www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru
Poznávací komfortní (pk)
Poznávací - max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice kempové (ek)
Expedice s ubytováním (eu)
Pronájmy aut, transfery a další služby
Co vidět - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace
Výlety
Cesty po vlastní ose
Poznávací (pJ)
Expedice (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky 2-6 dní
Privátní safari (ps)
Safari se skupinou stanové (ss)
Safari se skupinou s ubytováním (su)
Fotosafari v Africe
Poznávací (p)
Cesty na míru (cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru
Zájezdy s českým doprovodem
Letecká safari
Cestování s dětmi
Speciální cesty
Cesty za golfem
Cesty za sportem (cs)
Potápění v Africe
Transfery
Pobytové zájezdy (pz)
Plavby na lodi
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi
Jazykové kurzy
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů
 
 
zpátky

Kamerun a Středoafrická republika - 14 dní /MA (p)

animistická vesnice

Termín zájezdu:

kdykoliv

 

Cena zájezdu:

Cena na osobu 70.000 CZK při 2 osobách + letenka, při 4 osobách 58.400 CZK + letenka dle nabídky

 

Panenská příroda v srdci Afriky
Dzangha - Sangha rezervace je klenotem severozápadního konžského nížinného pralesa, který zasahuje do Gabonu, Konga, Kamerunu, Středoafrické republiky a D.R. Kongo. V rezervaci žije jedna z největších populací lesních slonů v Africe, západní gorily nížinné, 16 druhů z 20 primátů v zemi, stovky druhů ptáků a rostou zde tisíce druhů rostlin.
Joseph Condrad napsal ve své knize Srdce temnoty (1902): ,,Jet po řece proti proudu je jako cestovat k počátkům světa, kdy se vegetace na zemi vzbouřila a velké stromy byly krály..."

Cena zahrnuje:
doprava autem 4x4, francouzsky nebo anglicky mluvící průvodce doprovod po celou dobu, plavba na kanoe po řece Sangha, ubytování se snídaní, v kempu Pygmejů s plnou penzí, vstupy do Dzanga - Sangha rezervace, vstup do Pongo Songo, místní průvodci, výlety do rezervace - Dzanga bai a cesta za gorilami
V ceně není: vízum do Kamerunu a Středoafrikcé republiky, spropitné

Itinerář:
Den 1.: Přílet do Youande
Uvítání na letišti našimi partnery a ubytování v hotelu AZUR hotel se snídaní.

Den 2.: Youande - Ayos - Abong Mbang - Doume - Bertoua
Brzy ráno snídaně a pak odjedeme na východ Kamerunu, zastavíme se v koloniálních městech Abong Mbang a Doumé (německé osady z 19.století), odpoledne dojedeme do Bertoua - hlavního města Východní provincie, ubytování se snídaní Fanga Hotel.

Den 3.: Bertoua - Batouri - Yokadouma - Mang
Po snídani se vydáme do jedné z nejodlehlejších částí Afriky na hranice mezi Kamerunem a Středoafrickou republikou, tato oblast nám bude připomínat jakýsi Divoký západ s koloniálními městy s novými osadami, zmatenými Pygmeji a nákladními auty se dřevem. Po dlouhé cestě se dostaneme do Mang, vesnice na okraji Yokadouma. Ubytování na katolické misii se snídaní.

Den 4.: Mang - hranice Středoafrické republiky - Bayanga
Brzy ráno snídaně, přejedeme přes hranice (průvodce se postarará o byrokratické procesy), pojedeme pak do Bayanga - vstup do rezervace Dzanga-Sangha, ubytování v krásné Doli Ecolodge, postavené pouze z místních materiálů.

Den 5.: Bayanga - Rezervace Dzanga - Sangha
Brzy ráno snídaně, zástupci parku nám představí různé možnosti výletů v chráněné oblasti, podle počasí se nejdříve vydáme za zvířaty v jedné části parku. Nejlepším zážitkem je dostat se k Dzanga bai (mýtina), kde často můžete pozorovat 50 až 100 lesních slonů, kteří sem přicházejí za půdou bohatou na minerální soli, můžeme pozorovat jejich chování. Další zvířata, která lze na mýtině pozorovat jsou bongo, sitatungy, lesní bůvoli a mnoho druhů ptáků. Díky práci různých výzkumníků a Pygmejů Bai Hokou, si zvířata zvykla na přítomnost návštěvníků. Odpoledne zpět do Doli lodge.

Den 6.: Rezervace Dzanga - Sangha
Brzy ráno snídaně, dnes se vydáte za gorilami nížinnými, díky průvodcům kmene Baka se dostanete blíže ke skupinám goril zvyklých na lidskou přítomnost, od počátku 90.let min. století u mýtiny Bai Hokou vznikala výzkumná stanice goril, odkud tým pozorovatelů stále vycházel a dostával se tak stále blíže ke gorilám. Od roku 2001 mohla být první skupina goril navštívena turisty. Intenzivní den v džungli... Ubytování v Doli Lodge.

Den 7.: Rezervace Dzanga - Sangha
Brzy ráno snídaně, návštěva blízké osady Pygmejů u Bayanga, seznámení s jejich životem v souladu s přírodou, zajímavá jsou jejich obydlí, způsob lovu, tradiční medicína a zvyky. Přenocování v kempu s Pygmeji nebo návrat do Doli lodge.

Den 8.: Bayanga - Libogno - Yokadouma
Snídaně, poslední okamžiky s našimi hostiteli z džungle, odjedeme z Bayanga na hranice autem 4x4, postupně se budeme přibližovat k Yokadouma přes džungli, ubytování v hotelu Elephant.

Den 9.: Youkadouma - Lomie
Snídaně, z Yokadouma pojedeme po nové cestě, používané na transport dřeva do odlehlého města Lomié, v této oblasti žijí kmeny mluvící bantuskými jazyky, které se stále živí lovem. Zastavíme v několika vesnicích na cestě do Lomié, ubytování Hotel Raffia.

Den 10.: Lomié - Mindourou - Abong Mang - Ayos - Yaoundé
Snídaně a návrat do civilizace, v malé dřevařské vesnici Mindourou se seznámíme se zajímavým lesnickým projektem, odpoledne se pak dostaneme do hlavního města, ubytování hotel Azur.

Den 11.: Yaounde - Pongo Songo Sanctuary - Kribi
Snídaně, pojedeme k pobřeží Atlantického oceánu džunglí, navštívíme útočiště šimpanzů Pongo Songo, seznámení s projektem, po návštěvě si můžeme dát oběd v Edea, odtud pak pojedeme do Kribi - koloniální mořský přístav, prohlédneme si staré město a navštívíme rybářskou vesnici Londji. Ubytování v Auberge Tara Plage s výhledem na Atlantický oceán.

Den 12.: Kribi
Snídaně, pak návštěva vodopádů Lobé a Grand Batanga - africké muzeum umění, budete mluvit s místními lidmi, kteří se živí rybolovem, věčer můžete objevovat noční život Kamerunu v centru Kribi, ubytování v Auberge Tara Plage.

Den 13.: Kribi - Douala
Snídaně, odpočinek na pláži s bílým pískem, pak plavba lodí a příjezd do Douala, poslední nákupy v Doula a transfer na letiště.

Den 14.den: přílet domů.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2019:
Copyright © 2019 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz