka Nil z výšky 40 m v Příkopové propadlině. Prohlédneme si vodopády, pak pojedeme po proudu, přejedeme Nil a užijeme si safari vyjížďku v severní části parku. Zde budeme také kempovat.

2017: Den 9. a 10. Murchison Falls / Victoria Nile (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
Brzy ráno vyrazíme za habituovanými šimpanzy, strávíme s nimi hodinu a pak se vrátíme do kempu. Poté se vydáme na Murchisonovy vodopády, úzká strž, jíž padá řeka Nil z výšky 40 m v Příkopové propadlině. Prohlédneme si vodopády, pak pojedeme po proudu, přejedeme Nil a užijeme si safari vyjížďku v severní části parku. Zde budeme také kempovat.

Den 11.: Ziwa - útočiště nosorožců (snídaně, oběd, večeře)
Brzy ráno se vydáme na výlet lodí po řece Nil - možná budeme mít štěstí a uvidíme vzácného člunozobce a mnoho dalších zvířat, pokud není možné jet na lodi, pojedeme autem. Znovu si pak nasedneme do našeho auta, vyjedeme z parku a vydáme se do útočiště nosorožců Ziwa Rhino sanctuary, projekt na záchranu nosorožců a jejich znovu zavedení do přírody. Kempování.

Den 12.: Jinja (snídaně, oběd)
Dnes ráno máte možnost stopovat nosorožce (fakultativně), pak sbalíme stany a vydáme se na cestu do Jinja, kde strávíme poslední noc v relativním komfortu Adrift campu, večeře na vlastní náklady v restauraci.

Den 13.: Jinja (snídaně)
Cesta končí dnes po snídani, ale řeka Nil nabízí raftování na divoké vodě - můžete si zde užít dobrodružství, vše je organizováno z kempu Adrift a aktivity jsou fakultativní, lze si zajistit další noc zde v kempu a jen třeba odpočívat u pramene Nilu. Rovněž zajistíme transfery.
Začátek cesty v Cassia lodge a konec v Adrift River Campu, lze zajistit ubytování před a po cestě, klienti na tuto cestu potřebují své spací pytle.

Je třeba mít sebou spací pytel, ručník a polštář. Je třeba prevence malárie. Doporučená měna je US dolar. Cena zahrnuje dopravu, ubytování, jídlo dle rozpisu, vstupy, vybavení, služby profesionálního průvodce. Je třeba mít cestovní pojištění.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2020:
Copyright © 2020 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz