www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru
Poznávací komfortní (pk)
Poznávací - max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice kempové (ek)
Expedice s ubytováním (eu)
Pronájmy aut, transfery a další služby
Co vidět - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace
Výlety
Cesty po vlastní ose
Poznávací (pJ)
Expedice (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky 2-6 dní
Privátní safari (ps)
Safari se skupinou stanové (ss)
Safari se skupinou s ubytováním (su)
Fotosafari v Africe
Poznávací (p)
Cesty na míru (cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru
Zájezdy s českým doprovodem
Letecká safari
Cestování s dětmi
Speciální cesty
Cesty za golfem
Cesty za sportem (cs)
Potápění v Africe
Transfery
Pobytové zájezdy (pz)
Plavby na lodi
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi
Jazykové kurzy
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů
 
 
zpátky

Kamerun - Západní vysočina a severní kmeny 14 dní / MA

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Cena zájezdu:

Na osobu ve dvoulůžkovém pokoji: od 44.000 CZK + letenka + vízum, příplatek za single 6.600 CZK

 

Tato cesta je výsledkem mnoha let organizování expedic do Kamerunu, země téměř bez turistů. Náš tým antropologů a místních průvodců vytvořil tento itinerář, jehož hlavním cílem je interakce s místními obyvateli. Seznámíte se třemi různými kulturami a přírodními oblastmi. První část cesty prozkoumá jihozápad a jeho středověká království Bamileké a vulkanickou krajinu, druhá část cesty vede na sever, kde se Adamanské pohoří střetává se Sahelem a potkáme zde kočovné kmeny s tetáží Mbororo, umělce kmene Dowayo a horský kmen Dupa. Poslední část itineráře konči na Kribi, kde si můžete odpočinout na pláži.
Cena zahrnuje: dopravu po celou dobu, anglicky mluvícího průvodce, ubytování a stravu dle rozpisu, výlety.

Itinerář:

Den 1.: Evropa - Douala
Na letišti Vás bude očekávat průvodce a odveze Vás do hotelu Foyer du Marin Hotel nebo podobného, ubytování se snídaní.

Den 2.: Douala - Wouri River - Penja - Melong (3 h)
Snídaně v hotelu, seznámení s denními aktivitami, odjedete z centra města k řece Wouri (Rio dos Camaroes) v oblasti Deido a prohlédnete si mangrovy a malé rybářské osady u řeky, která dala jméno Kamerunu, když ji portugalší plavci objevili v 15.století. Pak dojedete do Bonendale, zvláštní vesnice s mnoha umělci, po tradičním obědě pojedete do Západního Kamerunu, zastavíte se na ovocném trhu u Penja, oblast plantáží, večer přijedete do Melong, hlavního města kávy. Ubytování v hotelu Nam-Bi´Ngoe se snídaní.

Den 3.: Melong - Ekom falls - království Bandjoun - jezero Bappit - Koutaba (4 h)
Ráno prohlídka vodopádů Ekom, kde byl točen legendární film Tarzan v roce 1984. Lidé kmene Mo považují vodopády za posvátné. Po prohlídce pojedete na západokamerunskou vysočinu. Je to území 2 mocných kmenů Bamileke a Bamun, které si zachovaly, i přes dobu kolonialismu a misionářských aktivit, své kulturní dědictví a politický systém založený na náčelnících. První zastávka v Bandjoun Bamileke království - jedno z nejtradičnějších v západním Kamerunu, tradiční architektura v královském paláci, zajímavé umělecké muzeum a jedinečnými maskami slonů s korálky - slon je totemické zvíře kmene Bamileke. Pak pojedeme na planinu Noun, kde žijí islámské kmeny Bamun. Jsou známí farmáři a umělci. Než dojedeme do hotelu zastavíme se u vyhaslé sopky Bappit, z vrcholku lze pozorovat kráter. Přenocujeme v Koutaba v Paradise hotel se snídaní.

Den 4.: Koutaba - Foumban království (30 min) - Koutaba
Snídaně, pak celý den na prozkoumání staré kultury kmene Bamun, návštěva uměleckého muzea v paláci z 19.století, prohlídka centrálního trhu a procházka čtvrtí umělců, krásné výrobky z bronzu a dřevořezby. Většina výrobků se vyváží do Evropy a USA. Po prohlídce se vrátíme do Koutaba, ubytování se snídaní Paradise hotel.

Den 5.: Koutaba - Yaoundé - vlak (6 hodin)
Po snídani cesta do Yaoundé, navštívíme Africké muzeum umění v Benediktinském klášteře na Mount Fébé (panoramatický výhled na město). Noční vlak 1. třídou s lůžky, se snídaní.

Den 6.: Ngaoundere - Gouna - Hoy - Poli (5h)
Příjezd do Ngouaderé ráno kolem 8.30, je to hlavní město Adamanské province a hraje důležitou ekonomickou roli v oblasti. Spojuje severní Kamerun a Chad s přístavem Douala železnicí a je tu dobytek a bavlna. Město si udržuje středověkou atmosféru kolem paláce Lamido´s (sultanát). Po krátké prohlídce sjedeme z Adamaské vysočiny do Benoué Valley, čeká nás tu změna klimatu a krásné výhledy na africké pláně. Po 20 km, moderní vesnice kolem Ngaouderé z cementu a železa zmizí a jsou tu vidět jen tradiční hliněné vesnice u cesty. Zastávka na oběd (grilované maso, sladké brambory, banány a sušenky) na místním trhu po cestě do Poli, hlavního města Faro Valley. Příjezd odpoledne, ubytování v hotelu a večeře pod africkou oblohou, ubytování Bukaru Camp snídaně, večeře.

Den 7.: Poli - Mbororo Camp - Kongle - Poli (20 min jízdy a 2 hodiny chůze)
Snídaně a den na seznámení s kulturou kmene Mbororo a Dowayo. Mbororo je jeden z mála kmenů, který v rychle se měnícím světě respektuje staré tradice a zvyky. Jednou z nejlepších příležitostí je obřad Gerewol, ten se koná i v Nigeru, ale i v Kamerunu, je to tanec mladých před staršími. Delegace dívek, vybraných staršími se každý rok rozhoduje, kdo je nejkrásnější muž. Mladí muži tančí společně ruku v ruce v řadě, aby přitáhli pozornost dívek komickými výrazy a zpěvem. Kolem listopadu lze vidět Gerewol, ale není to vždy jisté. Po návštěvě Mbororo kmene pojedeme do Kongle, kulturního centra kmene Dowayo, animistická kultura se zajímavými tradicemi, studovaná anglickým antropologem Nigelem Barley v minulém století. Můžeme se do vesnice dostat pěšky nebo autem, potkáme se s kovářem kmene Dowayo a jeho rodinou a pak se vrátíme do Poli, ubytování Bukaru camp, plná penze.

Den 8.: Poli - pohoří Vokre - kmen Dupa (25 min jízdy a 3 hodiny snadné chůze s lehkým stoupáním)
Snídaně, odjezd z Poli do pohoří Vokre, území kmene Dupa, necháme auto na cestě a vydáme se pěšky do neprobádaných hor Vokre. Je to určitě jedno z nejzajímavějších míst po cestě díky krásné scenérii a primitivnímu animistickému kmenu Dupa. Projdeme poli s kukuřicí a přes několik potoků a dostaneme se k tradičním obydlím kmene Dupa. Místní průvodce pomůže návštěvníkům pozdravit horu Dupa, tito lidé jsou velmi pohostinní a jsou rádi, že vidí někoho z venku v těchto odlehlých horách. V blízké řece se lze vykoupat a pak se zúčastnit aktivit s kmenem Dupa. Dupa jsou velmi mírumilovní a jejich život se točí kolem polí, organizují taneční obřady po sklizni, kdy pijí hodně bil-bil, lokální pivo. Lze si vyžádat povolení zúčastnit se oslav. Muži kmene Dupa kombinují práci na poli s lovem a používají luky a šípy, je to společnost velmi těšně spjatá s animistickými hodnotami. Ubytování ve stanech, plná penze.

Den 9.: Sari - Seksekba (3,5 hodiny pěšky)
Snídaně a prohlídka pohoří Vokre s lidmi z kmene Dupa, dozvíme se něco z jejich každodenního života a žijete si panenskou přírodu. Po výletu kolem vesnice půjdeme asi 2 hodiny k hlavní prašné cestě přes potok Seksevba a dostaneme se ke kempu kočovného kmene Mbororo. Je to vždy velmi zajímavé potkat Mbororo, jsou krásní, vysocí, mají sofistikované účesy a krásné tetování na obličeji i na těle. Dáme si piknik v jejich táboře a prohlédneme si okolí s ženami a dětmi, muži jsou v buši se zebu. Ubytování stany, plná penze.

Den 10.: Seksekba - Mbe - Ngaouderé (5h)
Brzy ráno snídaně ve Faro valley s rodinami Mbororo, rozloučíme se a pojedeme do Ngaouderé, musíme dojet do města včas, dát si oběd a nakoupit si jídlo na cestu do vlaku. Vlak přijede v 17.30, noc 1.třída s lehátky, cesta do Yaoundé, se snídaní.

Den 11.: Yaoundé - Edea - Kribi (4h)
Z Yaoundé budeme pokračova na pobřeží Atlantiku, naším cílem jsou bílé pláže, které se táhnout od městečka Kribi k hranicím s Rovníkovou Guineou. Na Kribi si lze odpočinout, dát si mořské plody, projít se podél pobřeží, nabízíme hezký hotel nedaleko vodopádů Lobé Tara Plage nebo podobný.

Den 12.: Kribi - Lobe falls - Kribi
Snídaně a procházka k vodopádům Lobé po pláži, kde voda přímo padá do Atlantického oceánu, oblast je kandidátem na zápis na seznam UNESCO, doporučuje se dát si známé říční krevety camaroes na pláži u vodopádů. Večer si můžete užít noční život v městečku Kribi. Ubytování Tara plage nebo podobné.

Den 13.: Kribi - Douala (3h)
Snídaně na pláži, poslední hodiny vychutnání si tropické atmosféry a odpočinek na pláži, po obědě odjezd do Douala, kde lze navštívit trh květin po cestě na letiště a koupit si kamerunské výrobky, rozlučková večeře a odjezd na letiště, platba odletové taxy asi 15 EUR, noční let do Evropy.

Den 14.: přílet domů

Pozn.: Pokud nelze některý výlet uskutečnit kvůli externím podmínkám, bude nahrazen jiným, silnice jsou často ve špatném stavu, klienti si musí s sebou vzít vlastní spacák a karimatku, doporučuje se vzít si s sebou i menší batoh, peníze na cestu cca 200 EUR, jídlo je v ceně, kde je to nutné, ale jinak je třeba si vzít z domova nebo si jej koupit. Místní jídlo je jednoduché.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz