www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Afrika pro začátečníky - Namibie

Rady na cesty po Africe

Cesta do Afriky je snem mnohých, ale nevědí, kde začít, v které zemi je nejsnažší cestovat po vlastní ose, kde je dobrá infrastruktura. Pro cestovatele, kteří teprve Afriku objevují se určitě hodí Jihoafrická republika a Namibie. Většina návštěvníků Afriky, chce pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Namibie je velmi vhodnou destinací pro začátečníky, více než 130.000 km2 chráněné divočiny. Jedna z nejmenších hustot obyvatel, devět národních parků. Je tu obrovský prostor, nedotčená divočina, autentické kulturní zážitky. Namibii lze poznat nejlépe při jízdě po vlastní ose. Z Windhoeku do Etoshe ujedete 400 km, určitě vás upoutají silniční značky se symboly slonů a obrovská termitiště. Po cestě potkáte auto jen občas. Po příjezdu do NP Etosha můžete vidět i nosorožce černé, kterých žije na světě již jen asi 5.000 kusů, v Etoshe můžete vidět i mnoho dalších zvířat - zebry, kudu, přímorožce, pakoně, slony, žirafy na rozloze 22.270 km2. Je snadné zvířata najít u napajedel hlavně při východu a západu slunce. Namibie se nazývá zemí nekonečných horizontů. Z NP Etosha se můžete vydat do Damaralandu, krajina je zelenější a hornatější, zde najdete na 8.000 ha Huab Lodge, je to perfektní místo pro safari při vyjížďkách s průvodcem. Zajímavým místem vzdálené 2 hodiny jízdy je Grootberg Lodge v horách, chatky jsou na útesu s krásným výhledem. V dalších dnech se můžete seznámit s kulturou Himbů a jejich tradičním způsobem života. Ženy si pokrývají celé tělo okrově-červenou barvou několikrát denně, aby si chránili kůži. Najdete tu tradiční vesnici Damara, v blízkosti je první namibijské místo Světového dědictví UNESCO - skalní malby ve Twyfelfontein, místo bylo obýváno již před 6.000 lety, díky suchému klimatu jsou malby výborně zachovány. Můžete tu vidět, žirafy, nosorožce a lvy. Další zastávkou může být Doro Nawas, krásná lodge a příjemný personál. Po večeři se můžete dozvědět něco o astronomii, v Namibii jsou vidět hvězdy nádherně. Postele v této lodgi mají kolečka a můžete s nimi vyjet ven z chatky a pozorovat tak hvězdy z postele a spát pod otevřeným nebem. V Namibii žijí pouštní sloni, jsou vyšší a hubenější než v Etoshe, jsou však také agresivnější, avšak z této lodge se za nimi můžete vydat s rangerem, který zná jejich zvyky. Poslední destinací pak může být pohoří Erongo Mountains - Erongo Wilderness lodge, v místě, kde se setkává poušť, hory a buš. Poté se pak můžete vydat zpět do Windhoeku. Namibie je země někonečných horizontů, ale také země mnoha překvapení, jedno lepší než druhé. Setkáte se zde s vynikajícími lidmi, fantastickými zvířaty a překrásnou krajinou.
Silnice jsou všude dobře udržované a značené, ale je třeba počítat s velkými vzdálenostmi a proto se doporučuje zůstat na některých místech alespoň dvě noci.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz