www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Zájezdy na míru do Afriky
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari v Keni
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Expedice do Afriky kempové (ek)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Privátní safari v Africe (ps)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Luxusní cesty na míru - Afrika
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Kamerun - kmeny a příroda 15 dní / MA (nd)

Cena zájezdu:

Cena na osobu: 44.000 CZK + letenka + vízum, příplatek za single 4.200 CZK

 

Cestovat do Kamerunu lze celoročně. Tato cesta je výsledkem mnoha let organizování expedic do Kamerunu, země nedotčené turismem. Náš tým antropologů a místních průvodců vytvořil itinerář cesty, během níž se setkáte s místními lidmi a seznámíte se s jejich kulturou a zvyky. V první části prozkoumáte jihozápad, s malým středověkým královstvím Bamileké a vulkanickou krajinu. Druhá část cesty vede na sever, kde se Adamawská plošina potkává se Sahelem. Zde se potkáme s nomádskými kmeny Mbororo, s potetovanými lidmi, s umělci Dowayo a horským kmenem Dupa. Poslední část itineráře vás zavede na Kribi, kde si můžete odpočinout po cestě.
Nejzajímavější body: mangrovníky řeky Wouri, ovocné plantáže Penja, vodopády Ekom, království Bamileke, umělci Foumban, kmeny Mbororo, Dowayo a Dupa, vodopády Lobe a rovníková džungle, bílé pláže Kribi.

Cena zahrnuje: dopravu, pohommé hmoty, poplatky, lístek na vlak (spací vagon), anglicky mluvící průvodce, ubytování dle rozpisu, místní průvodci a nosiči, výlety.

Cena nezahrnuje: letenky, víza, odletovou taxu 15 EUR, cestovní pojištění

Itinerář:

Den 1.: - Evropa - Douala
Přílet do Doualy, kde vás uvítá průvodce, transfer do hotelu, ubytování Foyer du Martin Hotel.

Den 2.: Douala - Wouri River - Penja - Melong (3 hodiny)
Snídaně v hotelu a seznámení s programem dne, odjedeme z města a dojedeme k řece Wouri v oblasti Deido, prohlédneme si mangrovy a navštívíme malé rybářské komunity podél řeky, která dala jméno Kamerunu (Rio dos Camaroes), když ji portugalští mořeplavci objevili v 15.století. Dojedeme do Bonendale, speciální vesnice s mnoha místními umělci. Po tradičním obědě pojedeme do Západního Kamerunu. Zastavíme se na ovocném trhu u Penja, kde se ovoce pěstuje. Večer dorazíme do Melong, hlavní město kávy. Ubytování Hotel Ban- Bi´Ngoe se snídaní.

Den 3.: Melong - vodopády Ekom - Bandjoun království - jezero Bappit - Koutaba (4 hodiny)
Ráno prohlídka vodopádů Ekom, kde se filmoval Tarzan v roce 1984. Lidé kmene Mo považují vodopády za posvátné. Po prohlídce pojedeme na západokamerunskou vysočinu, je to území dvou mocných kmenů Bamileke a Bamun, které odolaly kolonialismu. Misionářským aktivitám, jejich systém je založen na náčelnících. Je zde krásná tradiční architekrura kráslovského dvora a zajímavé muzeum s jedinečným maskami slonů s korálky (slon je zvíře totemů u kmene Bamileke). Pojedeme na planinu Noun, kde žije islámský kmen Bamun. Kmen Bamun je známý svými řemesly a farmářstvím. Než se dostaneme do hotelu, zastavíme u vyhaslé sopky Bappit, pak budeme pokračovat do Koutaba. Ubytování Paradise hotel se snídaní.

Den 4.: Koutaba - Foumban království (30 min) - Koutaba
Snídaně, den, kdy objevíme kulturu kmene Bamun, navštívíme umělecké muzeum v paláci z 19.století, prohlédneme si centrální tržiště a projedeme čtvrť umělců, výrobky z bronzu a dřeva. Většina výrobků se vyváží do USA a Evropy, po prohlídce se vrátíme do Koutaba. Ubytování Paradise hotel se snídaní.

Den 5.: Koutaba - Yaoundé - vlak (6 hodin)
Snídaně a cesta vlakem do Yaoundé, navštívíme Africké muzeum umění v Benediktinském klášteře Mount Fébé (výhledy na město), noc ve vlaku se snídaní.

Den 6.: Ngaoundere - Gouna - Hoy - Poli (5 hodin)
Příjezd do Ngaoundere ráno, město je hlavním centrem provincie Adamawa, hraje důležitou hospodářskou roli v oblasti, spojuje severní Kamerun a Chad s přístavem Douala (vlak), chová se tu dobytek a pěstuje bavlna. Město má středověkou atmosféru kolem paláce Lamido i přes ekonomický růst. Po krátké návštěvě, sjdeme z planiny Adamawa směrem do údolí Benoué, ihned je znát změna klimatu a jsou zde krásné vyhlídky na krajinu. Po 20 km, moderní vesnice kolem Ngaounderé z cementu a železa zmizí a jsou tu vidět jen tradiční hliněné vesnice podél cesty. Zastavíme se na oběd (grilované maso, kukuřice, sladké brambory, banány a sušenky) na místním trhu po cestě do Poli, hlavní město Faro Vallley, příjezd odpoledne, ubytování v hotelu a večeře pod africkým nebem. Ubytování Bukaru Camp, polopenze (večeře, snídaně).

Den 7.: Poli - Mbororo Camp - Kongle - Poli
Snídaně a dnes se seznámíme s kulturami kmenů Mbororo a Dowayo. Mbororo je jeden z mála posledních kmenů, který si zachoval svou starou kulturu a tradice, nejlepší příležitostí je obřad Gerewol. Obřady Gerewol se konají v Nigeru, ale v Kamerunu se také pořádají a jsou podobně spektakulární. Skupina dívek, vybraných staršími, se každoročně rozhoduje pro nejkrásnějšího muže. Mladí muží tančí společně ruku v ruce, aby připoutali pozornost komickými výrazy a písněmi. Po návštěvě kmene Mbororo pojdeme do Kongle, kulturního centra kmene Dowayo, animističtí rolníci se zajímavými tradicemi, které studoval anglický antropolog Nigel Barley v 80.letech 20.století. Ubytování Bukaru Camp polopenze (večeře, snídaně).

Den 8.: Poli - Marka - Vokre Mountains - Sarí (25 minut jízdy a 3 hodiny chůze)
Snídaně, odjezd z Poli autem směrem k pohoří Vokre, území kmene Dupa. Auto opustíme a od školy Marka půjdeme pěšky do krásných a neprozkoumaných hor Vokre. Bezpobychy je toto jedním z vrcholů cesty, díky krásné scenérii a primitivnímu způsobu života kmene Dupa. Projdeme poli s prosem a kolem několik potoků, pak dojdeme do tradiční horské osady, kde žije kmen Dupa. Lidé jsou velmi pohostinní, příjemní a milí a rádi vidí turisty, osvěžíme se v řece a pak se seznámíme s jejich způsobem života a aktivitami. Organizují taneční oslavy a po sklizni pijí hodně bil-bil (místní pivo z prosa), pokud se tato oslava bude právě konat, můžeme se jí zúčastnit s jejich dovolením. Muži Dupa kombinují práci na poli a lov, používají luky a šípy. Je to africká společnost hodně vázaná na své animistické hodnoty chránící se před moderním světem. Ubytování ve stanech, plná penze.

Den 9.: Sarí - Seksekba (3,5 hodiny chůze)
Snídaně a prohlédneme si pohoří Vokre s lidmi kmene Dupa, dozvíme se něco z jejich denního života a budeme si užívat panenskou přírodu, po výletě kolem vesnice půjdeme 2 hodiny k hlavní prašné cestě a přejdeme potok Seksekba, dostaneme se k nomádskému kmeni Mbororo. Setkání s lidmi Mbororo je vždy vynikající zkušenost, jsou velmi krásní, vysocí, se složitou úpravou vlasů a krásným tetováním na obličeji a těle. Piknik v jejich kempu a prohlídka okolí s ženami a dětmi z kempu (muži jsou v buši se zebu ). Ubytování ve stanech, plná penze.

Den 10.: Seksekba - Poli (3,5 hodiny chůze a 25 minut jízdy)
Snídaně a ranní aktivity s lidmi kmene Mbororo, sběr dřeva a léčebných rostlin, obdivovat budeme jejich krásu, rozloučíme se s nimi a vrátíme se do Poli, kde si dáme sprchu. Po obědě navštívíme Sultana Poli a ten nám poví o tradičním politickém systému severního Kamerunu - sultanátech. Ubytování Bukaru camp polopenze (večeře, snídaně).

Den 11.: Poli - Mbe - Ngaoundere (5 hodin)
Brzká snídaně ve Faro Valley a cesta do Ngaoundere, zastávky podél cesty, do města se dostaneme na oběd a koupíme jídlo a pití na cestu vlakem. Příjezd na nádraží v 17.30 odpoledne, informace o dalším průběhu cesty. Noc ve vlaku do Yaoundé, snídaně.

Den 12.: Yaoundé - Edea - Kribi (4 hodiny)
Z Yaoundé pokračujeme k Atlantickému oceánu, naším cílem jsou bílé pláže Kribi, malé koloniální německé městečko směrem k hrabicím Rovníkové Guiney. Na Kribi si lze odpočinout, najíst se mořských plodů a projít se po pořeží. Ubytování v pěkném hotelu nedaleko vodopádu Lobe. Ubytování Tara Plage Hotel se snídaní.

Den 13.: Kribi
Snídaně a procházka po pláži k vodopádům Lobe, kde řeka padá vodopádem přímo do Atlantilku. Místo je kandidátem na seznam UNESCO, doporučuje se ochutnat vynikající kamerunské říční krevety (camaroes) na pláži proti vodopádům, večer si užijeme noční život v Kribi. Ubytování Tara Plage hotel se snídaní.

Den 14.: Kribi - Douala (3 hodiny)
Snídaně, poslední užívání tropické atmosféry Kribi a odpočinek na pláži, po obědě odjezd do Douala, kde lze navštívit květinový trh po cestě na letiště a koupit si suvenýry. Večeře na rozloučenou a odjezd na letiště s průvodcem, který vám dá informaci jak zaplatit odletovou taxu 15 EUR. Večerní let do Evropy.

Den 15.: přílet domů

Mezi jednotlivými místy jsou velké vzdálenosti, je třeba mít spací pytel a matraci, doporučuje se jeden velký a jeden příruční batoh.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2020:
Copyright © 2020 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz