www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru
Poznávací komfortní (pk)
Poznávací - max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice kempové (ek)
Expedice s ubytováním (eu)
Pronájmy aut, transfery a další služby
Co vidět - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace
Výlety
Cesty po vlastní ose
Poznávací (pJ)
Expedice (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky 2-6 dní
Privátní safari (ps)
Safari se skupinou stanové (ss)
Safari se skupinou s ubytováním (su)
Fotosafari v Africe
Poznávací (p)
Cesty na míru (cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru
Zájezdy s českým doprovodem
Letecká safari
Cestování s dětmi
Speciální cesty
Cesty za golfem
Cesty za sportem (cs)
Potápění v Africe
Transfery
Pobytové zájezdy (pz)
Plavby na lodi
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi
Jazykové kurzy
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů
 
 
zpátky

Kamerun - západní gorily nížinné a Pygmejové v NP Lobeke 13 dní / MA (nd)

Cena zájezdu:

Cena na osobu: 51.000 CZK + letenka dle nabídky + vízum

 

Nejlepší období od listopadu do dubna. Tato cesta je výsledkem mnohaletých zkušeností s organizováním expedic do turismem nedotčené země Kamerunu. Náš tým antropologů a místních průvodců vytvořil tento itinerář, v němž se setkáváte s místními lidmi. Cílem této cesty je také setkat s gorilami nížinnými západními v Lobeke NP (UNESCO) a seznámit se se životem místních komunit a životním prostředím, v němž žijí. Navštívíme Pygmeje Baka v hluboké džungli na východě, expedice končí na Kribi, ideálním místě na odpočinek před cestou domů.
Nejzajímavější body: Mefou - útočiště opic - NP Lobeke - západní gorily nížinné - fauna africké džungle - primární africký deštný prales - Pygmejové Baka - stará kolonilání německá místa - útočiště šimpanzů Pongo Songo - Mount Cameroon - Limbe vulkanické pláže.

Cena zahrnuje: dopravu minibusem, nebo autem 4x4, anglicky mluvícího průvodce, ubytování se snídaní a podle rozpisu v hotelích, misiích a stanech, plná penze v NP Lobeke, vstupy, místní průvodci a nosiči, výlety.
Cena nezahrnuje: letenky, víza, odletové taxy 15 EUR, cestovní pojištění.

Itinerář:

Den 1.: Evropa - Yaoundé
Přílet do Yaoundé, průvodce bude čekat na klienty na letišti, je třeba mít víza a doklad o očkování proti žluté zimnici. Transfer do Cacao lodge nebo podobné.

Den 2.: Yaoundé - Bertoua (6 hodin) nebo Lomié - podle stavu cest
Brzy ráno snídaně a cesta na divoký východ Kamerunu, pojedeme krásnou krajinou - lesy, koloniální města a vesnice Bantůu. Ubytování v hotelu Christiana (Bertoua) nebo hotel Raphia (Lomié).

Den 3.: Beroua nebo Lomié - Mambelé (9 hodin) nebo bantuská vesnice podle stavu cesty
Snídaně a cesta k odlehlému vstupu do NP Lobeke, naším cílem je Mambelé - komunita Bantů a Pygmejů, kde strávíme první noc, než vstoupíme do chráněné oblasti. Ubytování ve stanech v bantuské vesnici nebo dřevěných chatrčích Kombo Camp u vstupu do parku polopenze (večeře, snídaně).

Den 4.- 8.: Mambelé - Lobeke národní park
Snídaně, tento středoafrický park patří k nejméně navštěvovaným chráněným oblastem i přes svůj fascinují seznam zvířat, které lze pozorovat z platforem postavených nad minerálních mýtinách, které se nazývají basi. K těmto zvířatům patří sloni, opice, gorily nížinné, levharti a množství ptáků a dalších druhů. Lobeke NP je tvořen nedotčeným pralesem, zde můžeme stopovat, lovit a rybařit s Pygmeji, dozvědět se v pralese o jejich životě a pozorovat zvířata na mýtinách. Během 5 dní prozkoumáme různé mýtiny v parku. Djangui mýtina je 5-6 hodin chůze od místa, kde nás vysadí auta 4x4, patří k nejlepším místům na pozorování různých druhů ptáků a dalších zvířat jako je sitatunga, bůvol a pralesní slon, dalším krásným místem je Petite Savane, asi 4 hodiny chůze od Djangui Bai. Petite Savane je nejlepší místo na pozorování goril nížinných, v klidu budeme pozorovat tato zvířata, jak sbírají potravu na mýtině, můžeme také hledat další zvířata. Ubytování ve stanech, plná penze.

Den 9.: NP Lobeke - Mambelé
Snídaně a chůze zpět na hlavní cestu (2-3 hodiny snadné chůze), odkud nás auto vezme do Kombo Campu (1 hodina jízdy). Ubytování Kombo Camp, pná penze.

Den 10.: Mambelé - Sala Poumbe - Baka Pgymejové kemp (4 hodiny)
Snídaně a cesta do Sala Poumbe, vesnice Bantů v džungli, chůze 1 hodina tropickým pralesem a návštěva Pygmejů Baka, seznámíme se s jejich životem a zvyky a můžeme s nimi sbírat léčivé byliny, med a další zajímavé věci v pralese. Ubytování ve stanech v Baka kempu, plná penze.

Den 11.: Baka Pygmy Camp - Yokadouma (5 hodin)
Snídaně a ranní aktivity s Pygmeji, sbírání kůry, kořínků a rostlin na přípravu tradičních léků, ukázky lovecké techniky. Z kempu půjdeme zpět do Sala Poumbe a odtud pojedeme do Yokadouma, staré koloniální německé dřevěné město. Ubytování ve stanech nebo v pokojích na místní misii, snídaně.

Den 12.: Yokadouma - Yaoundé (10 hodin)
Snídaně a dlouhá cesta, zastávka ve vesnicích a na malých tržištích podél cesty do Yaoundé, oběd po cestě, ubytování Caco lodge nebo podobné se snídaní.

Den 13.: přílet domů

Mezi jednotlivými místy jsou dlouhé vzdálenosti a cesty jsou často ve špatném stavu, hotely v Kamerunu mají obvykle dvoulůžka, klienti si musí vzít vlastní spací pytel a matraci, jeden velký a jeden malý batoh.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz