www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Pobřeží slonoviny

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Nejlepší a nejoblíbenější jídla a nápoje - Afrika

Afrika se vyznačuje svou originální kuchyní a nápoji. V mnoha lodgích vaří vynikající kuchaři, kteří Vám připraví neskutečně dobrá jídla i ve velmi primitivních podmínkách. Kromě zážitků z cesty, si můžete přivézt i zážitky z jídla. Zde jen krátký seznam jídel a nápojů, se kterými se v Africe můžete potkat.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Pobřeží slonoviny

Cote d´Ivoire - Ivory Coast - Pobřeží slonoviny získalo nezávislost na Francii v roce 1960 a prosperovali díky vývozu kakaa a kávy. Tato frankofonní země nedávno ukončila 10 let občanské války a má co nabídnout. Hlavně je to kultura starých řemesel, písně a tance 60 etnických skupin i současná hudba, moderní umění,kavárny a restaurace.

 

Dějiny a lidé - Pobřeží slonoviny

V roce 2010 žilo v Abidjanu 4,1 milionu lidí, v roce 2025 to může být 7 milionu obyvatel.

 

Jazyky Pobřeží slonoviny

V Pobřeží slonoviny se mluví 72 dialekty.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Hospodářství - Pobřeží slonoviny

Hlavní průmysl -zemědělství. Pobřeží slonoviny je největším producentem kakaa na světě, dolování zlata a vývoz elektřiny. Růst GDP 2010-2018 7,4%.

 

Národní parky Pobřeží slonoviny

Assagny National Park Banco National Park Comoé National Park Îles Ehotilés National Park Marahoué National Park Mont Nimba National Park Mont Péko National Park Mont Sângbé National Park Taï National Park

 

Tropické pralesy v Africe

Tropické pralesy v Africe jsou místem s bohatými nalezišti ropy, minerálů a dřeva, které když se vytěží, vzniknou zde nenávratné škody. Tropické lesy jsou velmi staré, předpokládá se, že jsou více než 100 milionů let staré a byly dominantním porostem před 35 miliony let, když zmizeli dinosauři. Tvořílo jej více než 6 milionů km2, je to místo obrovské biodiversity a jsou nenahraditelné. Z toho je v Africe 1,8 milionů km2 jehož střed tvoří Konžská pánev. Před 60 lety bylo deštných pralesů dvakrát tolik, pokrývaly vice než 15% zemské plochy. Avšak každoročně se pokácí obrovské množství z plochy deštných pralesů, což má obrovský vliv na celý ekosytém planety. V neproniknutelných pralesech se budují cesty, aby se dosáhlo místa těžby nerostných surovin, lidská populace roste a tím také pytláctví. Do roku 2013 bylo vyhubeno 65% slonů ve střední Africe, asi 95% lesů DRC je již bez slonů, nyní jich asi 60 % žije v Gabonu, kde je jejich poslední útočiště. Dalším důležitým bodem je korupce, čínské společnosti přijedou např. těžit potaš, ale bez problémů pak získají povolení na těžbu ropy i v přírodních rezervacích.

 

Kam za primáty v Africe

Mezi mnoha druhy afrických savců jsou primáti zastoupeni asi 100 druhy, od goril z deštných pralesů až po malé bushbaby. Primáti jsou fascinující na pozorování, obvykle žijí ve skupinách a mají zajímavé chování. Nejdražší je pozorování goril horských ve Rwandě a Ugandě, jejich stopování může být náročné, ale je to jedinečný zážitek. Pozorování šimpanzů je rozdílné, spíše za nimi běháte a pozorujete jejich denní aktivity od jídla po odpočinek. Šimpanzy také obvykle dříve slyšíte, než vidíte. Jejich hysterický křik je charakteristický. Ale v Africe lze pozorovat i jiné primáty - paviány a společenské kočkodány. V Africe je mnoho lesních rezervací, kde primáti žijí a ještě nejsou tak hojně navštěvované. Většina opic žije na zemi, chcete-li je pozorovat tak určitě je lepší mimo období dešťů (Uganda, Rwanda / duben-květen), nejsušší měsíce v Tanzánii od poloviny května do konce října, nejvíce srážek v Etiopii je od července do září.

 

Vstupní formality - Pobřeží Slonoviny

O víza do Pobřeží Slonoviny lze požádat předem on-line : (www.snedai.com)

 

Řeky Afriky

Nejdůležitějšími řekami Afriky jsou Nil, řeka Orange, řeka Rufiji, řeka Mara, řeky Nossob a Auob, řeka Niger, řeka Okavango, řeka Zambezi, řeka Congo... Řeky hrály vždy velmi důležitou roli v životě Afričanů, téměř každá řeka má svého Boha, např. kmeny Bundu v Zambii a kmeny Tonga v Zimbabwe věří, že řeka Zambezi je ovládána říčním bohem Nyaminaymi, který je chrání před suchem, avšak výstavba nádrže Kariba jej oddělila od jeho ženy a tak se z něj stalo zlé a pomstychtivé stvoření. Velké africké řeky v sobě nesou tajemství, jejich objevování se věnovalo mnoho průzkumníků - Mungo Park, Bruce of Kinnaird, Richard Burton, JH Speke, VL Cameroon, HM Stanley a David Livingstone, většinou sem byli přitahováni vědeckou zvídavostí. Avšak dalšími méně známými průzkumníky byli např. Herodes 430 let př.n.l., cestoval po Nilu, aby přinesl zprávy z království Kušiú, 100 mil proti proudu. Řekové i Římané posílali výpravy a v roce 150 n.l. zmapovali dva prameny řeky v Buganských měsíčních horách. Prvními průzkumníky, kteří pronikli do vnitrozemí byli Arabové, jejich cesty sem vedly za účelem obchodu a získání otroků.

 

Pobřeží slonoviny

Mount Nimba Strict Nature Reserve * Taï National Park Comoé National Park Historické město Grand - Bassam

 

Zajímavá místa - Pobřeží slonoviny

Abidjan je typické moderní africké město s barevnými a rušnými ulicemi spojující moderní stavby a staré tradiční zástavby, Abidjan se liší od ostatních afrických metropolí svým obyvatelstvem - více než třetina pochází ze sousedních zemí - z Mali, Burkina Faso, Guinei, Ghany, Senegalu, Libérie a dalších. Tato směsice tolika různých lidí na malém prostoru vytváří velké kulturní bohatství, mnoho folklórních tradic, které tvoří velký přínos pro turistický ruch. Turismus je podporován velkou pohostinností obyvatel - to dokazuje i zdejší přísloví: tvůj návštěvník je více než syn, než bratr a manželka.

 

Pobřeží slonoviny

Pobřeží slonoviny - Ivory Coast - Cote d´Ivoire: žije zde asi 20.180.000 obyvatel Měna: CFA frank Průměrná teplota: listopad - prosinec 27°C Hlavní město: Abidjan, letiště se nachází nedaleko centra města, taxíky jsou u letiště, cesta do Plateau - stojí cca 3.000 CFA (4,60 EUR) - až 6.000 CFA (9,10 EUR). Dobře se lze najíst v La Cascade, v blízkosti hotelů na Plateau nebo Jardiland u Sococé, další místo je BMW - Boulevard Latrille a Ice nightclub - Rue G177, Zone 04. Je tu Banco National park - tropický les u středu města, jsou zde značené stezky a arboretum. Mezinárodní kód: +225.

 

Zprávy z Pobřeží Slonoviny (Cote d´Ivoire)

Poslední zprávy z Pobřeží slonoviny: Bývalá francouzská kolonie, vše je tu drahé a pod kontrolou Libanonců. Občanská válka zde skončila, ale napětí zde stále trvá, je tu hodně zátarasů na cestách a automatických zbraní, ale lidé jsou tu velmi milí.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Doprava v Burkina Faso

V plánu je výstavba 2.700 km dlouhé železniční tratě z Burkina Faso - z města Kaya do Pobřeží slonoviny do Abidjanu. Trať by měla sloužit jak nákladní tak osobní dopravě.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz