www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Doprava - Mozambik

Doprava

Do Mozambiku se můžete dostat letecky buď přímo nebo z JAR, po silnici N4 východně od Pretorie do Komatipoort / Ressano Garcia - hraniční přechod, pak do Maputo. Silnice bývají někdy plné. Cesta po EN1 na severozápad podél pobřeží do Xai-Xai, odbočka do Praia do Bilene, 150 km dále do Macia, pak dále podél pobřeží do Praia do Tofo - stav silnic se mění.

Dopravní síť vznikla, aby sloužila převážně koloniálním záměrům, a není propojena ve směru sever - jih. Tři největší přístavy, Maputo na jihu, Beira ve střední části země a Nacala na severu, jsou současně výchozími body i pro silniční a železniční spojení se sousedními státy.
Hlavní železniční trať vede z Maputa do JAR, z Beiry do Zimbabwe a z Nacaly do Malawi, ale služby jsou nespolehlivé.
Autobusy spojují hlavní centra, z Maputa do JAR a Svazijska je možno cestovat i minibusy. Autobusy jsou staré, ale silnice dobré. Silniční policie často zejména na severu země kontroluje rychlost, zda máte připnuté bezpečnostní pásy a zda máte v pořádku doklady.
Rozsáhlé oblasti jsou dodnes nepřístupné pro nedostatek silnic. Zambie a Zimbabwe se společně s Mozambikem snaží tuto situaci řešit. Také proto, aby nebyly tolik závislé na Jižní Africe.
Mozambik má vlastní aerolinie - Linhas Aereas de Mocambique (LAM). Mezinárodní letiště jsou v Maputu, Beiře a Nampule, další s řadou travnatých ploch slouží vnitrostátní dopravě. Při odletu z mezinárodního letiště v Maputu se platí poplatek 10 USD pro regionální lety a 20 USD pro lety mezikontinentální.

Vnitrostátní doprava
V Mozambiku se stále vyskytuje značné množství nášlapných min, takže se doporučuje držet se značených cest, které už by měly být z tohoto hlediska bezpečné. Při cestování automobilem je třeba mezinárodní řidičský průkaz. Přijíždí-li cestovatel do Mozambiku autem registrovaným v cizí zemi, je na hranicích požadováno zaplacení poplatku ve výši 30 USD za povinné pojištění škody způsobené provozem motorového vozidla. Pojištění platí 30 dnů.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz