www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Národní parky a rezervace Kamerunu

Národní parky a rezervace Afriky

Národní parky
* Bénoué
* Boubandjidah
* Campo - Ma'an
* Faro
* Kalamaloué
* Korup
* Lobeke or Lac Lobéké
* Mangroves de Ndongore
* Mbam et Djerem
* Mount Manengouba
* Mozogo-gokoro
* Nki
* Vallée du Mbéré
* Waza

Přírodní rezervace / Wildlife Reserves
* Bafia
* Bakossi Mountains
* Boumba - Bek
* Dja
* Douala - Edéa
* Ebo
* Etinde
* Kimbi
* Lac Ossa
* Makombe
* Mawne River
* Mont Nlonako
* Mount Oku
* Mpem et Djim
* Rumpi Hills
* Santchou
* Takamanda
* Tchabal Mbabo

Přírodní rezervace / Wildlife Sanctuaries
* Banyang - Mbo
* Mengame Gorilla Sanctuary
* Wo' onge

Místo světového dědictví UNESCO
*Dja Faunal Reserve


Národní park Virunga
Populace goril horských vzrostla, podle posledního sčítání goril zvyklých na lidi jejich počet vzrostl na 82, v roce 2007 jich bylo 72. Více než 50 rangerů provedlo 128 kontrol a identifikovalo 6 rodin v sektoru Mikeno a 3 samostatné velké samce. Největší rodina je Kabrizi rodina s 33 jedinci. Rodina Rugendo z níž bylo povražděno v roce 2007 11 horských goril má nyní 9 členů (z původních 5), včetně dvou vekých samců, kteří skupinu hlídají.

Nedávno byl vyhlášen nový národní park o rozloze 58.178 hektarů v Konžské pánvi - Mount Cameroon National park, který zahrnuje Mount Cameroon, jeden z největších aktivních vulkánů v Africe. Na hoře žije mnoho endemických druhů, které však nebyly do nedávné doby chráněny. V této oblasti žije asi 300 000 obyvatel, WWF věří, že toto místo má velký potenciál pro ekoturistiku.
Kamerun ohlásil, že část jezera Chad byla vyhlášena místem Ramsar. Jezero Chad je 4.největší jezero v Africe a místní mokřada mají mezinárodní důležitost. Tato nová chráněná oblast zahrnuje 2,6 milionů hektarů, kde žijí vydry, gazely, sloni a mnoho druhů ptáků. Jezero Chad patří k nejdůležitějším místům pro stěhovavé ptáky, kteří přelétají Saharu. Více než 20 miliónů obyvatel žijících u jezera je na něm zcela závislých (rybaření, farmaření, pastviny). Avšak tato oblast je silně ovlivněna změnami klimatu, desertifikaci a nízkým stupněm ochrany.

V NP Waza byl otevřen nový hotel Le Saré, je s klimatizací a velmi příjemný.

Národní park Benoué
leží v severní provincii Kamerunu, Benoué National park byl vytvořen v roce 1968 a jako biosferická rezervace byl uznán v roce 1980. Tato divočina u řeky Benoué je obdivována všemi návštěvníky. Na 180.000 hektarech žijí rozmanité druhy savců, ptáků a ryb a park je znám hlavně hrochy, bůvoly a antilopou losí Derbyho, kterých je tu velké množství. Žijí zde také žirafy, antilopy vrané, paviáni, lvi a sloni. Vegetace je tvořena převážně zalesněnou savanou, park je snadno přístupný během celého roku, ale doporučujeme návštěvu od listopadu do června. Návštěva parku je zahrnována do severního okruhu.

Národní park Bouba Ndjida
park leží na severu Kamerunu a rozkládá se na ploše 220.000 hektarů, tvoří jej krásná krajina převážně zalesněná savana, krajina je kopcovitá a její fauna a flóra je velmi rozmanitá, žijí zde lvi, bůvoli, žirafy, antilopy, sloni, opice a více než 300 druhů ptáků. Západoafričtí černí nosorožci, kteří údajně vyhynuli, byli naposledy viděni v tomto parku. Také v parku a kolem jsou snadno přístupné dinosauří fosilie. V parku je krásná lodge s pohodlným ubytováním. Park je přístupný celoročně, nejlepší doba pro návštěvu je však od listopadu do června. Jeho návštěvu nabízíme při severním okruhu.

Boumba Bek a Nki národní park
je tvořen ze dvou parků a rozkládá se na ploše 8.000 km2 a tvoří jej největší chráněný les v Kamerunu. Oblast je charakterizována nížinným deštným pralesem, který je domovem velkých savců, včetně slonů, goril a šimpanzů. Relativní izolace od obydlených osad zaručuje určitý stupeň ochrany pro divoká zvířata. V tomo parku můžete vidět jednu z nejodlehlejších částí pralesa konžské pánve a mýtiny, kde lze vidět zvířata daleko od civilizace. Tento park se navštěvuje při samostatných expedicích nebo v kombinaci s dalšími parky.

Campo Ma´an národní park
leží na březích Atlantického oceánu na rozloze 264.000 hektarů a tvoří jej krásný deštný prales a zvlněná krajina s nádhernými řekami a vodopády, z nichž nejhezčí je Memvele Falls. Blízkost hlavní komerční cesty jej činí velmi přístupným. Roste zde 1.500 druhů rostlin, z nichž je 114 endemických, 80 velkých a středních druhů savců, 390 druhů obratlovců, 249 druhů ryb, 112 druhů plazů, 80 druhů obojživelníků a 302 druhy ptáků.
Kromě mnoha druhů ptáků, zde žijí velké druhy savců jako jsou gorily, šimpanzi, lesní sloni, levharti, lesní bůvoli a luskouni. Park je snadno přístupný celoročně, ale doporučuje se návštěva od listopadu do června. Divoké pláže parku jsou známé díky želvám, které zde kladou svá vajíčka, což lze pozorovat v noci. Prohlídka parku se nabízí v kombinaci s návštěvou Kribi.

Dja -Biosferická rezervace
byla vytvořena v roce 1950 a tvoří ji 560.000 hektarů na jihu Kamerunu, je oddělena řekou Dja, která obklopuje park a vlévá se do Konžského zálivu. Les Dja má celosvětový význam a hodnotu, je zde jedinečná biodiversita, v rezervaci žije 170 druhů savců, včetně goril, šimpanzů, bůvolů, lesních slonů a mnoha druhů opic. Více než 380 druhů místních ptáků a navíc 80 druhů přelétavých ptáků, i mnoho ohrožených druhů. Přístup do Dja je relativně obtížný a prohlídka parku se dělá pěšky. Obvykle se návštěva parku nabízí hostům se zvláštními zájmy a nebývá součastí klasických expedic.


Bénoué National Park
Bouba Njida National Park
Boumba Bek National Park
Campo Ma'an National Park
Faro National Park
Korup National Park
Lobéké National Park
Nki National Park
Waza National Park


V blízkosti Yaoundé se nachází Mefou National park, který je největším zvířecím útočištěm v Kamerunu. Žije tu 100 šimpanzů a další primáti, včetně mandril.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz