www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Provincie Angoly

Provincie, města Afriky

Angola je rozdělěna do několika provincií:
Kuanndo Kubango provincie
Namibe provincie
Kwanza sever
Kwanza jih
Lunda sever a Lunda jih
Benguela provincie
Huambo provincie
Zaire provincie
Cabinda provincie

Kuando Kubango provincie
Leží na dalekém jihovýchodě země, sousedí se Zambií a Namibií, je to druhá největší provincie v zemi, tečou zde dvě velké řeky - Kuando a Kubagno a má velký potencionál pro turistiku, klima je zde tropické a suché, je zde mnoho přírodních zdrojů - dřevo, diamanty, zlato a měď.

Namibe provincie
Její hranici tvoří Atlantický oceán na západě a na jihu Namibie, je to země Welwitschia mirabilis, zvláštní pouštní rostliny podobající se velké chobotnicii (v průměru 2-3 metry). Je to oblast oblast lovu. Také zde je třetí největší přístav v zemi, provincie se vyznačuje rybolovem, jsou tu krásné pláže a možnosti vodních sportů. Zajímavým místem je Bibala beach, kde se říká, že voda má léčivé účinky.

Kwanza sever provincie>/strong>
Známá mohutnými řekami, roste zde bujný prales na severu a na jihu jsou savany. Capanda Dam uprostřed řeky Kwanza je hydroelektrárna, která patří k největším stavbám v zemi.

Kwanza jih provincie
Sousedí s Bengo, Kwanza sever a Malange provincií na severu, Brie na východě, Benguela a Huambo na jihu a Atlantickým oceánem na západě. Hlavní turistickou atrakcí jsou vodopády, termální prameny a jeskyně. Přístav Amboim tvoří přístup do moře.

Lunda sever a Lunda jih provincie
Jsou známé svým uměním a velkými zásobami diamantů, provincie Lunda byly dříve součástí mocného království, známého jako Tchokwe, království se nacházelo v severovýchodní Angole a jihozápadní části DRC. Dnes jsou stále sochy Tchokwe oblíbené u sběratelů, jednou z nejznámějších je O Pensador, krásná socha filozofa odpočívajícího s hlavou v rukách.

Benguela provincie
Její hlavní atrakcí je město Bengula, místně nazývané jako City of Crimson Acacia, jsou tu vynikající pláže Kaota, Kaotinha, Baia Azul a Baia Farta, oblíbené je tu potápění a rybaření.

Huambo provincie
Má krásné koloniální stavby a dlouhou dobu byla centrem angolské historie, je tu příjemné klima, úrodná půda.

Zaire provincie
Se sousední provincií Uige dříve tvořila součást konžského království, srdce království leží kolem Mbanza Kongo - současného hlavního města provincie, královský dvůr sídlil ve městě, které bylo centrem obchodu a politiky. Provincie má velké zásoby ropy. Na místě, kde se řeka Congo vlévá do moře začal i svou historickou cestu Henry Morton Stanley, odtud podnikl cestu do srdce Afriky.

Cabinda provincie
Má bohatou kulturní historii a stále se tu praktikují bantuské rituály jako je obřízka. Nejatraktivnějším místem je deštný prales Maiombe Rainforest, známý hlavně motýly, kterých jsou tu stovky druhů a mnoho z nich je jedinečných.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz