www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 

Informace: Zanzibar

Podnebí na Zanzibaru

Nejchladnější a nejsušší období je od konce června do října. Od konce prosince do února nebo začátku března jsou teploty vyšší, v dubnu a květnu přicházejí deště. Krátké deště také mohou být v listopadu, ale jsou to jen přeháňky. Na ostrově denně svítí slunce průměrně 7 až 8 hodin.

 

Zajímavá místa - Zanzibar

Zajímavá místa - Zanzibar

Changuu Island - Prison Island má zajímavou historii a není to jen luxusní plážový resort. Stone Town - světové místo dědictví UNESCO Jozani Chwaka Bay - národní park je domovem různých stvoření, endmický je zde primát red colobus monkey. Další možností je výlet na Prison Island, kde žijí staré želvy.

 

Zajímavá místa - Tanzánie

Zajímavá místa - Tanzánie

Serengeti, Kilimanjaro a Zanzibar - to jsou místa spojená s Tanzánií, kam ročně přijede asi 5% turistů z celého počtu návštěvníků Afriky. Žije zde 125 etnických skupin. Vláda však nemá zájem na velkém přilivu turistů, klade více důraz na kvalitu než na kvantitu. Více než čtvrtina země z celkové rozlohy 945.234 km2 je chráněné území, téměř 85% z 650.000 turistů, kteří ročně navštíví Tanzánii se pohybuje pouze na 10% těchto chráněných oblastí. Všechna populární místa - Serengeti, Ngorongoro, Lake Manyara a Kilimanjaro spadají do severního okruhu. Ostatních 10 národních parků, 31 zvířecích rezervací, 50 kontrolovaných zvířecích oblastí a dva mořské parky - navštíví ročně méně než 100.000 návštěvníků. Zde je však Achillova pata, jelikož infrastruktura kromě severního okruhu není příliš rozvinutá, většina turistů se pohybuje po tomto severním okruhu, kde však již bývá mnoho lidí na jednom místě. Díky poptávce a investicícm se však začínají rozvíjet i místa jako je Selous Game reserve, Mahale NP a Rubondo Island. Tanzánie však má potenciál stát se velmocí v oblasti safari. Avšak stále se klade důraz na kvalitu a ne na kvantitu, jako tomu je bohužel v Keni. V Tanzánii žije asi 20% z celkové počtu velkých zvířat v Africe.Tanzánie má 1000 km pobřeží Indického oceánu.

 

Zanzibar

Pro cesty na Zanzibar je nutné prokázat se při vstupu do země očkovacím průkazem, v němž je potvrzení o podstoupení očkování na žlutou zimnici, pokud přilétáte ze země, kde je endemická. Oficiální zprávu naleznete v kategorii "ke stažení". Dopravním prostředkem na Zanzibaru jsou daladalas (v Keni se jim říká matatu), jsou to přeplněné mikrobusy jezdící po venkově i ve městech. Můžete však jezdit i taxíkem. Na silnicích se často objevuje domácí zvířectvo. Mnoho návštěvníků kombinuje nášvtěvu Zanzibaru se safari v Keni nebo Tanzánii.

 

Tanzánie

Tanzánie je země superlativů a kontrastů, největší koncentrace zvěře na planetě, stará svahilská civilizace. Než se vydáte na cestu do Tanzánie, určitě si položíte několik otázek. Zde najdete odpovědi. Správné načasování cesty je důležité, pokud chcete vidět migraci pakoňů, přesný čas se mění, nejlepším časem pro návštěvu severního okruhu je od listopadu do května. V lednu a únoru se rodí malí pakoně, stáda se začínají přemísťovat v květnu do oblasti Grumeti a Západního koridoru, na začátku srpna jsou u řeky Mara a v říjnu se opět vrací na jih. Dlouhé deště jsou od konce března do května. V Tanzánii se přijímají pouze bankovky USD vydané po roce 2006.

 

Expedice - základní údaje

Doklady Účastník expedice musí mít platný cestovní pas (ještě minimálně 6 měsíců od předpokládaného návratu) a vyřízená vstupní víza do zemí, které navštíví. U některých expedic jsou nutná víza pro více vstupů (do země se během expedice může jet 2x). Informace o vstupních vízech, tzn. požadované doklady a výši poplatku Vám sdělí naše CK, která Vám vstupní víza vyřídí a dodá Vám příslušné formuláře. Víza je třeba vyřizovat s velkým časovým předstihem, proto je třeba počítat s delší časovou přípravou plánované cesty. Nezapomeňte si před cestou pořídit fotokopie pasu a víz a uložte si je od ...

 

Letenky do celého světa

Ceny letenek se liší v závislosti na termínu, na leteckých společnostech a mnoha dalších faktorech. Najdeme Vám vždy nejvýhodnější spojení do jednotlivých destinací. Za vystavení letenky si účtujeme pouze 300 CZK. Máme rezervační systém.

 

Bezpečnostní pravidla na letištích

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 17. 10. 2006. Pro cestující na letištích EU platí od pondělí 6. 11. 2006 nová pravidla pro provádění bezpečnostních kontrol v souladu s nařízením Evropské komise. Ta upravují zejména přepravu tekutin a gelů, zavádí maximální limit velikosti kabinových zavazadel a další doplňující postupy bezpečnostních kontrol. Cílem nových nařízení, která platí na všech letištích EU, na Islandu, v Norsku a ve Švýcarsku, je dále zvýšit ochranu pasažérů před hrozbou terorismu. V žádném případě však tato opatření neomezí prodej v duty free obchodem na letištích. Cestující si mohou i nad ...

 

8 základních otázek při plánování safari

Všem klientům připravujeme cesty na míru podle požadavku.

 

Spropitné v Africe

Otázka spropitného často zaskočí turisty, nevědí kolik -kolik ,komu, kdy. Co je spropitné - je to částka peněz. kterou někomu dáte jako odměnu za službu.

 

Kam lze cestovat - Afrika v roce 2022

Aktuální podmínky vstupu do jednotlivých afrických zemí se stále mění , pokud máte zájem , pošleme Vám informace, stačí poslat email na info@jizniafrika.cz

 

Deset nejlepších pláží v Africe

Každý zná rozmanitou divokou přírodu a krajinu Afriky,ale jen málokdo ví o ostrovech a nedotčeném pobřeží. Zde uvádíme deset nejlepších míst u moře v Africe.

 

Historická místa Afriky

Ničení starých památek není novým fenoménem,historická místa byla ničena nejen dobyvateli,ale i rostoucím počtem obyvatel,proto jsou staré památky stále více zranitelné.

 

Zanzibar

Souostroví Zanzibar je rájem , krásné pláže,teplá voda, fascinující arabsko-svahilská kultura. Zanzibar neboli Unguja a Pemba jsou dva hlavní ostrovy z 50 ostrovů,které tvoří souostroví Zanzibar, ležící 25 -50 km od Tanzánie. Zanzibar je největší ostrov, Pemba má rozlohu asi 2/3. Každý ostrov je jiný.

 

COVID -19 Afrika

Aktualizované informace najdete v sekci ke stažení, kde každý týden aktualizujeme stav. Pokud chcete znát aktuální situaci týkající se Covidu-19 v Africe, napište nám podáme Vám aktuální informaci, i zde se situace stále mění a vyvíjí, africké země se snaží postupně otvírat světu, ale každá země má odlišné podmínky. Každý den máme aktuální zprávy. ( email info@jizniafrika.cz) V brzké době budeme mít novou aplikaci, která monitoruje stav v každé zemi. Aktuální opatření v jednotlivých zemích najdete na stránkách mzv.cz Informace o letech do Afriky a o místních opatřeních najdete zde : https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm Pokud máte zájem o informace o situaci v jednotlivých zemích a o přijatých opatřeních, napište nám a rádi Vám je pošleme.

 

Hudební festivaly v Africe

Hudba hraje důležitou roli v africké kultuře a na kontinentě se koná mnoho hudebních festivalů.

 

Afrikou na kole

Zde najdete několik nejzajímavějších tras, jak projet Afriku na kole. Je zde i několik krátkých tras.

 

Potápění v Africe

Afrika je známá suchozemskými zvířaty, ale je zde i bohatý podmořský život a potápěčská místa Afriky patří k nejlepším na světě.

 

Kam za primáty v Africe

Mezi mnoha druhy afrických savců jsou primáti zastoupeni asi 100 druhy, od goril z deštných pralesů až po malé bushbaby. Primáti jsou fascinující na pozorování, obvykle žijí ve skupinách a mají zajímavé chování. Nejdražší je pozorování goril horských ve Rwandě a Ugandě, jejich stopování může být náročné, ale je to jedinečný zážitek. Pozorování šimpanzů je rozdílné, spíše za nimi běháte a pozorujete jejich denní aktivity od jídla po odpočinek. Šimpanzy také obvykle dříve slyšíte, než vidíte. Jejich hysterický křik je charakteristický. Ale v Africe lze pozorovat i jiné primáty - paviány a společenské kočkodány. V Africe je mnoho lesních rezervací, kde primáti žijí a ještě nejsou tak hojně navštěvované. Většina opic žije na zemi, chcete-li je pozorovat tak určitě je lepší mimo období dešťů (Uganda, Rwanda / duben-květen), nejsušší měsíce v Tanzánii od poloviny května do konce října, nejvíce srážek v Etiopii je od července do září.

 

Od prosince do dubna

Leden a únor je nejlepší období pro výstup na nejvyšší horu Keni Mount Kenya. Prosinec až leden - migrace vodních ptáků v solných pánvích Magkadikgadi Pans v Botswaně. Únor - Sauti za Busara - svahilský hudební festival na Zanzibaru - Stone Town a Kendwa Beach - velký hudební festival africké hudby se koná každoročně. Leden - Ledet Vánoce v Etiopii, patří k nejdůležitějším dnům v Etiopii, velká procesí v Lalibela, konec období Adventu (Tsome Gahad), zpívající kněží na střechách skalních kostelů.

 

Dějiny a lidé - Zanzibar

Souostroví Zanzibar se skládá z ostrovů Unguja a Pemba a dalších 50 malých ostrovů. Unguja se obecně nazývá Zanzibar a ostrov je 85 km dlouhý a 25 km široký. Ostrova se dotklo mnoho velkých civilizací za poslední tisíciletí. Arabští a perští osídlenci si brali africké ženy a během doby tak vznikla svahilská civilizace rozšiřující islám po východoafrickém pobřeží. V pozdější době sem zasáhli i Portugalci a Arabové, kteří se věnovali hlavně obchodu s kořením, otroky a slonovinou. Od roku 1777 do roku 1876, když byli zanzibarští sultánové nejmocnější, více než milión otroků bylo na ostrově Unguja prodáno. Pod tlakem Britů bylo otrokářství zrušeno v roce 1873, ale pokračovalo na ostrově minimálně dalších 40 let.

 

Zprávy ze Zanzibaru

13.8.2010 Byla otevřena a rozšířena runway na letišti na Zanzibaru, která umožní přistávání větších letadel, také byla ohlášena změna jména letiště z Kisauni na Abeid Karume International Airport, na počest prvního prezidenta Zanzibaru. Rošíření letiště umožní větší příliv turistů na ostrov.

 

Zanzibar

Na začátku února se koná hudební festival Sauti za Busara, kde účinkuje více než 400 umělců oslavujících východafrickou hudbu, vrcholí v ulicích Stone Townu. Největší hudební festival svahilsky mluvících obyvatel Východní Afriky-hip-hop, r'n'b, rap, reggae a tradiční ngoma, taarab, mystická a religionální hudba, 6ti denní festival se koná každý únor.

 

Vstupní formality - Tanzánie a Zanzibar

Od 1.6. 2019 zavedla Tanzánie i možnost zajištění víza předem on-line, o víza lze zažádat předem zde : https://eservices.immigration.go.tz/visa/ Očkování proti žluté zimnici není povinné, pokud přilétáte ze země, kde není žlutá zimnice endemická.

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz