www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
AFRIKA - Cesty na míru
Afrika - luxusní cesty na míru
Pronájmy aut v Africe, transfery a další služby
Poznávací komfortní zájezdy do Afriky (pk)
Poznávací zájezdy do Afriky- max.12 osob SW (p12S)
Safari, treky a pláže v Tanzánii (st)
Cesty do Tanzánie
Expedice - Afrika - kombinované ubytování, malé skupiny /DRI
Co vidět v Africe - plánování trasy - itineráře
Neobjevené destinace v Africe
Výlety v Africe
Cesty po vlastní ose v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika(pJ)
Expedice- Afrika (eA)
Expedice auty 4x4 po Africe
Privátní safari v Africe (ps)
Expedice do Afriky kempové (ek)
Safari se skupinou stanové v Africe (ss)
Expedice do Afriky s ubytováním (eu)
Safari se skupinou s ubytováním v Africe(su)
Fotosafari v Africe
Poznávací zájezdy - Afrika (p)
Cesty na míru - Afrika(cm)
Safari v Africe
Zájezdy s českým doprovodem v Africe
Letecká safari v Africe
Cestování s dětmi v Africe
Speciální cesty v Africe
Cesty za golfem - Afrika
Cesty za sportem v Africe(cs)
Krátké balíčky v Africe 2-6 dní
Potápění v Africe
Transfery v Africe
Pobytové zájezdy- Afrika (pz)
Plavby na lodi - Afrika
Luxusní i levné vlaky v Africe
Svatby a svatební cesty v Africe
Zájezdy s dobrovolnými pracemi v Africe
Jazykové kurzy v Africe
Aktivity v Africe
Cesty do Afriky pro tělesně postižené
Pěší turistika v Africe
Safari v Keni
Cesty do Keni
Cesty do Zimbabwe
Cesty do Botswany
Cestování po Madagaskaru ICT
Na kole po Africe
Ukázky itinerářů - Afrika
 
 
zpátky

Kamerun - obřad Gerewol, trhy a kmeny 12 dní/MA

Termín zájezdu:

na vyžádání

 

Cena zájezdu:

Cena na osobu: od 41.700 CZK + letenka dle nabídky + víza do Kamerunu (příplatek za single 4.950 CZK)

 

Tato cesta je výsledkem mnoha let organizování expedic do Kamerunu, země stále ještě nedotčené turismem. Náš tým antropologů a průvodců navrhl tento itinerář, během cesty se setkáte s místními obyvateli, což je hlavním cílem. Během konce Ramadanu se odehrává obřad Gerewol v údolí Faro. Seznámíme se se třemi kmenovými komunitami a prostředím, ve kterém žijí. Navštívíme animistické šamany kmene Dupá v pohoří Vokre a kmen Mbororo, hrdé nomády Sahelu a mistry jedinéčného obřadu Gerewol.
Malá skupina: 8-14 osob
Cena zahrnuje: dopravu během celé doby Toyota Hiace nebo Coaster bez klimatizace, ke kmenům Mboroboro na motocyklech s řidičem, lístek na vlak, anglicky mluvící průvodce, ubytování v hotelech a stanech, plná penze mimo město, denní výlety.

Itinerář:
1.den: Přílet do do Yaoundé
Průvodce vás bude čekat na letišti, musíte předložit víza a doklad o očkování proti žluté zimnici, transfer do hotelu
Congress nebo podobný, ubytování se snídaní.

2.den: Yaoundé
Snídaně s průvodcem a seznámení s itinerářem, prohlídka Yaoundé, nakoupíte si jídlo a nápoje na cestu vlakem. Vlak
na sever odjíždí v 18.30, na stanici je již hodně lidí od 17.30. Je třeba si dávat pozor na kapsáře, na nádraží se nesmí
fotit. Noční vlak ve spacích vagonech.

3.den: Ngaoundere - Gouna - Poli (5 hodin)
Ráno příjezd do Ngounderé, je to hlavní město provincie Adamawa a hraje důležitou ekonomickou roli v této oblasti.
Spojuje severní Kamerun a Čad s přístavem Douala vlakem, chová se tu dobytek a pěstuje bavlna. Město má
středověkou atmosféru kolem paláce Lamido (sultanát) i přes ekonomický růst. Po krátké prohlídce sjedeme z planiny Adamawa do údolí Benoué Valley. Změna klimatu je cítit při sestupu a jsou odtud nádherné výhledy na africké pláně. Po 20 km, moderní vesnice z betonu a železa kolem Ngouanderé zmízí a objevují se tu jen hliněné vesnice podél cesty. Zastávka na oběd (grilované maso, kukuřice, sladké brambory, banány a sušenky). Večeře pod africkým nebem. Ubytování v Bukaru Camp se společnými WC a sprchami, polopenze.

4. - 10.den: Poli - Gerewol - Poli (návštěva pěšky a autem)
Snídaně a pak celý den strávíme s kmeny Mbororo a Dowayo. Kmen Mbororo je jeden z mála, který ještě respektuje v rychle se měnícím světě staré tradice. Nejlepší příležitostí jak se seznámit s jejich kulturou, je obřad Gerewol. Známé obřady Gerewol se konají v Nigeru, ale také v Kamerunu a jsou stejně tak spektakulární. Gerewol je obřad, kdy mladí tančí před staršími. Skupina dívek, vybraná staršími, vybírá každoročně nejkrásnějšího muže. Mladí muži tančí společně, ruku v ruce v řadě, aby přitáhli pozornost dívek komickými výrazy a písněmi. První týden v září je možno vidět obřady Gerewol v údolí Faro, což je naším hlavním cílem. Během 8 dnů se účastníme obřadu Gerewol, tanců, zpěvů této jedinečné etnické skupiny, kromě toho objevíme i další kulturní zvyky odlehlého severu Kamerunu. Navštívíme tržiště, kde se setkávají různé etnické skupiny, kde smlouvají a prodávají a nakupují zboží všeho druhu. Navštívíme Kongle, kulturní centrum kmene Dowayo, Dowayové jsou animisté se zajímavými tradicemi, které studoval anglický antropolog Nigel Barley v 80.letech 20.století. Také se vydáme na pěší výlet do neprobádaného pohoří Vokré Mountains a setkáme se s kmenem Dupá, který žije v horách v tradičních obydlích, místní průvodce nám pomůže se dostat k těmto lidem kmene Dupá. Jsou velmi přátelští a rádi vidí návštěvníky z jiného světa. V blízké horské řece se lze vykoupat a pak se zúčastnit aktivit kmene Dupá. Jejich aktivity se točí kolem polí s prosem. Pořádají taneční oslavy před a po sklizni, kdy pijí hodně bil-bil, místní pivo z kvašeného prosa, to také uvidíme při návštěvě zde. Muži kmene Dupá kombinují práci na polích a lov, používají luky a šípy. Tento kmen je pevně svázán se svými tradičními animistickými hodnotami. Ubytování v Bukaru Camp nebo ve stanech (v případě přespání ve vesnicích nebo nomádských kempech), plná penze.

11.den: Poli - Mbe- Ngouanderé (5 hodin)
Brzy ráno snídaně ve Faro Valley a cesta do Ngounaderé, krátké zastávky po cestě, na oběd dojedeme do města, koupíme si jídlo a pití na cestu vlakem. Příjezd na nádraží v 17.30. Noční vlak do Yaoundé.

12.den: Yaoundé
Příjezd do Yaoundé kolem 9 hodiny ráno, použití denního pokoje v hotelu Congress, návštěva trhu s řemeslnými výrobky a pak transfer na večerní let do Evropy.

Pozn.: pořadí návštěv může být změněno podle místních podmínek, konání a místo obřadů Gerewol je tajné a odtajní se až několik dní před oslavami, ale vždy se konají po Ramadanu, pro dopravu používáme Toyoty Hiace nebo Coaster, ale na některá místa se lze dostat pouze na motorce nebo pěšky, cesty jsou často ve špatném stavu, klienti si berou vlastní spací pytel, doporučuje se mít jeden větší batoh plus malý batůžek. V poli jsou generátory a malé také v kempu u kmene Mboroboro, kde si muži kmene nabíjejí své mobily. I když je konec období dešťů, vezměte si raději pláštěnku s sebou a plastový pytel na důležité věci, peníze navíc 200 -300 EUR na nápoje a nákupy, je třeba si vzít se s sebou nějaké konzervy, jídlo zde nabízené je pouze základní - rýže, proso, zelenina, snídaně a večeře jsou dobré, ale na oběd jen lehká strava, minerální voda se dá koupit v Poli.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz