www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

(Jiho)africký kaleidoskop

Ostatní

(Jiho)africký kaleidoskop

před nějakou dobou se moje žena rozhodla splnit si jeden ze svých životních snů – navštívit pravé safari v Africe se slony, hrochy lvy a vším co k tomu patří. Zprvu jsem k tomu byl značně skeptický. Ne že bych nechtěl poznat Afriku, ale to co by se mi líbilo bylo v nabídkách specializovaných cestovek zvučných jmen jednak poněkud drahé a jednak jsem měl pochybnosti zda cesta nebude náročná pro našeho devítiletého syna.
Přece jen je to Afrika, s dravou zvěří, jedovatými hady i hmyzem a bůhvíjakým ubytováním a stravou.

Pak se ale žena potkala s paní Stellovou, která nám začala připravovat dovolenou jak se říká „na míru“.
Trochu jsem nechápal její přístup k přípravě naší dovolené. Je přeci doba katalogů, všichni jezdí na last minute a v cestovkách chtějí vědět maximálně číslo vašeho cestovního pasu. Kdo by se dnes babral s jednou vybíravou rodinou, která přesně neví kam chce jet a co všechno tam chce zažít.

Nicméně po mnoha mailech a telefonátech jsme měli naplánovanou 15ti denní trasu po Jihoafrické republice s návštěvou Viktoriiných vodopádů. Cena byla ve srovnání s tím co jsme viděli v katalozích jiných agentur výrazně nižší a já jsem začal být velmi zvědavý, co že to za ní dostaneme.

Nyní, což je asi čtyři dny po návratu z našeho afrického dobrodružství, je jasné, že tato investice byla asi ta nejlepší v mém životě, alespoň co se dovolených a cestování týče. Zažili jsme všechno co jsme si plánovali a představovali a ještě mnohem víc. Za 15 dnů jsme procestovali pěkně velký kus Jihoafrické republiky a navíc jsme navštívili Zimbabwe, Zambii a Svazijsko.

Každé z míst, které jsme poznali bylo jiné a všechna byla kouzelná. Ať už to byla úchvatná panoramata dračích hor – Drakensbergu nebo krása nekonečných písečných pláží Indického oceánu v St. Lucia. Od mlžných hor svazijského království až po jedinečný Krugerův národní park, všude nás čekaly zážitky, o kterých jsme zatím jen četli v cestopisech.
Noční lov smečky lvů, delfíni v Durbanu, jízda buší na slonech, západ slunce nad Zambezi – vše zůstane nezapomenutelné. Paní Stellová Afriku zná a umí z ní připravit nádherný kaleidoskop. Vše perfektně fungovalo, všude s námi počítali a všude si nás jako turistů také vážili.

Takže kdo chce poznat Afriku, ten rozhodně udělá dobře když si nechá poradit od odborníka, a paní Stellová je podle naší zkušenosti odborníkem na Afriku, kterého můžeme jen doporučit.

Michal, Petra a Viktor Šrámkovi

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz