www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Zájezdy: Kamerun

AFRIKA - Cesty na míru
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Speciální cesty v Africe
Potápění v Africe
Plavby na lodi - Afrika
Svatby a svatební cesty v Africe
Aktivity v Africe
Všechny zájezdy
 
 

Kamerun - kmenová území 13 dní (NET)

Kamerun udržuje tradice a zvyky, žije tu více než dvě stě padesát etnických skupin, tato cesta vás zavede do neprobádaných míst Kamerunu, kam málokdo vstoupil. Začneme ve městě Douala, které je velmi chaotické,pak se vydáme na západ do kmenových království vysočiny ,prohlédneme si vodopády a bujné lesy po cestě. Objevíme území, která řídí místní náčelníci po staletí feudálním způsobem. Odtud se vydáme do Ngaoundere, cesta na sever. V Poli se ubytujeme v krásném kempu a setkáme se s kmeny Mbororo a Dowayo, pak si dáme trek do odlehlých hor Vokre Mountains, kde bylo jen málo lidí. Strávíme čas s kmenem Dupa, jejeichž ženy si stále oblékají sukně z listí a muži loví luky a šípy, můžete vidět tradiční obřady a oslavy. Pak se vydáme zpět na jih,kde strávíme čas v pralese a objevíme gorily a šimpanze v Mfou. je to objevná cesta,která zahrnuje to nejlepší,

 

Nejlepší treky v Africe

V Africe máte možnost krásných treků v různé délce. Pěší výlety Vás přiblíží k přírodě a místním obyvatelům. Zde jen několik tras na ukázku:

 

Kamerun - obřad Gerewol, trhy a kmeny 12 dní/MA

Tato cesta je výsledkem mnoha let organizování expedic do Kamerunu, země stále ještě nedotčené turismem. Náš tým antropologů a průvodců navrhl tento itinerář, během cesty se setkáte s místními obyvateli, což je hlavním cílem. Během konce Ramadanu se odehrává obřad Gerewol v údolí Faro. Seznámíme se se třemi kmenovými komunitami a prostředím, ve kterém žijí. Navštívíme animistické šamany kmene Dupá v pohoří Vokre a kmen Mbororo, hrdé nomády Sahelu a mistry jedinéčného obřadu Gerewol. Malá skupina: 8-14 osob Cena zahrnuje: dopravu během celé doby Toyota Hiace nebo Coaster bez klimatizace, ke kmenům Mboroboro na motocyklech s řidičem, lístek na vlak, anglicky mluvící průvodce, ubytování v hotelech a stanech, plná penze mimo město, denní výlety.

 

Rady pro plánování safari v Africe

Dříve než navštívíte Afriku, je třeba se zamyslet nad mnoha věcmi. Zde Vám dáme rady, jak si zabalit, na co nezapomenout, jak nejlépe využít váš čas, snad Vám tyto rady pomohou, jak si nejlépe naplánovat vaši cestu na safari.

 

Kamerun - Západní vysočina a severní kmeny 14 dní / MA

Tato cesta je výsledkem mnoha let organizování expedic do Kamerunu, země téměř bez turistů. Náš tým antropologů a místních průvodců vytvořil tento itinerář, jehož hlavním cílem je interakce s místními obyvateli. Seznámíte se třemi různými kulturami a přírodními oblastmi. První část cesty prozkoumá jihozápad a jeho středověká království Bamileké a vulkanickou krajinu, druhá část cesty vede na sever, kde se Adamanské pohoří střetává se Sahelem a potkáme zde kočovné kmeny s tetáží Mbororo, umělce kmene Dowayo a horský kmen Dupa. Poslední část itineráře konči na Kribi, kde si můžete odpočinout na pláži. Cena zahrnuje: dopravu po celou dobu, anglicky mluvícího průvodce, ubytování a stravu dle rozpisu, výlety.

 

Co vidět v Kamerunu- zájezd na míru do Kamerunu

Kamerun nabízí rozličné možnosti zážitků, ale infrastruktura je zde slabá a proto je třeba cestu předem dobře naplánovat. Zde uvádíme 3 možnosti itinerářů na 7, 14 a 21 dní.

 

Kamerun - kmeny a příroda 15 dní / MA (nd)

Cestovat do Kamerunu lze celoročně. Tato cesta je výsledkem mnoha let organizování expedic do Kamerunu, země nedotčené turismem. Náš tým antropologů a místních průvodců vytvořil itinerář cesty, během níž se setkáte s místními lidmi a seznámíte se s jejich kulturou a zvyky. V první části prozkoumáte jihozápad, s malým středověkým královstvím Bamileké a vulkanickou krajinu. Druhá část cesty vede na sever, kde se Adamawská plošina potkává se Sahelem. Zde se potkáme s nomádskými kmeny Mbororo, s potetovanými lidmi, s umělci Dowayo a horským kmenem Dupa. Poslední část itineráře vás zavede na Kribi, kde si můžete odpočinout po cestě. Nejzajímavější body: mangrovníky řeky Wouri, ovocné plantáže Penja, vodopády Ekom, království Bamileke, umělci Foumban, kmeny Mbororo, Dowayo a Dupa, vodopády Lobe a rovníková džungle, bílé pláže Kribi. Cena zahrnuje: dopravu, pohommé hmoty, poplatky, lístek na vlak (spací vagon), anglicky mluvící průvodce, ubytování dle rozpisu, místní průvodci a nosiči, výlety. Cena nezahrnuje: letenky, víza, odletovou taxu 15 EUR, cestovní pojištění

 

Kamerun - západní gorily nížinné a Pygmejové v NP Lobeke 13 dní / MA (nd)

Nejlepší období od listopadu do dubna. Tato cesta je výsledkem mnohaletých zkušeností s organizováním expedic do turismem nedotčené země Kamerunu. Náš tým antropologů a místních průvodců vytvořil tento itinerář, v němž se setkáváte s místními lidmi. Cílem této cesty je také setkat s gorilami nížinnými západními v Lobeke NP (UNESCO) a seznámit se se životem místních komunit a životním prostředím, v němž žijí. Navštívíme Pygmeje Baka v hluboké džungli na východě, expedice končí na Kribi, ideálním místě na odpočinek před cestou domů. Nejzajímavější body: Mefou - útočiště opic - NP Lobeke - západní gorily nížinné - fauna africké džungle - primární africký deštný prales - Pygmejové Baka - stará kolonilání německá místa - útočiště šimpanzů Pongo Songo - Mount Cameroon - Limbe vulkanické pláže. Cena zahrnuje: dopravu minibusem, nebo autem 4x4, anglicky mluvícího průvodce, ubytování se snídaní a podle rozpisu v hotelích, misiích a stanech, plná penze v NP Lobeke, vstupy, místní průvodci a nosiči, výlety. Cena nezahrnuje: letenky, víza, odletové taxy 15 EUR, cestovní pojištění.

 

Středoafrická republika a Kamerun - nespoutaná Afrika 14 dní / UD (nd)

Vzrušující cesta přes deštný prales, navštívíte 2 africké země. Začneme v Bangui, rychle opustíme moderní svět a vydáme se na cesty do džungle, kde se potkáme s odlehlými komunitami a dorazíme do rezervace Dzanga Sangha - oblast nedotčeného deštného pralesa, kde žijí divoká zvířata. Z naší základny v doprovodu Pygmejů Baka budeme stopovat gorily nížinné - opravdu nezapomentulený zážitek - a budeme pozorovat lesní slony, kteří se shromažďují na mýtině Dzanga Bai. Setkáme se s místními lidmi a pak se vydáme do Kamerunu a pobudeme s místními Pygmeji Baka v pralese. Pojedeme přes města, která leží na okraji džungle, krátce zastavíme v hlavním městě Yaoundé a pak se vydáme do útočiště šimpanzů, zastavíme se u jezera Lake Ossa, kde žijí manatees (sirény). Když se opět vydáme ven z buše naše cesta skončí odpočinkem na několik dní na pobřeží v Kribi. Budete mít privilegium vydat se na cestu, na které bylo jen málo cestovatelů, potkáte se s místními lidmi a je to opravdu nezapomentulný zážitek.

 

Kamerun - království a divočina 14 dní / UD (nd)

Kamerun leží na křižovatce s prvky západní i centrální Afriky, ale má své vlastní kouzlo. Je domovem mnoha etnických skupin. V Kamerunu stále více platí slovo místních náčelníků nebo sultánů než vlády a návštěvníci se zde dostanou zpět do časů, kdy země byla rozdělena mezi mnoho oddělených království. Tato cesta Vás zavede jak na jih tak na sever země. V horské oblasti se seznámíme s tradičním náčelnictvím Bafoussam, Bamenda a Foumban, neuvěřitelně barvitá místa s fascinující historií plnu tradic. Navštívíme vesnici kmene Fulani Okwpa, bychom si užili rytmy venkovského Kamerunu a pak se vydáme na sever do zcela jiného světa. Budeme hledat lvy, slony a žirafy v Národním parku Waza - který patří v této oblasti k nejlepším a několik dní strávíme v úžasném pohoří Mandara, krásná oblast na hranici s Nigérií, která je domovem etnických skupin Mandala, Kirdi a dalších. Kamerun není očividnou destinací, ale rozmanitost krajiny a lidí zanechá dojem na všechny, kteří tuto zemi navštíví.

 

Eko-etnografická cesta Kamerunem a Středoafrickou republikou - 14 dní MA (p)

Dzangha - Sangha rezervace je klenotem severozápadního konžského nížinného lesnatého ekoregionu a místo WWF Global 200, který se táhne od Gabonu, Kongem, Kamerunem, Středoafrickou republikou a DRC. Rezervace je domovem největší nedotčené africké populace lesních slonů, západních goril nížinných, 16 z 20 primátů v zemi, stovek druhů ptáků a tisíce druhů rostlin. Jet proti proudu řeky bylo jako cestovat do nejrannějších počátků světa, když se vegetace zakořeňovala na Zemi a velké stromy byly krály. Josehp Conrad, Srdce temnoty, 1902. Nejzajímavější místa: řeky Bangui a Oubangui, NP Dzanga Sangha, západní gorily nížinné, mangabey, lesní sloni, řeka Sanhga, kultury Baka a Bantu, šimpanzí útulek v rezervaci Douala Edea Forest Reserve, Sanaga řeka, Lake Ossa, Kribi atd. Cena zahnrnuje: dopravu včetně řidiče a pohonných hmot, anglicky mluvící průvodce, místní průvodci v rezervacích, kanoe po řekách Oubangui, Sangha a Sanaga, ubytování a strava dle rozpisu, vstupy do Dzanga Sangha rezervace, výlet na mýtinu Dzanga, aktivity s Baka Pygmeji, vstup do Pongo Songo, loď, místní průvodci.

 

Etnografická cesta Kamerunem - 15 dní / MA (p)

Cesta, kterou nabízíme je výsledkem dlouholeté zkušenosti přípravy itinerářů a expedic do Kamerunu, země zcela panenské, co se týče turismu. Náš tým antropologů a místních průvodců připravil tento itinerář ve spolupráci s místními obyvateli a je hlavní osou této cesty. Cílem této expedice je poznat realitu tří tradičních komunit a prostředí, ve kterém žijí. Navštívíme Pygmeje Baka v hluboké džungli na východě, animistické kouzelníky kmene Koma z pohoří Alantika Mountains a kmeny Mbororo, hrdé nomády Sahelu. Navštívíme také Yaoundé, hlavní město a odpočineme si na pláži Kribi. Náročnost : střední Cena zahrnuje: doprava, služby řidiče a pohonné hmoty, průvodce mluvící francouzsky, anglicky nebo španělsky, ubytování se snídaní a jinak jak je uvedeno, plavba kanoí po řece Sanaga a rezervace Dja, místní průvodci a nosiči, výlet do kempu Pygmejů, Manenguba atd., vstup do Pongo Songo rezervace a do rezervace Dja.

 

Kamerun a Středoafrická republika - 14 dní /MA (p)

Panenská příroda v srdci Afriky Dzangha - Sangha rezervace je klenotem severozápadního konžského nížinného pralesa, který zasahuje do Gabonu, Konga, Kamerunu, Středoafrické republiky a D.R. Kongo. V rezervaci žije jedna z největších populací lesních slonů v Africe, západní gorily nížinné, 16 druhů z 20 primátů v zemi, stovky druhů ptáků a rostou zde tisíce druhů rostlin. Joseph Condrad napsal ve své knize Srdce temnoty (1902): ,,Jet po řece proti proudu je jako cestovat k počátkům světa, kdy se vegetace na zemi vzbouřila a velké stromy byly krály..." Cena zahrnuje: doprava autem 4x4, francouzsky nebo anglicky mluvící průvodce doprovod po celou dobu, plavba na kanoe po řece Sangha, ubytování se snídaní, v kempu Pygmejů s plnou penzí, vstupy do Dzanga - Sangha rezervace, vstup do Pongo Songo, místní průvodci, výlety do rezervace - Dzanga bai a cesta za gorilami V ceně není: vízum do Kamerunu a Středoafrikcé republiky, spropitné

 

Zájezdy na míru do Afriky

Do všech zemí pořádáme cesty na míru, podle požadavků klienta, rozpočtu a časových možností zákazníka. Na našich stránkách najdete jen několik málo možností cest pro inspiraci, termín a náplň Váší cesty si určujete sami, my Vám samozřejmě rádi poradíme. Vybereme vhodný termín pro jednotlivé země. Lze udělat zcela individuální cestu nebo se lze připojit k mezinárodní skupině, případně vytvoříme skupinky ze zájemců z Česka. Stačí nám napsat email na jizniafrika@jizniafrika.cz a my se Vám hned ozveme.

 
 
 
 

Cesta do divočiny - Lobeke Kamerun 13 dní EQT (p)

Toto je krásné dobrodružství - cesta do tropického deštného pralesa do chráněné oblasti jihovýchodu Kamerunu - asi 2000km2. Tato oblast sousedí s NP Dzanga-Sangha v jižní části Středoafrické republiky a lesní rezervací Nouabale-Ndoki v severní části Konga. Tato oblast je nejpřístupnější ze všech tří parků, v pralese žije mnoho zvířat - sloni, šimpanzi, gorily, bůvoli a ptáci, zde také žije nejvíce kmenů Pygmejů BaAka. Kmeny BaAka patří k nejstarším obyvatelům Afriky, kteří stále žijí v pralese a na savanách. Zkušení průvodci Vás zavedou do míst s mnoha zvířaty. V parku se dá kempovat a vyvýšených platformách a vychutnávat si i noci u ohně. Minimální počet účastníků: 2

 

Konžská pánev - Rovníková Guinea, Gabon, Kongo, Kamerun, Sv.Tomáš a Principe 20 dní EQT (p)

Zajímavá kombinace pěti zemí v Guinejském zálivu - Rovníková Guinea, Kongo, Kamerun, Sao Tome a Principe. Tato cesta Vám nabídne možnost podívat se do nejodlehlejších míst jako je Annobon Island v Rovníkové Guinei, Ilha das Rolas/ Bom Bom Island na Sv.Tomáši, Poubara v Gabonu atd. Setkáte se s nejohroženějšími zvířaty planety v rezervacích v tropickém pralese v Konžské pánvi jako je Odzala National park v Kongu, La Lope NP v Gabonu atd. Potkáte se s lidmi a jejich různými kulturami, denním životem, navštíte muzea. Minimální počet osob: 2

 
 

Plavba za delfíny a velrybami - Kamerun 4 dny

Jedinečná možnost pozorovat delfíny a velryby, ohrožená zvířata často migrují jednou za rok ze severu přes Atlantický a Indický oceán, důvodem je zrození potomků v teplejších vodách. Od ledna do září se vyskytují tito mořští savci u Atlantického pobřeží v Kamerunu. Cesta se uskutečňuje na soukromé lodi, také k mangrovníkovým ostrovům, rybářským vesnicím, kde jsou domky z bambusu nad vodou. Také máte možnost navštívit místa, kde první britský misionář Sir Alfred Saker postavil první kostel v Kamerunu Bimbia a podívat se na historický ostrov, který původně osídlovali Bakwariani z Limbe. Minimální počet osob: 2

 

Gorily v Kamerunu Dzanga - Ndoki 13 dní EQT (p)

Kouzelná cesta do jednoho z nejdivočejších národních parků na světě Dzanga - Ndoki založeném v Dzanga-Sangha deštném pralese v jihozápadní části Středoafrické republiky sousedící s Kamerunem. Cesta sem privátním letadlem ušetří čas a dává Vám možnost vše prozkoumat nebo sem lze jet autem 4x4. Zkušený průvodce vás zasvětí do místní oblasti. Je to místo, kde žije 70% světové populace stříbrných goril, z nichž se nyní vyskytuje pouze 300 jedinců v Západní a Střední Africe. Navštívíte také Pygmeje BaAka, kteří jsou nejstaršími obyvateli Konžské pánve. Minimální počet osob: 2

 

Severní Kamerun - animisté - NP Waza 11 dní EQT (p)

Tato cesta je zaměřena na kulturu a safari za zvířaty v severní části Kamerunu, kde žijí velké muslimské komunity u hranic s Nigérií. Původní obyvatelé této oblasti jsou animisté a jsou známi pod názvem Kirdi - v jazyce Fulani Pagan, žijí na úpatí kopců a toto místo je nejoblíbenější destinací v Kamerunu na safari. Cesta vás zavede do NP Waza. Minimální počet osob: 2

 

Cesty za kmeny Pygmejů - Kribi - 7 dní EQT (p)

Tato cesta Vás zavede do nížin v jižní provincii, kde žijí nejstarší obyvatelé Kamerunu, budete mít možnost se seznámit s životem Pygmejů, kteří jsou původní obyvatelé bujného deštného pralesa. Najdete zde i atraktivní pláže a lze se zde i koupat, jsou tu vodopády a uvidíte přehlídku pygmejských zvyků. Tato oblast je oblíbeným místem a Kribi je hlavním plážovým městem Kamerunu. Minimální očet osob: 2

 

Pozorování ptáků v Kamerunu 13 dní

Cesta soustředěná na pozorování ptáků po nevyšlapaných stezkách, navštívíte Mount Cameroon, Mount Kupe, Mbarombi Crater Lake a NP Korup. Setkáte se zde s ohroženými druhy ptáků. Minimální počert osob: 2

 

Cesty za kulturou Kamerunu 7 dní EQT (p)

Zajímavá cesta za kulturním poznáním, zvlněnou krajinou, seznámení se s kulturním bohatstvím lidí západní a severozápadní části Kamerunu. Také se můžete seznámit s královskými muzei. Minimální počet osob: 2

 

Poznávací cesty do Kamerunu a sousedních zemí EQT (p)

V Kamerunu Vám můžeme nabídnout několik možností poznávacích cest, které se vždy připravují na míru pro minimálně dva účastníky. Přehled: 1. Cesta za kulturou Kamerunu na 7 dní 2. Pozorování ptáků v Kamerunu na 13 dní 3. Cesta za Pygmeji BaAka na 7 dní 4. Animistické safari Waza na 11 dní 5. Cesta za gorilami Dzanga-Ndoki gorily na 13 dní 6. Pozorování delfínů a velryb na 4 dny 7. Celodenní prohlídka Douala a okolí 1 den 8. Rio del Camerus na 19 dní 9. Konžská pánev na 20 dní 10. Lobeke - safari 13 dní 11. Potápění v Kamerunu 15 dní

 

Středoafrická republika a Gabon - 13 dní AE (p)

Přílet a odlet Douala - Kamerun Max. počet účastníků 12-14 osob Nejzajímavější místa: * Dzanga Sangha Reserve - neznámé místo, ale velmi krásné, žijí zde lesní sloni, bůvoli, gorily a lesní antilopy ve velkém množství * Loango NP - poslední africký ráj, kde se husté deštné pralesy střetávají s nekonečnými plážemi a řekami * ostrov Principe - husté pralesy a exotické ptactvo, krásné pláže, vodopády * vystopování skupiny goril nížinných v Congo Basin * pozorování 30-100 plachých lesních slonů na mýtině v džungli rezervace Dzanga- Sangha * seznámení s tajnou kulturou Pygmejů BaAka * návštěva útočiště goril v Gabonu * doprovod zkušených průvodců, pěší safari, výlety na lodích a kajacích, safari v autech 4x4 v NP Loango * prohlídka ostrova Principe nebo odpočinek na plážích

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz