www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Dějiny a lidé - Egypt

Dějiny , lidé a kultura Afriky

Údolí Nilu
Tropické vody a nánosy bahna nejdelší řeky na světě, zde umožnili obyvatelům starého Egypta vybudovat první zemědělskou společnost a jedinečné archeologické poklady dynastií faraonů, které jsou vystaveny podél Nilu. Nejstarší památky leží na severu u starého města Memphis a Cairo, kde se nachází obrovské pyramidy v Gize a Velká sfinga. Dále na jih leží Luxor, místo chrámu Karnak s velkou Hypostylovou chodbou, jejíž sloupy se tyčí do nebe jako žulový les a dále posmrtná obydlí 60 hrobů faraonů - včetně Tutanchámona a Hatshepsuta. Dále na jih leží Asuánské jezero, chrám Abu Simbela - asi nejimpozantnější stavba na jih od Cairo. Vstup do chrámu je hlídán obřími sochami Ramsese II. a jeho ženy. Prohlídku je třeba vždy provést za doprovodu místních, některé části země jsou nebezpečné. Místa kolem Cairo lze navštívit za den až dva, celý týden se doporučuje na jihu u Luxoru a Abu Simbel.

Alexandria
Byla založena Alexandrem Velikým, asi 334 let př.n.l., tento histroický přístav byl popsán řeckým spisovatelem Strabonem jako největším impériem v obydleném světě, sloužil Egypťanům více než 1000 let. Bohužel mnoho místních památek zmizelo. Maják Pharos - jeden ze sedmi divů starého světa, spadl při zemětřesení v 11. století. Bibliotheca Alexandrina, největší té doby, byla zřejmě zničena ve 4. století během náboženských bojů vedených koptským patriarchou biskupem Theophiliem. Ptolemájský palác, kde zahynula Kleopatra v roce 30 př. n. l., tento letopočet ohraničuje poslední období čtyřtisícileté doby faraonů, je nyní park. Prohlídka města zahrnuje Fot Qaitbay z 15. století, postavená na základu starého majáku, stejně tak jako římské ruiny a katakomby, muzea. Alexandria je přístupná z Caira po silnici, vlakem nebo letecky.

V roce 2010 žilo v Cairo 11 milionů obyvatel, v roce 2025 to může být již 14,7 milionů obyvatel.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz