www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Senegal

Zajímavá místa - Senegal

Zajímavá místa - Senegal

Senegal má co nabídnout všem, ať už hledáte odpočinek na plážích nebo aktivnější dovolenou. Stovky cizinců sem přijíždějí každoročně během známé rally. Jsou tu krásné pláže, zajímavá kultura. Senegal byl nazýván bránou do Afriky nebo Paříž západní Afriky. V Senegalu žije 640 druhů ptáků, plavba na piroze a jejich pozorování je velkým zážitkem. V Senegalu jsou velmi milí a přátelští lidé - základem zdejší kultury je úcta k druhému. Žije zde mnoho etnických skupin (Tukulor v poušti, Dola v lesích na jihu, zachovávají si své tradice). V Senegalu se stále tančí, lidé jsou tu usměvaví. Hlavním cílem v zemi je Dakar - je to velmi kosmopolitní město. Letiště leží 15 km od centra, taxi by mělo stát asi 7,50 EUR (5000 CFA) - po smlouvání. V Dakaru si můžete dát dobré mořské plody na pláži v La cabane des Pecheurs - s výhledem na N´Gor Island. Indochine je největší asijská restaurace v Dakaru. Koktejl si můžete dát v Hotel Sokhamon a v hotelu Indépendence - v 16.patře v baru. Nedaleko města leží N´Gor Island, dostanete se tam pirogou z N´Gor Beach (CFA 500=0,76 EUR). V Senegalu najdete zajímavé muzeum Musée des Civilisations Noires,najdete zde vše od původu lidstva v Africe,historii masek,informace o obchodu s otroky atd.

 

Podnebí v Senegalu

Podnebí Senegalu je tropické s průměrnou roční teplotou mezi 22-30°C. Slunce zde svítí stále od listopadu do května a krátká sezóna dešťů trvá od června do října, kdy přicházejí náhlé dešťové bouřky. Průměrně zde svítí slunce denně 8-10 hodin, nejkratší období slunečního svitu je od července do do září (6-7 hodin). Nejteplejší měsíce jsou od června do konce listopadu.

 

Dějiny a lidé - Senegal

Dějiny a lidé - Senegal

Tradice a kultura Senegalu byla vždy ovlivňována jak kmenovou historií tak mnoha nájezdy okolních kultur, hlavně francouzské a islámské, přišla ze severu Afriky. Senegal patřil mezi francouzské kolonie v 19. a 20.století až do získání nezávislosti v roce 1960. Mnoho vlivů se odráží v místním oblečení, hudbě, kuchyni a architektuře.

 

Senegal

V listopadu odlétají ptáci z Evropy a přesouvají se na jih, když přeletí Saharu, najdou vodu kolem Saint-Louis a dále na jihu. Pozorování ptáků je velmi dobré od listopadu do dubna, nejlepší v prosinci a lednu. Po velkém horku v září a říjnu i částečně v listopadu se konečně v prosinci ochladí, počasí je příjemné v únoru, Dakar je příjemný i v březnu a dubnu, kdy je lepší jej navštívit než v prosinci a lednu, kdy fouká harmattan. Konec roku je oblíbenou dobou francouzských turistů, pokud však není Ramadan, protože Senegal je muslimská země. Festivaly se konají obvykle v dubnu a květnu. V zemi žije asi 13.712.000 obyvatel, měna je CFA frank, průměrná teplota v říjnu je 27°C. Od září do května je nejlepší doba pro návštěvu Senegalu, od června do srpna prší a je tu mnoho komárů.

 

Vstupní formality - Senegal

Pro vstup je nutný cestovní pas s biometrickými údaji a dobou platnosti alespoň 3 měsíce po plánovaném datu návratu. Občané EU nepotřebují vízum pro krátkodobé pobyty do 90 dnů (za účelem nevýdělečné činnosti). V ostatních případech je nutno žádat o vízum, avšak nelze žádat o vízum na hraničních přechodech při vstupu do země, ani na letišti. Žádosti českých občanů o víza by měly být směřovány na Velvyslanectví Senegalu v Berlíně (tel. 004930 85 62 190, http://www.botschaft-senegal.de/), kde lze získat bližší informace k vízovým žádostem.

 

Jazyk západní Afriky dioula

Dioula patří k dorozumívacím jazykům Západní Afriky - lingua franca. Oblast Západní Afriky se táhne od Mauretánie po Kamerun.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

Nejlepší a nejoblíbenější jídla a nápoje - Afrika

Afrika se vyznačuje svou originální kuchyní a nápoji. V mnoha lodgích vaří vynikající kuchaři, kteří Vám připraví neskutečně dobrá jídla i ve velmi primitivních podmínkách. Kromě zážitků z cesty, si můžete přivézt i zážitky z jídla. Zde jen krátký seznam jídel a nápojů, se kterými se v Africe můžete potkat.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Jazyky Senegalu

V jazyce Wolof - toubab znamená doktor- nebo bílý návštěvník. Teranga - vřelé přijetí.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Hospodářství - Senegal

Hlavní průmysl - důlní,stavební, turismus a zemědělství. Roční GDP 2010-2018 5,3%.

 

Nejlepší místa pro surfaře v Africe

Vody kolem afrického kontinentu nabízejí vynikající místa pro surfování.Nejznámější byla doposud místa v Jihoafrické republice a Maroku,ale nyní se k nim přidávají i další.

 

Oblasti Senegalu

Hlavní město je postaveno na poloostrově Cap Vert, ohraničeno dvěma mysy: The Pointe des Almanies na severu - velké luxusní a residenční předměstí s krásnými výhledy a místo, kde jsou různé rybářské vesnice - Ouakam, N´Gor, pláže a ostrov umělců a Yoff - malý rybářský přístav. Na severním pobřeží jsou další atrakce - pláže Malika, Keur Moussa klášter a rybářská vesnice Kayar s mnoha vydlabanými loděmi. Podél pobřeží při cestě na jih se obějví vulkanické kopce Mamelles, místo odkud můžete vidět Cap Manuek a maják, nejjižnější místo hlavního města.

 

Pouště Afriky

Sahara se táhne africkým kontinentem od západu k východu, Sahel sousedí s jedním z nejnehostinnějších, nejdivočejších míst na světě, poušť Sahara je místem hladu, tři měsíce v roce se nebe otevře a dalších devět měsíců tu nespadne ani kapka vody. I přes dlouhá sucha tento delikátní ekosystém je domovem mnoha zvířat a lidí, avšak žijí tu na hraně pod stálým nebezpečím desertifikace Sahelu, ta neprobíhá kvůli postupu Sahary, ale kvůli špatným praktikám, které mění zemi v poušť. Je to intenzivní farmaření a odlesňování, které změnilo půdu v Sahelu v prach. Mezinárodní organizace se snaží tento proces zvrátit.

 

Hudební festivaly v Africe

Hudba hraje důležitou roli v africké kultuře a na kontinentě se koná mnoho hudebních festivalů.

 

Lvi v Africe

Podle odborníka na lvy Derecka Jouberta žije na světě už jenom asi 20.000 lvů. Skoro všude jich ubývá, kromě Serengeti. Když první Evropané vstoupili do Afriky žilo jich zde asi milión, takže jich zbývá sotva 3%. Nedávné sčítáni lví populace tvrdí, že jich v Africe žije od 23.000 - 39.000. Poslední sčítání má výsledky 32.000 - 35.000 kusů, ale jen asi 24.000 jich žije v chráněných oblastech, jiné statistiky tvrdí, že jich takto žije jen 20.000.

 

Senegal

Island of Gorée Niokolo-Koba National Park Djoudj National Bird Sanctuary Island of Saint-Louis Stone Circles of Senegambia * Saloum Delta Bassari Country: Bassari, Fula and Bedik Cultural Landscapes

 

Africké trhy

Nejlepší trhy v Africe, kde se smlouvá a dá se koupit téměř vše najdete zde:

 

Senegal -Senegambijské kruhy,wrestling

V Senegalu a Gambii byla objevena na území 21.000 km2 megalitická pohřebiště, je jich více než 17.000 ve 2.000 seskupeních. Byla tvořena postupně už asi 2.800 let od roku 1300 př.n.l.. Kruhy lze najít asi 4 hodiny jízdy od Banjulu, z Jangjanbureh se lze dostat taxíky do Wassu a Kerr Batch. V Senegalu lze kruhy velmi těžko najít, potřebujete auto 4x4, Kaolack asi 3 hodiny jízdy od Dakaru je dobrá základna.

 

Největší řeky Afriky

Tři čtvrtiny vodních zdrojů Afriky je soustředěnou pouze kolem 8 hlavních říčních toků. Čtyři z nich - řeka Congo, Niger, Zambezi a Nil patří k nejdelším z pěti na kontinentu. Další jsou Ogadugne (Gabon), Sanaga (Kamerun), Chari-Lagone (Čad) a Volta (Ghana). Největšími zdroji vody v Africe jsou v Gunei Fouta Djallon a Mount Nimba pohoří, Etiopská vysočina, v Ugandě pohoří Ruwenzori, Angolská vysočina, v JAR pohoří Maloti - Drakensberg. Afrika je tvořena 63 povodími řek ,ta pokrývají 2/3 země,která je domovm 77% obyvatelstva. řeky poskytují lidem vodu pro zemědělství ,domácnost , dopravu a elektřinu.

 

Národní parky a rezervace Senegalu

NP Niokolo-Koba leží v oblasti Casamance na jihovýchodě Senegalu.

 

Zprávy ze Senegalu

Přátelská země, kde se dobře cestuje a je tu dobrá hudba. Dakar se stal obchodním centrem Západní Afriky, je to velmi francouzská kosmopolitní země, pláže jsou tu dobré a je to dobré výchozí místo pro cestu do Mali. Země Dogonů a Timbuktu - zde jezdí ještě starý francouzský vlak mezi Dakarem a Bamakem - hlavním městem Mali. St.Louis, bývalé hlavní město u hranice s Mauretánií, je velmi pestrobarevné.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz