www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Angola

Zajímavá místa - Angola

Zajímavá místa - Angola

Angola je zemí tropických pralesů, tisíců kilometrů nedotčeného pobřeží Atlantiku, měst s portugalskou kulturou, hudbou, obrovskými národními parky, exotickými kmeny a velkým nerostným bohatstvím. Pro individuály je cestování Angolou zatím velmi náročné. Mezi nejzajímavější lokality patří Luanda, Malanje, Namibe a Lubango, Cabinda a Kissamský národní park. Nejvyšším bodem Angoly je Mount Moco v oblasti Benguela a Mount Navil v Cuanza Sul. Největší města jsou Luanda, Huambo, Namibe a Malanje. Angola se teprve dostává na turistické mapy.

 

Národní parky a rezervace - Angola

V Angole je několik národních parků, ale většinu zvířat snědli hladoví lidé v nedávných válkách, zbytek zastřelili vojáci. Zatím sem vozí zvířata z Jižní Afriky, bohužel první čtyři dovezené zebry byly zabity a snědeny. V Angole se nachází 10 národních parků.

 

Dějiny a lidé - Angola

Pro většinu cizinců znamená Angola krvavé války, diamanty a ropu. Zemi však nesmíme podceňovat, Angolané jsou sice bojovníci, ale také mají rádi klid a pohodlí. Hlavním jazykem je zde portugalština, která je ideální pro zpěv, Angolané milují hudbu a tanec (tanečníci kizomba). V Angole jsou tři hlavní etnické skupiny: Ovimbundu, kteří tvoří asi 37% obyvatelstva a žijí na jihu a centrální vysočině. Mbundu - asi 25%, obyvatelstvo, které žije kolem Luandy a na východě, na severu žije skupina Kongo asi 13%. V zemi žije ještě asi 80.000 Portugalců, jejichž kořeny spadají do koloniální doby.

 

Hospodářství - Angola

Během občanských válek byla většina zemědělských ploch zničena a nebo je ještě stále zaminována, takže skoro všechno jídlo se musí dovážet, i když je země bohatá a úrodná. Dovozy činí zemi jednou z nejdražších na světě, Luanda je čtvrté nejdražší město na světě. Mnoho obyvatel se spoléhá na podporu ze zahraničí.

 

Doprava - Angola

Přímé lety jsou možné z Paříže, Londýna Lisabonu, také z Addis Ababa, Brazzaville-Kongo, Harare, Johannesburgu, Kinshasy a Windhoeku. Jediná otevřená hranice je s Namibií - přechod Santa Clara z Oshikango (Namibie) nebo Calai z Rundu. Ostatní hraniční přechody jsou oficiálně uzavřené, ale je tu mnoho ilegálních přechodů (např. Dilolo - Luau- diamanty atd.).

 

Podnebí v Angole

Angola má 1.600 km Atlantského pobřeží, hory ve střední části země v provinciích Huambo a Malanje, na severu leží malá provincie Cabinda. Krajina je tu zelená a úrodná, mnoho řek a bohatství přírodních zdrojů - ropa, diamanty, minerály, káva, ryby, dřevo, bavlna a sisál, avšak miny velmi ohrožují zemi a zemědělství bylo zničeno.

 

Angola

V zemi žije asi 13.068.000 obyvatel. Oficiální měna: 1 nová kwanza = 100 lwei AOA Banky: 8.45-12.30 a 14.00-15.00 pondělí - pátek Časové pásmo: GMT +1 Předvolba: +244 Podnebí se liší podle nadmořské výšky, období sucha od května do prosince, deště začínají v listopadu a prosinci, trvají do dubna. Nejteplejší měsíce jsou září a říjen, červenec a srpen nejchladnější. Průměrná teplota v říjnu 22°C. Největším mobilním operátorem v zemi je Unitel.

 

Vstupní formality - Angola

Kvůli dřívější občanské válce jsou vnitřní kontroly velmi přísné. Cestovatelé musí mít u sebe stále pas. Víza potřebují všechny národnosti. Pas, vízum a povolení k opuštění země, stejně tak jako letenka, dvě fotografie a potvrzení o příjmech nebo finančních zdrojích a také itinerář - jsou důležítá na získání víza. Je vždy nutné pak v zemi nosit doklady u sebe.

 

Přeshraniční parky

Když ministři vlády Angoly, Botswany, Zambie a Zimbabwe podepsali Memorandum o porozumění při založení přeshraniční ochranné oblasti v prosinci roku 2006, byl to velmi záslužný čin. To však neznamená, že park, který by měl mít 300.000 km2, vznikne okamžitě, bude to trvat ještě několik let. /KAZA TFCA/ Je to však obrovský úkol. Kavango - Zambezi TFCA má zasahovat do Angoly, Botswany, Namibie, Zambie a Zimbabwe. Rozloha by měla být 287 132 km2, kombinuje asi 36 parků, rezervací a dalších chráněných oblastí. Mělo by zde žít asi 250.000 kusů slona afrického, gepardi, psi hyenovití, jeřábi, krokodýli nilští. Hlavním lákadlem bude Okavango Delta, Victoria Falls. Obnovení historických migračních tras pro zvířata je také možnost pro Sanské komunity a ochranu šelem. Dalším návrhem přeshraničního parku je spojení Selous Game Reserve v Tanzanii s mozambickým národním parkem Niassa, tak by vznikl park o velikosti Malawi 120.000 km2.

 

Zprávy z Angoly

Volby v Angole proběhly v klidu, 80% hlasů získala strana MPLA - Mouvement for the Liberation of Angola. 27 let trvající občanská válka v Angole skončila v roce 2002 a vrátilo se období klidu, i turistický ruch se začíná probouzet, očekává se nárůst 7% ročně v příštím desetiletí (2010). Turisté se začínají zajímat o národní parky, které tvoří 6% území Angoly. Většina turistického potencionálu země je zatím nevyužita.

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Ochrana přírody v Africe

Nezisková organizace African Parks patří k nejúspěšnějším subjektům, které se zabývají ochranou ohrožené africké přírody. Snaží se vybudovat rovnováhu ekosystému a zároveň i zajistit udržitelnost zdrojů a zapojení místních komunit do ochrany přírody.

 

Nejlepší a nejoblíbenější jídla a nápoje - Afrika

Afrika se vyznačuje svou originální kuchyní a nápoji. V mnoha lodgích vaří vynikající kuchaři, kteří Vám připraví neskutečně dobrá jídla i ve velmi primitivních podmínkách. Kromě zážitků z cesty, si můžete přivézt i zážitky z jídla. Zde jen krátký seznam jídel a nápojů, se kterými se v Africe můžete potkat.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Afrika a místa, která navštívit v budoucnu

Nároční klienti vyhledávají stále jiné aktivity, někteří dávají přednost pěším safari ,jiní na koních nebo vyhledávají idylické resorty bez lidí. Poptávka po stále odlehlejších destinacích stoupá, vše však záleží na bezpečnostní situaci a také na tom, jak se jednotlivé země budou starat o ochranu životního prostředí, zlepšení infrastruktury a sladění turismu s místními komunitami. Zde uvádíme dvacet destinací budoucnosti.

 

Knihy,které proslavily Afriku

Knihy,které proslavily Afriku, zachycují genius loci a neopakovatelnou atmosféru místa. Jednou z nejznámějších knih a filmů je Out of Africa - Isak Dinesen 1937, zachycující 17 let života Karen Blixen se stala i inspirací pro nezapomunutelný film Out of Africa z rpku 1985 , v hlavní roli s Meryl Streepovou a Robertem Redfordem. ( Ngong hills a Masai Mara v Keni).

 

Surfování v Africe

Tropické pobřeží Ghany 540 km Zlatého pobřeží nabízí výborné možnosti surfování celoročně. V Gomoa Ftetteh asi 40 minut od Accry je to pravé místo,většinou surfují cizinci, jelikož většina Ghaňanů neumí plavat. V Busua je jediný obchod se surfařskou výbavou, je tu surfuřská škola Ahanta Waves. V roce 2009 byla založena Západoafrická surfařská asociace WASA( Brett Davis). Pláže jsou téměř prázdné a nabízejí výjimečné možnosti surfování.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Tropické pralesy v Africe

Tropické pralesy v Africe jsou místem s bohatými nalezišti ropy, minerálů a dřeva, které když se vytěží, vzniknou zde nenávratné škody. Tropické lesy jsou velmi staré, předpokládá se, že jsou více než 100 milionů let staré a byly dominantním porostem před 35 miliony let, když zmizeli dinosauři. Tvořílo jej více než 6 milionů km2, je to místo obrovské biodiversity a jsou nenahraditelné. Z toho je v Africe 1,8 milionů km2 jehož střed tvoří Konžská pánev. Před 60 lety bylo deštných pralesů dvakrát tolik, pokrývaly vice než 15% zemské plochy. Avšak každoročně se pokácí obrovské množství z plochy deštných pralesů, což má obrovský vliv na celý ekosytém planety. V neproniknutelných pralesech se budují cesty, aby se dosáhlo místa těžby nerostných surovin, lidská populace roste a tím také pytláctví. Do roku 2013 bylo vyhubeno 65% slonů ve střední Africe, asi 95% lesů DRC je již bez slonů, nyní jich asi 60 % žije v Gabonu, kde je jejich poslední útočiště. Dalším důležitým bodem je korupce, čínské společnosti přijedou např. těžit potaš, ale bez problémů pak získají povolení na těžbu ropy i v přírodních rezervacích.

 

Lvi v Africe

Podle odborníka na lvy Derecka Jouberta žije na světě už jenom asi 20.000 lvů. Skoro všude jich ubývá, kromě Serengeti. Když první Evropané vstoupili do Afriky žilo jich zde asi milión, takže jich zbývá sotva 3%. Nedávné sčítáni lví populace tvrdí, že jich v Africe žije od 23.000 - 39.000. Poslední sčítání má výsledky 32.000 - 35.000 kusů, ale jen asi 24.000 jich žije v chráněných oblastech, jiné statistiky tvrdí, že jich takto žije jen 20.000.

 

Angola

Luanda patří k nejdražším městům na světě. Turismus v Angole stále ještě není rozvinut.

 

Největší řeky Afriky

Tři čtvrtiny vodních zdrojů Afriky je soustředěnou pouze kolem 8 hlavních říčních toků. Čtyři z nich - řeka Congo, Niger, Zambezi a Nil patří k nejdelším z pěti na kontinentu. Další jsou Ogadugne (Gabon), Sanaga (Kamerun), Chari-Lagone (Čad) a Volta (Ghana). Největšími zdroji vody v Africe jsou v Gunei Fouta Djallon a Mount Nimba pohoří, Etiopská vysočina, v Ugandě pohoří Ruwenzori, Angolská vysočina, v JAR pohoří Maloti - Drakensberg. Afrika je tvořena 63 povodími řek ,ta pokrývají 2/3 země,která je domovm 77% obyvatelstva. řeky poskytují lidem vodu pro zemědělství ,domácnost , dopravu a elektřinu.

 

Provincie Angoly

Angola je rozdělěna do několika provincií: Kuanndo Kubango provincie Namibe provincie Kwanza sever Kwanza jih Lunda sever a Lunda jih Benguela provincie Huambo provincie Zaire provincie Cabinda provincie

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz