www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Kamerun

Zajímavá místa - Kamerun

Zajímavá místa - Kamerun

V Kamerunu žije asi 300 kusů goril, které přecházejí řeku - Cross River Gorillas, patří ke čtyřem známým poddruhům a žijí pouze v Kamerunu a Nigérii. Mezinárodní letiště Yaoundé Nsimalen International airport leží 28 km od centra města, cena taxi je CFA 5.000 (7.60 EUR) od 6.00-10.00, CFA 6000 (9.15 EUR) od 10.00 do 6.00. Najíst se dá v Les Cigalons, mají zde i dobrá vína a nabízejí středomořskou kuchyni, typická kamerunská atmosféra je v Rue Cases-Negres. Živá hudba hraje v Clubu Parallele, blíže k centru je O´Maéva - oblíbený klub. Na celodenní výlet z města se můžete vydat na severovýchod od Yaoundé k vodopádům Nachtigall Falls, pojedete přes zelená pole a tropické plantáže, uvidíte největší řeku Kamerunu Sanaga River.

 

Národní parky a rezervace Kamerunu

Národní parky * Bénoué * Boubandjidah * Campo - Ma'an * Faro * Kalamaloué * Korup * Lobeke or Lac Lobéké * Mangroves de Ndongore * Mbam et Djerem * Mount Manengouba * Mozogo-gokoro * Nki * Vallée du Mbéré * Waza

 

Podnebí v Kamerunu

V Kamerunu jsou dvě sezóny - období sucha od listopadu do května a období dešťů od června do října. Teploty se pohybují od 20 -30°C.

 

Dějiny a lidé - Kamerun

Dějiny a lidé - Kamerun

V západní anglofonní oblasti Kamerunu, kde jsou krásné lesy, pastviny, jezera a řeky - místní komunity jsou vedeny králi, jejichž titul je dědičný a jsou vysoce uznáváni. Impozantní dřevěný palác je místo, kde žijí tito králové - fonové a jejich velká rodina a personál. Palác Fundong je fascinující, vypadá jak středověká stavba. Místní fon mluví přes tlumočníka. Fon z Bali má německé vzdělání, rád vám nabídne své vyhlášené palmové víno. Fon z Bafut, Abumbi II. vládne nad ostatními fony v oblasti. Je ještě relativně mladý, ale má již 55 manželek, jeho otec jich měl 152. Dostane se Vám zde královského přijetí a mnoho zábavy během dubnového obřadu sekání trávy, kdy se z této trávy pak opravuje střecha paláce. Obvykle se při tomto obřadu velmi hoduje a konzumuje množství palmového vína.

 

Kamerun

Oficiální měna : 1CFA Central African Franc = 100 centimů. 1 EUR = 650 CFA. V místní měně se platí pouze hotově, někde se přijímají i EUR a USD. V Kamerunu lze použít i Western Union na převod peněz. Většina hotelů a některé restaurace přijímají kreditní karty. V Kamerunu se mluví anglicky a francouzsky, v 8 proviniciích je francouzština a ve dvou angličtina (severozápad a jihozápad). Nejvhodnější doba pro návštěvu Kamerunu: severní část země od října do května, zbytek země celoročně. V zemi žije asi 19.300.000 obyvatel, průměrná teplota v říjnu je 25°C. Předvolba do Kamerunu +237

 

Vstupní formality - Kamerun

Víza jsou požadována předem, nelze je získat na hranicích, ale dají se obdržet celkem snadno v sousedních zemích a požaduje se zpáteční letenka, doklad o dostatečném množství peněžních prostředků na pobyt.

 

Jazyk západní Afriky dioula

Dioula patří k dorozumívacím jazykům Západní Afriky - lingua franca. Oblast Západní Afriky se táhne od Mauretánie po Kamerun.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Habitaty Afriky

Afrika je charakterizována savanou, buší ,pouští, deštným pralesem.

 

Nejlepší a nejoblíbenější jídla a nápoje - Afrika

Afrika se vyznačuje svou originální kuchyní a nápoji. V mnoha lodgích vaří vynikající kuchaři, kteří Vám připraví neskutečně dobrá jídla i ve velmi primitivních podmínkách. Kromě zážitků z cesty, si můžete přivézt i zážitky z jídla. Zde jen krátký seznam jídel a nápojů, se kterými se v Africe můžete potkat.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Nejvyšší pohoří Afriky

Africká krajina je výjimečně rozmanitá,mnoho dobrodruhů přitahují hory,které chtějí zdolat. Zde je krátký výběr :

 

Kamerun

Kamerun je často nazýván Africa in miniature -stejně tak jako kontinent má pobřeží,hory,savanu,poušť a tropické pralesy, je tu 90% ekosystémů Afriky.

 

Konžská pánev

Konžská pánev se rpzkládá od Kamerunu, do Středoafrické republiky, Demokratické republiky Kongo, Kongo, Rovníkové Guiney a je to druhá největší pánev na světě po Amazonské pánvi. Žijí zde západní gorily nížinné,které tráví čas na stromech a živí se plody,které tvoří 80% jejich stravy. V noci si dělají společná hnízda na zemi u neproniknutelných rostlin marantaceae. Jen díky Pygmejům B´aka se dají jejich hnízda najít.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Ptáci Kamerunu

Kamerun je jedno z nejlepších míst na pozorování ptáků. Bylo zde zaznamenáno více než 900 druhů ptáků. Během 2 týdenní cesty jich můžete vidět 250-300 druhů. Někteří milovníci ptáků jich během delší cesty vidí ještě více. Pobřežní oblast u Doualy je dobrá pro začátek pozorování.

 

Tradiční festivaly v Kamerunu

Kamerunu se říká Afrika v miniatuře. Několik festivalů nebo obřadů místních kmenů stojí za návštěvu.

 

Afrika pro začátečníky

Jedete-li poprvé do Afriky, je třeba vědět, kde začít, co lze podniknout a jak si co nejlépe užít vaši cestu. Hlavním pravidlem je, dejte si dostatek času. Nic nezkazí vaši cestu tak, jako když pospícháte. Zde platí svahilské přísloví: Haraka haraka haina baraka - rychle rychle, žádné štěstí... A stejně tak důležité je mít dostatek peněz, aby Vám po cestě nedošly. Kam jet - kromě nebezpečných míst - můžete jet po celém kontinentu. Severní Afriku ovládá Sahara - cestování po poušti může být náročné, ale jsou zde stará města a památky. Západní Afrika, i když se rychle rozvíjí, si uchovává krásné scenérie a kultury, přímořské rybářské komunity, chovatele dobytka na okraji pouště, tradiční vesnice jako jsou vesnice Dogonů a stará islámská města jako je Timbuktu. Střední Afrika má nejvíce deštných pralesů a určitě lze část z nich prozkoumat, i když mnoho z nich je nedostupných a v odlehlých místech. Východní a jižní Afrika jsou základem pro safari a jsou tou nejjednodušší oblastí pro začátečníky, je zde dobrá infrastruktura a neuvěřitelné atrakce: gorily, korálové útesy, sněhem pokryté vrcholky a samozřejmě savana se zvířaty.

 

Řeky Afriky

Nejdůležitějšími řekami Afriky jsou Nil, řeka Orange, řeka Rufiji, řeka Mara, řeky Nossob a Auob, řeka Niger, řeka Okavango, řeka Zambezi, řeka Congo... Řeky hrály vždy velmi důležitou roli v životě Afričanů, téměř každá řeka má svého Boha, např. kmeny Bundu v Zambii a kmeny Tonga v Zimbabwe věří, že řeka Zambezi je ovládána říčním bohem Nyaminaymi, který je chrání před suchem, avšak výstavba nádrže Kariba jej oddělila od jeho ženy a tak se z něj stalo zlé a pomstychtivé stvoření. Velké africké řeky v sobě nesou tajemství, jejich objevování se věnovalo mnoho průzkumníků - Mungo Park, Bruce of Kinnaird, Richard Burton, JH Speke, VL Cameroon, HM Stanley a David Livingstone, většinou sem byli přitahováni vědeckou zvídavostí. Avšak dalšími méně známými průzkumníky byli např. Herodes 430 let př.n.l., cestoval po Nilu, aby přinesl zprávy z království Kušiú, 100 mil proti proudu. Řekové i Římané posílali výpravy a v roce 150 n.l. zmapovali dva prameny řeky v Buganských měsíčních horách. Prvními průzkumníky, kteří pronikli do vnitrozemí byli Arabové, jejich cesty sem vedly za účelem obchodu a získání otroků.

 

Kamerun

Dja Faunal Reserve Sangha Trinational

 

Zprávy z Kamerunu

Situace v západní části Kamerunu je stále velmi neklidná a nedoporučuje se sem nyní cestovat. 7.10.2019 Ochránci přírody objevili v jihovýchodním Kamerunu více než 1000 kg ilegálně ulovených zvířat a zajali 15 pytláků, mezi nimi byl i místní úředník a 3 notoricky známí pytláci slonů. Operace trvala více než týden a byli do ní zapojeni i vojáci a rangeři.

 

Gorily a další primáti v Africe

Rok 2009 byl vyhlášen rokem gorilly. Původně se myslelo, že existuje pouze jeden druh - Gorilla gorilla, ale výzkumy prokázaly, že existují dva druhy Gorilla gorila a Gorilla beringei a každý z nich má dva poddruhy. Západní gorila nížinná se vyskytuje hlavně v nížinách jižní Nigérie, Gabonu, Kamerunu a Konga, zatímco malá populace přesříčních goril G.g.dielhi žije ve vysokohorských lesích na hranici Nigérie a Kamerunu. Gorila horská G.b.beringei se vyskytuje v Ugandě, Rwandě a DRC - opět v hraničních oblastech a v Ugandě v Bwindi Impenetarble Forest. Východní gorila nížinná neboli Grauerova gorila se vyskytuje na východě DRC.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz