www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníAktualityÚvodní stránka
 
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa
Podnebí a přírodní poměry
Praktické informace na cestu
Národní parky a rezervace
Vstupní formality
Víte, že ...?
Letenky
Aktuality - Afrika
Provincie
Obchod a hospodářství
Dějiny a lidé
Doprava
Fauna a flóra, příroda
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa a období v Africe
Světová místa dědictví UNESCO v Africe
 
 
zpátky

Pobřeží slonoviny

Praktické informace na cestu

Pobřeží slonoviny - Ivory Coast - Cote d´Ivoire: žije zde asi 20.180.000 obyvatel
Měna: CFA frank
Průměrná teplota: listopad - prosinec 27°C
Hlavní město: Abidjan, letiště se nachází nedaleko centra města, taxiky jsou u letiště, cesta do Plateau - stojí cca 3.000 CFA (4.60 EUR) - až 9,10 EUR (6.000 CFA). Dobře se lze najíst v La Cascade, v blízkosti hotelů na Plateau nebo Jardiland u Sococé, další místo je BMW - Boulevard Latrille a Ice nightclub - Rue G177, Zone 04).
Je tu Banco National park - tropický les u středu města, jsou zde značené stezky a arboretum.
Mezinárodní kód: +225.

Letiště Abidjan není daleko od centra města, taxíky čekají před vchodem do letiště. Cesta do Plateau, kde je většina hotelů a restaurací stojí cca 4.6 EUR (3000 CFA) - 9.10 EUR (6000 CFA). Můžete smlouvat o ceně a donutit řidiče, aby použil taxametr. Ceny se zdvojnásobují po půlnoci. většinou první řidič v řadě čeká na někoho,kdo nezná ceny.
Autentické jídlo si můžete dát v Allocodrome (Rue Washington, Cocody) - je to dvůr, kde se dělají grilovaná jídla - ryby a kuřecí maso. Na druhé straně města nedaleko letiště je Il Colosseo (Rue du Canal) zde mají italská jídla. Další místa, kde se dá dobře najíst je Abidjan Café a na předměstí La Gourmandine.
Noční život si lze užít např. v Pams (Rue de Commissariat) u Sococe, II Plateaux, je nejoblíbenější bar, kde je živá hudba. V sobotu je zde veselo, zatančit si lze v Afrodisiak (avenue Delafosse). Živá hudba hraje také v Havana Café a nejoblíbenější klub je nyní New Ice, kde se tančí až do rána.
Dobře najíst se dá v Goreo Jung (Cocody), zde mají korejská jídla.
Chcete-li poznat místní život, použijte veřejnou dopravu boat busy (bateaux-bus), za pár drobných se dostanete přes lagunu z centra města.
La case des Arts / Cocody danga/ - zde se dozvíte více o kulturní tradici Pobřeží slonoviny, hudba, kresby, tance, tradiční nástroje djembe a balafon.

V Abidjanu byl vystaven Palais de la Culture ( Avenue Christiani ), kulturní scéna s 4000 místy - venkovní amfitéatr,zde můžete vidět i první letadlo presidenta Pobřeží slonoviny, o víkendu jsou zde koncerty. Známým fotbalistou Pobřeží slonoviny je Didier Drogba.

Nejnovější noční klub v Abidjanu se jmenuje Life Star.

Celý název země : République de Cote d´Ivoire
Rozloha: 322.000km2
Hlavní město : Yamoussokr (250.000 obyvatel)
Kmeny-obyvatelé : Akan (včetně Baoulé a Agni), Kru (Yacouba nebo Dan hlavně), Senoufo, Mandé, Libanoci a Francouzi
Jazyk : francouzština, Yacouba, Senoufo, Baoulé, Agni a Dioula
Náboženství : tradiční náboženství 65%, muslimové 23%, křesťané - hlavně prostestanti 12%
Státní zřízení : republika
Prezident : Laurent Gbagbo
Víza : je třeba mít předem
Elektřina : 220 V,50 Hz
Váhy a míry: metrické

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2012:
Copyright © 2011 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz