www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Kamerun

Praktické informace na cestu do Afriky

Oficiální měna: 1CFA Central African Franc = 100 centimů. 1 EUR = 650 CFA. V místní měně se platí pouze hotově, někde se přijímají i EUR a USD. V Kamerunu lze použít i Western Union na převod peněz.
Většina hotelů a některé restaurace přijímají kreditní karty.
V Kamerunu se mluví anglicky a francouzsky, v 8 proviniciích je francouzština a ve dvou angličtina (severozápad a jihozápad).

Nejvhodnější doba pro návštěvu Kamerunu: severní část země od října do května, zbytek země celoročně.

V zemi žije asi 19.300.000 obyvatel, průměrná teplota v říjnu je 25°C.
Předvolba do Kamerunu +237

Jazyk
Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina,arabsky se mluví na severu,je tu více než 270 afrických jazyků a dialektů

Časové pásmo
GMT+1

Předvolba +237


Víza je třeba mít předem zajištěna, můžeme vyřídit

Zdraví
Je třeba mít očkování proti žluté zimnici, doporučuje se očkování proti tyfu, žloutence A, B, diftérii, tetanu, obrně, spalničkám, příušnicím, neštovicím a ochrana proti malárii.

Bezpečnost
Země je bezpeční, ale ve městech je třeba dávat pozor, hlavně v Douala a Yaoundé v noci, některé příhraniční oblasti a sever mohou být nebezpečné, takže si předem zjistěte situaci.

Peníze
Místní měna CFA 1 EUR=cca 655 CFA, 1 USD=cca 508 CFA, EUR je nejlepší měna a směnitelná v bankách a směnárnách, cestovní šeky se moc nepřijímají. Roste počet bankomatů ve větších městech, přijímá se spíše Vísa Card,
ale nejsou spolehlivé, je třeba na to myslet a vybavit se hotovostí. Karty se přijímají obvykle ve větších hotelech a lepších restauracích v Douala a Yaoundé.
Ceny
Střední hotely stojí cca 30 EUR, ale spíše více kolem 50 EUR, jídla kolem 2 EUR, ale v restauraci až 30 EUR, místní průvodce kolem 20 EUR na den, pronájem auta 4x4 kolem 110 EUR + pohonné hmoty.
Při odletu z Kamerunu se vybírá odletová taxa CFA 10.000( asi 15 EUR)

Jak se sem dostat
Lze sem doletět s Camair, Brussels AIrlines, Air France, Kenya Airways a dalšimi společnostmi.

Doprava
Camair létá mezi Douala, Yaoundé, Garoua a Maroua, malá železniční síť z Douala do Ngouandéré, jinak autobusy, společná taxi a minibusy, některé venkovské cesty jsou během dešťů neprůjezdné.


Banky jsou otevřeny pondělí - pátek 7.30 -15.30

Doprava
Vnitřní lety mezi Douala a Yaoundé do dalších menších měst, vlaky jezdí z Douala do Yaoundé a Ngaoundéré, jsou pomalé, ale levné. Autobusy jezdí mezi Yaoundé a Ngaoundéré, na dalších místech je služba nespolehlivá a neexistuje v období dešťů.
Camrail - provozuje místní železnice.

Svátky: 1.leden, 11.únor - den mládeže, velikonoce a muslimské svátky Tabaski a Ramadán, 1.květen, 5. červenec - den nezávislosti, 15.srpna den Nanebevzetí, 1.října den sjednocení, 1.listopadu - den zesnulých, 25.prosince Vánoce

Elektřina 220V/ 50Hz

Zdraví
Návštěvníci země musí mít očkování proti žluté zimnici, doklad je nutno předložit. Je třeba také užívat profylaxi proti malárii.

Komunikace
V Kamerunu je dobrá komunikační síť s přímou volbou a dva mobilní operátoři. Lze si i pronajmout místní GSM telefony. Předvolba do Kamerunu je +237.
Z Paříže trvá let cca 7 hodin.

V Kamerunu lze všude fotografovat, kromě míst, kde je označeno - zákaz fotografování.

Douala International Airport leží 10 km od centra města a taxi stojí asi 4,6 EUR (3000 CFA) ve dne a v noci 5000 CFA (7,6 EUR), lepší je si objedant dopravu z hotelu. Nejlepší místní restaurace je Chez Mich la Mbamoise (Boulevard de la République) proti hotelu Serena, kde si můžete dát jídla jako ndolé a kuře DG. Luxusnější restaurace je Le Boj
(Avenue de Gaulle) proti Radio Cameroon - francouzská kuchyně a vína. Noční život - Deutsches Seemannsheim Foyer du Marin a le Senat. Nejlepší káva ve městě se podává v Le Glacier Moderne (Boulevard de la Liberté) blízko hotelu Akwa, mají zde i domácí řeckou zmrzlinu. Za malý poplatek se můžete podívat na město z hotelu Hotel Beauséjour Mirabel (21 Rue Joffre, Akwa). Na břehu moře leží Hotel Seme Beach, asi hodinu jízdy od Douala v městečku Limbé, je tu krásný výhled na Mount Cameroon. Hotel je pojmenován podle pramenů, které v blízkosti vytékají a voda z nich se prodává po celém Kamerunu. V blízkosti také najdete zdroj hnědého písku - lávy, která vznikla při erupci Mount Cameroon v roce 1999.

Yauondé Nsimalen International Airport leží 28 km od centra města, oficiální cena taxi je CFA 5000 - 7,6 EUR od 6 -22 hodin, v noci 9,15 EUR 6000 CFA.
Chcete-li ochutnat bretaňské crepes pak v Le Biniuu - Place de l´Independece, mají zde i cidre, italská kuchyně je v Café de Youandé, noční bar je le Globus - kruhový objezd Nlongkak a také Le Katios, bar který patří fotbalistovi Samueli Eto´o. Navštívit můžete i Musée national - umění a architektrura různých etnických skupin Kamerunu.

Nejteplejší měsíce: od dubna do července
Období dešťů: květen - září
Nejlepší pozorování ptáků: květen - září
Nejlepší doba pro návštěvu: listopad-únor, ale i říjen a březen

Gnassingbe Eyadema Street No. 5, Asokoro, Abuja
P.O.Box 4628
Telefon +234/703 7571096, +234/815 064 7003 (volání z Nigerie 0815 064 7003)
Nouzová linka mobil +234/805 520 5797
E-mail abuja@embassy.mzv.cz
Ekonomický úsek commerce_abuja@mzv.cz
Web: www.mzv.cz/abuja
Vedoucí úřadu Marek Skolil
Funkce VZÚ
Diplomatická působnost DIPLOMATICKÁ A KONZULÁRNÍ pro Nigerijskou federativní republiku, Beninskou republiku, Čadskou republiku, Kamerunskou republiku, Republiku Rovníková Guinea, Nigerskou republiku, Konžskou demokratickou republiku, Konžskou republiku, Gabunskou republiku a Středoafrickou republiku
Časový posun -1 hod v době letního času
0 hod v době zimního času
Provozní hodiny úřadu pondělí - pátek 08.00 - 16.30
- pondělí - pátek 08.00 - 16.30
úřední hodiny: pondělí, úterý 09.00 - 12.00

www odkazy

http://www.bcenter.fr/cameroun/index.php

http://crawfurd.dk/africa/cameroon.htm

http://www.mintour.gov.cm

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz