www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Demokratická republika Kongo

Praktické informace na cestu do Afriky

V DRC nyní žije okolo 70 miliónů obyvatel, přesný počet není znám. Měna je konžský frank, (CDF), kreditní karty a cestovní šeky mají velmi omezené použití. Je lepší mít USD v hotovosti. Banky: pondělí - pátek 8.00-11.30. Časové pásmo západní strana GMT +1, východní strana GMT +2
Víza je potřeba mít a jsou drahá, musíte také doložit, že máte dostatek peněžních prostředků na pobyt v zemi. Děti starší 6 let musí mít vlastní pas.

Země leží v oblasti vysokého rizika malárie a tropických chorob jako je žlutá zimnice, cholera, bilharzie a meningitida na vesnici. Lékařské vybavení je omezené. Všichni návštěvníci potřebují doklad o očkování na žlutou zimnici. Speciální povolení je třeba mít pro vstup do centrálních oblastí a je možné, že budou vyžadována i další povolení v závislosti na situaci v zemi.
Elektřina 220V/50 Hz
Průměrná teplota v září dosahuje 26°C
Svátky: 1. leden, 4. leden - Památka mučedníků v boji za nezávislost, 1. květen, 20. květen - Vznik hnutí za nezávislost, 30. červen - Den nezávislosti, 1. srpen - Den rodičů, 14.říjen - Den mládeže, 17. listopad - Den armády, 25. prosinec - Vánoce.

V DRC žije více než 200 etnických skupin, většina z nich bantuského původu. Etnické skupiny Mongo, Luba, a Mangbetu-Azande tvoří asi 45% populace.
Oficiálním jazykem je francouzština, nejrozšířenější ze 450 kmenových jazyků v zemi je swahili, kikongo, tshiluba langala. Hlavní město Kinshasa, dříve známé jako Kinshasa la Belle, se v období válek dostalo do těžké situace a nyní hledá svou zašlou slávu a snaží se přilákat investory.

Komunikace
Je tu omezená mobilní síť i normální telefony, někde je možno použít i internet, 10 televizních stanic a radiové stanice.

Předvolba +243

Voda není vhodná k pití a musí být svařena nebo vyčištěna chemicky.
V rovníkové pánvi je klima je horké a vlhké, sušší je v jižních pohořích a vlhčí ve východních pohořích. Na sever od rovníku je období dešťů od dubna do října, na jih od rovníku od listopadu do března.

Kinshasa je středisko pro obchodníky, humanitární pracovníky a pracovníky Spojených národů, takže je tu velká poptávka po hotelích, je třeba je rezervovat předem. Hotel Memling (5b Avenue du Tchad) leží v srdci města, jednolůžkový pokoj stojí 335 USD a suity od 600 USD. Dříve jeden z nejluxusnějších afrických hotelů Grand Hotel Kinshasa (12 Avenue Batetela) má krásný výhled na řeku Kongo, dvoulůžkový pokoj stojí 366 USD. Le Voyager Hotel (Avenue Colonel Lukusa) patří k levnějším 205 USD, ale je tu velká poptávka. Najíst se dá Chez Yani - proti Ambasádě JAR, je tu i venkovní sezení nebo Mama Colonel, kde mají dobrá kuřata. Na pracovní oběd se můžete vydat do l´Orangerie, New Aladin - kde je libanonská kuchyně. Francouzskou kuchyni najdete v LeCafĆonc´, v Taj zase indickou. Kinshasa je ideální místo pro milovníky nočního života, ale dávejte si pozor na kapesní zloděje, živá hudba hraje v Ibizabar (Avenue de la Nation), další taneční klub - Chez Ntemba, dobrodružnější mohou jít do Chez Bibi, kde hraje konžská hvězda Koffi Olomide v neděli, jinak vás místní mohou také vzít do La Creche - bar na střeše v Rond- Point Victoire, kde se tančí rumba.
V 90. letech minulého století byla velmi zničena infrastrukura Kinshasy i kulturní památky, dá se však navštívit Academie des Beaux Arts, kde jsou obrazy. Můžete se také vydat několik kilometrů podle řeky Kongo až přijdete k železným vratům residence Mobutu Sese Seko, pak pokračovat do vesnice Kinsuka, kde si můžete dát pivo. Řeka Kongo je hlavní tepnou země, je důležitá pro dopravu a obchod, máte-li volno najměte si loď v jachetním klubu (Yacht club de Kinshasa - Avenue des Imflamables), denní pronájem stojí 130 USD a na loď se vejde osm osob.
Najíst se lze v Restaurant Orangerie, je tu i venkovní terasa, odkud lze pozorovat pulsující život Kinshasy. Dále pak stojí za zmínku restaurace La Ciboulette, kde se dobře vaří a chodí sem i bohatí místní. Drink si můžete dát v Chez Mtemba a poslechnout si zde i konžskou hudbu, VIP Bar je diskotéka. Pokud se chcete vydat za město, tak asi 120 km na západ leží Jardin Botanique de Kisantu v Madimba, kde roste asi 2500 druhů tropických rostlin, 200 druhů kaktusů a sukulentů, v arboretu 200 druhů stromů. Zahrada stojí určitě za návštěvu, lze se sem dostat autem nebo vlakem.
Vláda otevřela další národní park, který bude chránit více než 600 goril nížinných a jiných druhů zvířat - šimpanzů, slonů lesních, bůvolů a bongo. Nová chráněná oblast se jmenuje Deng Deng National Park a měří cca 580 km2.
N´Djili mezinárodní letiště leží 30 km na východ od města, taxi jsou k dispozici u příletů, cena by měla být kolem 30 USD / 22 EUR do centra města.

Chaotické ulice Kinshasy jsou daleko od představ džungle, avšak pouze hodinu jízdy od hlavního města najdete Lola Ya Bonobo - útočiště bonobo, tyto primáty lze najít pouze v DRC a mají přezdívku hippie primáti. Do tohoto útočiště bonobo se dostanete po Route Nationale 1 směrem na Matadi, kolem univerzity, v La Cité Verte doleva, vstup je 5 USD.

Oficiální jazykem je francouzština a dalšími jazyky jsou svahilština, Kikongo a Tshiluba, Lingala je směsicí místních jazyků a používá se v obchodě a armádě.

Pokud jedete do DRC autem, mějte kopie všech důležitých dokladů od auta připraveny, doklady budou zajištěny policií a vráceny až při cestě zpět. Mějte s sebou hodně hotovosti v USD, mimo Lubumbashi není žádný bankomat, pokud jedete do provincie Katanga.

Ambasáda
Gnassingbe Eyadema Street No. 5, Asokoro, Abuja
P.O.Box 4628
Telefon +234/703 7571096, +234/815 064 7003 (volání z Nigerie 0815 064 7003)
Nouzová linka mobil +234/805 520 5797
E-mail abuja@embassy.mzv.cz
Ekonomický úsek commerce_abuja@mzv.cz
Web: www.mzv.cz/abuja
Vedoucí úřadu Marek Skolil
Funkce VZÚ
Diplomatická působnost DIPLOMATICKÁ A KONZULÁRNÍ pro Nigerijskou federativní republiku, Beninskou republiku, Čadskou republiku, Kamerunskou republiku, Republiku Rovníková Guinea, Nigerskou republiku, Konžskou demokratickou republiku, Konžskou republiku, Gabunskou republiku a Středoafrickou republiku
Časový posun -1 hod v době letního času
0 hod v době zimního času
Provozní hodiny úřadu pondělí - pátek 08.00 - 16.30
- pondělí - pátek 08.00 - 16.30
úřední hodiny: pondělí, úterý 09.00 - 12.00


Trek za gorilami v DRC - Virunga National park
V DRC lze najít horské gorily v NP Virunga ( UNESCO) Park leží na východní straně země u hranic se Rwandou a Ugandou, má rozlohu 7800 km2 a žije tu asi 200 goril, převážně na jihu parku. Platí zde přísná pravidla. Pouze max.8 osob za den má povolen trek, minimální věk je 15 let, za gorilami se chodí mezi 8.00 -19.00 pouze za denního světla, čas strávený s gorilami je omezen na jednu hodinu, Ochrana horských goril je na prvním místě, nesmí se k nim přibližovat nemocní, vždy se otočte pokud kýchnete nebo kašlete a zakryjte si ústa a nos. Od goril je třebaa udržovat vzdálenost 5-7 metrů. Rangeři Vás vždy upozorní na to, abyste nebyli hluční, nepoužívejte blesk. Vždy mějte s sebou nepromokavé oblečení, teplé oblečení do hor a pohodlnou obuv, Nesmí se kouřit ani jíst a pít během treku, Vždy si řádně umyjte ruce, na gorily nesahejte, neodhazujte odpadky v lese, vyhněte se přímému očnímu kontaktu s gorilami a vždy zachovejte klid. Pokud musíte na toaletu, ranger vykope díru a pak vše řádně zakryje.
Permit na gorily stojí 400 USD a lze je navštívit celoročně, avšak v období dešťů jsou cesty náročné (duben, květe, říjen,listopad)- v tu dobu jsou snížené ceny na 350 USD. Ostatní měsíce jsou dobré na trek.
Pro vstup do DR C je třeba mít očkování proti žluté zimnici ,Doporučují se antimalarika, očkování proti žloutence, tyfu, meningitidě a vzteklině.
Vízum je třeba žádat předem -100 USD,
Trek může být náročný a je třeba se na něj vybavit- trekové boty, nepromokavé ponožky,lehký batoh, kamera s voděodolným obalem.

www odkazy

http://www.kintourism.com/

http://www.rdcongo-tourisme.com

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz