www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru do Afriky
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru - Afrika
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Eko-etnografická cesta Kamerunem a Středoafrickou republikou - 14 dní MA (p)

Eko-etnografická cesta Kamerunem a Středoafrickou republikou - 14 dní MA (p)

Termín zájezdu:

kdykoliv na vyžádání

 

Cena zájezdu:

na vyžádání

 

Dzangha - Sangha rezervace je klenotem severozápadního konžského nížinného lesnatého ekoregionu a místo WWF Global 200, který se táhne od Gabonu, Kongem, Kamerunem, Středoafrickou republikou a DRC. Rezervace je domovem největší nedotčené africké populace lesních slonů, západních goril nížinných, 16 z 20 primátů v zemi, stovek druhů ptáků a tisíce druhů rostlin.
Jet proti proudu řeky bylo jako cestovat do nejrannějších počátků světa, když se vegetace zakořeňovala na Zemi a velké stromy byly krály. Josehp Conrad, Srdce temnoty, 1902.
Nejzajímavější místa: řeky Bangui a Oubangui, NP Dzanga Sangha, západní gorily nížinné, mangabey, lesní sloni, řeka Sanhga, kultury Baka a Bantu, šimpanzí útulek v rezervaci Douala Edea Forest Reserve, Sanaga řeka, Lake Ossa, Kribi atd.
Cena zahnrnuje: dopravu včetně řidiče a pohonných hmot, anglicky mluvící průvodce, místní průvodci v rezervacích, kanoe po řekách Oubangui, Sangha a Sanaga, ubytování a strava dle rozpisu, vstupy do Dzanga Sangha rezervace, výlet na mýtinu Dzanga, aktivity s Baka Pygmeji, vstup do Pongo Songo, loď, místní průvodci.

Itinerář:
Den 1.: Paříž - Bangui
Přílet do Bangui, kde vás uvítá anglicky mluvící průvodce, transfer do hotelu a večeře v hotelu nebo v restauraci ve městě, ubytování v hotelu Azimut nebo Somba.

Den 2.: Bangui - řeka Obangui - Bangui
Snídaně, prohlídka nejzajímavějších míst ve městě, zajímavé umělecké centrum, koloniální období atd., výlet na kanoi po řece Oubangui, ubytování hotel Azimut nebo Somba hotel, polopenze.

Den 3.: Bangui - Boda (6-7 hodin)
Snídaně, odjezd do Boda, krásná džungle a venkovské scenérie po cestě, prohlídka vesnice Boda, posezení v baru s místními lidmi, pozorování života Středoafričanů, ubytování v hostelu v Boda (velmi jednoduché), snídaně.

Den 4.: Boda - Dzanga Sangha rezervace (6-7 hodin)
Snídaně a odjezd do Bayanga, poslední město před rezervací Dzanga Sangha, dojedeme do lodge Sangha, rustikální ubytování postavené z místních materiálů, ale s moderní toaletou, teplou vodou, dobrými službami a jídlem, studenými nápoji a krásným výhledem na řeku Sangha a les, ubytování v Sangha Lodge, patřící jihoafrickému ornitologovi, plná penze.

Den 5.: Národní park Dzanga Sangha
Brzy ráno snídaně, den dnes budeme věnovat nížinným gorilám, díky pomoci průvodců Baka, budeme schopni se dostat do blízkosti k jedné z habituovaných rodin. Od počátku 90.let 20.století v blízkosti Bai Hokou lze najít výzkumnou stanici goril, kde týmy pozorovatelů sledují tato zvířata ze stále se zmenšující vzdálenosti. Od roku 2001 turisté mohli navštívit první skupinu. Odpoledne budeme hledat skupiny obratných mangabejů, mohou být ve výšce 200 až 300 metrů, jsou zvyklí na přítomnost lidí. 2 hodiny jízdy autem 4x4 z lodge na mýtinu Bai Hokou a 1-2 hodiny chůze, abychom mohli vidět gorily, najít mangabeje trvá asi hodinu. Ubytování Sangha lodge, plná penze.

Den 6.: Dzanga Sangha národní park
Snídaně v Sangha lodge u řeky Sangha, hlavním cílem dnes je dostat se k mýtině Dzanga (45 minut jízdy a 45 minut chůze), kde lze často pozorovat 50-100 lesních slonů, kteří sem přicházejí konzumovat bohatou půdu na minerály, budeme mít možnost pozorovat jejich chování. Na mýtině Dzanga lze pozorovat další zvířata, bonga, sitatungy, lesní bůvoly a mnoho druhů ptáků. Ubytování v Sangha lodge, plná penze.

Den 7.: Dzangha Sangha národní park
Snídaně, den na průzkum dalších částí rezervace, pojedeme lodí po řece Sangha na druhou stranu řeky a zde se projdeme. Navštívíme vesnici Bayanga (dřevěné domy, rybářský život, bary, malé obchody atd.), pak se vrátíme do lodge a dáme si oběd, odpoledne můžete odpočívat nebo se projít kolem lodge. Tento den také lze věnovat gorilám a mangabejům, pokud je neuvidíme první den. Ubytování v Sangha lodge, plná penze.

Den 8.: Bayanga - Lidjombo - Libongo - Sala Poumbe - Baka kemp
Odjezd ze Sangha lodge po snídani lodí (3 hodiny cca) do naší další destinace - Kamerunu, krásná zkušenost. Nejdříve dojedeme do Lidjombo (Středoafrická republika) - pasová kontrola a pak vjedeme do Kamerunu v Libongo. Po policejních formalitách si dáme piknik v baru a budeme pokračovat do Sala Poumbe (3 hodiny), bantuské vesnice v oblasti džungle. Chůze asi hodinu tropickým pralesem, navštívíme kemp Pygmejů Baka. Dozvíme se něco z jejich života a zvyků, kultury a budeme mít možnost se zúčastnit sběru léčivých rostlin, medu a dalších zajímavých věcí v lese. Ubytování ve stanech v Baka kempu, plná penze.

Den 9.: Sala Oumbe - Yokadouma - Bertoua (cca 8 hodin)
Snídaně uprostřed pralesa s Pygmeji Baka - úžasné. Pak budeme pokračovat do Yokadiuma a posléze do Bertoua, příklad dřevěných měst v džungli. Tato místa připomínají Daleký západ s koloniálními městy, s novými osídlenci, zmatenými Pygmeji na ulicích a náklaďáky se dřevem. Ubytování v Cristiana Hotel, snídaně.

Den 10.: Bertoua - Ayos - Yaoundé (cca 6 hodin)
Snídaně, cesta do politického hlavního města Kamerunu, zastávky během cesty - místní trhy, prohlídka Yaoundé, ubytování v hotelu Azur nebo podobném, snídaně.

Den 11.: Yaoundé - Eda - Pongo Songo - Lake Ossa (3,5 hodiny)
Snídaně, dobrá silnice do Edea (2,5 hodiny) a lesní cesta do Douala Edea Reserve (1 hodina), návštěva útočiště šimpanzů Pongo Songo, dozvíme se něco o záchranném projektu a jak se zde starají o osiřelé šimpanzy a jakým způsobem je opět zavádějí do volné přírody na ostrovy řeky Sanaga. Motorovou lodí s místními průvodci navštívíte různá místa na řece. Je to autentický ráj. Odtud pojedete k jezeru Ossa (30 minut), chráněná oblast s mnoha ptáky. Ubytování u Lake Ossa ve stanech, polopenze.

Den 12.: Kemp Pygmejů Baka - Somalomo - Akonolinga - Yaoundé (5-6 hodin)
Snídaně, po této zkušenosti se rozloučíme s našimi hostiteli a vrátíme se do "civilizace ". Ze Somalomo odjedeme do Yaoundé přes koloniální místa Akonolinga Messamena. Večeře v Yaoundé. Ubytování v hotelu Azru nebo Santa Lucia, snídaně.

Den 13.: Kribi
Snídaně, ráno vycházka k vodopádům Lobé po pláži, volný den na odpočinek na pláži nebo návštěva rybářských komunit, v Kribi je zajímavá nabídka restaurací s mořskými plody, kde se dají ochutnat známé kamerunské krevety (camarones). Ubytování v Tara Plage hostelu, snídaně.

Den 14. : Kribi- Douala - Paříž
Snídaně a odpočinek na pláži, po obědě odjezd do Douala, nákupy v řemeslném centru, transfer na letiště.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2020:
Copyright © 2020 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz