www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Zajímavá místa - Pobřeží slonoviny

Zajímavá místa - Pobřeží slonoviny

Zajímavá místa Afriky

Abidjan je typické moderní africké město s barevnými a rušnými ulicemi spojující moderní stavby a staré tradiční zástavby, Abidjan se liší od ostatních afrických metropolí svým obyvatelstvem - více než třetina pochází ze sousedních zemí - z Mali, Burkina Faso, Guinei, Ghany, Senegalu, Libérie a dalších. Tato směsice tolika různých lidí na malém prostoru vytváří velké kulturní bohatství, mnoho folklórních tradic, které tvoří velký přínos pro turistický ruch. Turismus je podporován velkou pohostinností obyvatel - to dokazuje i zdejší přísloví: tvůj návštěvník je více než syn, než bratr a manželka.

Ulice Abidjanu - hlavního města Pobřeží slonoviny jsou rušné, je tu nekonečné množství barů na ulici - místní je nazývají maquis. Největší město Pobřeží slonoviny Abidjan je známé svými umělci, bary, restauracemi, každý zde má rád party - jedno kdy. Všude hraje hudba - hlavně na ulici Rue Princesse. Místní hudba je kombinací reggae a rapu. Nejznámějším zpěvákem je Youssou N´Dour, Koffi Olomide, Salif Keita a Kassav. V posledních letech z Abidjanu přicházejí stále noví hudebníci nového stylu zouglou. Abidjan je také místo milovníků reggae - Parker Place.
Město lze nejlépe vidět z vody, Abidjan je postaven u laguny Ebrié lagoon, lodi jezdí pravidelně z Blockoss (Cocody), South-Plateau, Treichville a Yopougon. Zajímavé místo je historický hotel Grand Hotel d´Abidjan s výhledem na moře.
Nejstarší hotel v Abidjanu je Grand Hotel d´Abijdan, v roce 2014 prošel rekonstrukcí, pěkné výhledy na lagunu, zahradní terasa,příjemné místo.

Pojedete-li na sever od Abidjanu, další zastávkou by měla být centrální oblast směrem k Yamoussoukro - politické hlavní město země. Zde najdete největší kostel na světě po Vatikánu, baziliku Our Lady of Peace, kam se vejde 7000 lidí. Pak pokračujte do Bouake, města s více než 800.000 obyvatel. V březnu toto město přitahuje na slavnosti karnevalu tisíce návštěvníků.

Pravou Afriku zažijete na severovýchodě, kde žijí původní obyvatelé - Lobi, je tu neporušená krajina v národním parku Cameo National Park - sen pro milovníky safari. Zde najdete volně žijící lvy, pantery, hrochy, bůvoly a další zvířata.
I pláže Pobřeží slonoviny jsou zajímavé, prodávají se zde zajímavé řemeslné výrobky a je třeba vždy smlouvat.


Pobřeží slonoviny - tradiční víry, kněží juju a africký New York

Bývalá francouzská kolonie známá jako Cote d´Ivoire byla dříve ekonomickým zázrakem Afriky a modelem stability kontinentu, avšak v posledních letech zemí otřáslo několik pučů, naštěstí země zůstala mírumilovná a turisté sem opět začínají přicházet. Z přírodního hlediska stojí za pozornost suchý sever a vlhký jih, západní část země je pokryta krásným pohořím s tropickým porostem a žijí zde lidé kmene Dan. Tato oblast včetně NP Park National de Tai - velká oblast deštného pralesa je rájem pro pěší turisty a pozorovatele ptáků. Abidjan, také známý jako africký New York se pyšní mrakodrapy a je obklopen krásnými plážemi, kde si lze odpočinout. V zemi žije více než 65 různých etnických skupin a 63% obyvatel dodržuje tradiční víry, uctívání předků. Medicinmani a kněží juju předpovídají osud a dávají rady jak se vyhnout nebezpečí a požehnávají "grisgris " - speciální náhrdelníky, které mají odehnat všechny zlé duchy.

10 důvodů proč navštívit Pobřeží slonoviny

1. Nejlepší maškarády - tradiční kmenové tance s maskami se stále konají na vesnici, nejzajímavější a nejbarevnější je tanec s tyčemi kmene Dan.

2. Krásný národní park Tai national park, 3.300 km2 deštného pralesa, v Tai žijí poslední populace pygmejských hrochů, šimpanzů a levhartů v této části Afriky a místo bylo vyhlášeno biosferickou rezervací UNESCO v roce 1978 a na seznam světového dědictví bylo přidáno v roce 1982.

3. Pobřeží slonoviny - jižní část nabízí kombinaci nedotčených pláží se zajímavými koloniálními městy, jednou z nejznámějších koloniálních francouzských staveb lze vidět v Grand Bassam, založeno v roce 1840.

4. Senufo country - národ v národě - návštěva severních části Pobřeží slonoviny a objevení lidí kmene Senufo a jejich animistických tradic, staré hudební rytmy a krásné výrobky z kovu a dřeva.

5. Yamoussoukro - politické hlavní město Ivory Coast je známé svou bazilikou Our Lady of Peace - replika baziliky Sv.Petra v Římě.

6. Milovníci architektury najdou krásné hliněné stavby jako mešita v Kong a Kawara na severu země.

7. Po mnoha letech nekontrolovaného pytlačení Comoé National park je park opět v pořádku a dostal se na seznam Světového místa dědictví UNESCO. Park zahrnuje jednu z největších chráněných oblastí v Západní Africe, kde lze pozorovat slony, lvy, hyeny a hrochy.

8. Na sever od Comoé national park žije tradiční etnická skupina Lobi, lidé kombinují své lovecké aktivity se zemědělstvím a pěstováním prosa a žijí v izolovaných pevnostních domech z hlíny, kterým se říká sukalas.

9. Západní část Pobřeží slonoviny kombinace etnických a přírodních atrakcí, místní hlavní město Man a okolí. Zde lze navštívit tradiční vesnice a vydat se na pěší vycházku do hor přes visuté mosty.

10. Abidjan byl hlavním městem Pobřeží slonoviny, ale od roku 1983 Yamouusoukro je národním hlavní městem, avšak všechny úřady a ambasády zůstávají v Abidjanu. Lze zde vidět Cocody Municipal muzeum současného umění a Park du Banco Rainforest reserve, ve městě jsou pro Afriku neobvyklé mrakodrapy.


V zemi je více než 500 km nedotčených pláží. Začala se čistit pláž v Abidjanu, ale asi 15 km od letiště leží Grand Bassam, nejpopulárnější resort v zemi. Na pláži jsou restaurace. Ještě idiličtější je resort Assinie 80 km na východ od Abidjanumzde je oceán bezpečný pro plavání, ale také se zde dobře surfuje. Často máte pláž jen pro sebe. Na západ od Abidjanu směrem na San Pedro leží krásné místo Dagbego u Sassandra, je tu romantická lodge Best of Africa lodge s krásným výhledem.
Navštivte Okana bar,kde nabízejí výborné koktejly.

V 60. a 70. letech 20.století Pobřeží slonoviny zbohatlo na vývozu kakaa a kávy, tak mohlo být postaveno letiště, golfový klub a pěkné hotely, kulturní centra. V blízkosti Abidjanu se nachází národní park o rozlože 30 km2 - Banco National Park s 800 druhy původních stromů. je tu i informační eko-museum v koloniální residenci. Zajímavá je i galerie současného umění Galerie Cécile Fakhoury, bulvár Rue des Jardins s obchůdky,kde se prodávají trička se jménem známeho fotbalisty Didiera Drogby . Anono je místo, kde malí chlapci hrají fotbal. Za návštěvu stojí i Cava Artisanal Market.,kde lze koupit masky,bubny a jiné suvenýry. Vyhlášenou restuarací v Abidjanu je Poulet d´Or Chez Oscar,kde si můžete dát poulet braisé, attieké (kuskus z cassavy), alloco- banán, místní pivo Bock Solibra lager.
Na Parker pPlace hraje typická jamajská hudba - reggae,afrobeat, zouglou.
Z letiště jezdí autobus do města .asi 16 km, cena ,30 Eur, taxi stojí od 4.60 -9.20 EUr do centra. Sdílené minibusy - gbaka.
Hlavními atrakcemi Abidjanu jsou :
Le Plateau - obchodní a administrativní centrum leží na poloostrově,je tu vysoký hotel Hotel Ivoire,banky, budova parlamentu,minaret mešity Plateau, modernistická budova La Pyramide.
Cocody - čtvr´t kde je zoologická zahrada a golfové hřištěje tu residence Alpha Bondy, otce místní reggae hudby.
Marcory -leží ve střední částí je nejrozmanitější co se týče obyvatelstva města Abidjanu spojeného mostem s ostrovem v laguně.
Treichville - místo největšího trhu v Abidjanu, najdete tu i holiče, řezníky,krejčí a prodejce jídla, velmi rušné místo,

www odkazy

http://abidjan.com

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz