www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Fauna a flóra Etiopie

Fauna a flóra, příroda - Afrika

Pokud se mluví o Etiopii, obvykle Vás hned nenapadne divoká příroda,ale žije zde velké množství druhů v pohoří Simien a Bale.

Primáti gelada jsou přátelští, žijí ve skupinách po 40-50. Gelady jsou endemický druh Etiopie, stejně tak jako vček etiopský a valia ibex. V Simien mountains byla otevřena lodge Limalimo v NP, odtud lze geldy pozorovat velmi dobře,
Park by l založen v roce 1966, nyní má rozlohu 412 km2 a nachází se v nadmořské výšce od 1900 m do 4550 metrů- nejvyšší hoře Etiopie Ras Dashen, park je na seznamu UNESCO. Gelady snědí 1 kg trávy denně, nejsou to paviáni ale geneticky spíše opice. Samec má obvykle 7-8 samic a stará se o rodinu, Jejich nepřátelé jsou levharti a hyeny, proto spí na útesech a Simienské pohoří je pro ně ideálním místem. V parku jich žije asi 10.000,mají rády otevřený prostor ve dne a v noci bezpečí útesů. Rezervace je stále domovem pastevců a plán je přemístit je, aby nedocházelo ke konfliktu. Obrovské lobelie rostou pouze nad 3600 metry nad mořem, jsou endemické. Walia ibex žije ve vysokých nadmořských výškácha žije pouze v tomto parku,je jich tu asi 900.
V Bale Mountains NP na jihu žijí horské nyaly, prasata bradavičnatá a paviáni anubis, Park Bale Mountains má rozlohu 2200 km2 a je izolovaný v řídce osídlené krajině. Je to nejrozsáhlejší afro-horské vřesoviště v Africe, nejlepší místo na pozorování vlčku etiopských,žije jich tu asi dvě stě z celkové populace 500 kusů ,jsou vysoce ohroženým druhem. Nejlepší období je od září do dubna, období dešťů je tu od června do září.
Další místa, kde se dají vidět divoká zvířata v Etiopii - Awash NP - beisa oryx,gazely, dik.dik,kudu,lze také navštívit Fantale Volcano a Awash falls a strž.
Alledeghi Wildlife reserve u Awsh NP - Grevyho zebra
Senkele Swayne´Hartebeest Sanctuary- v kombinaci s NP Hawassa a Nechisar
Hawassa Lake - pozorování ptáků u sladkovodního jezera :pelikáni,orli,jestřábi,čápi,zoborožci,ledňáčci,ale žijí tu i hroši.
Divoká zvěř Etiopie : walia ibex,giant mole-rat, anubis pavián,gelada, Verreaux´s orel,

Podle posledních sčítání žije v Etiopii asi posledních 360 -440 jedinců vlčka etiopského, známého také jako simieneská liška nebo simiensky šakal. Vlči jsou velmi náchylní na různé nemoci, vznikl program na jejich ochranu Ethiopian Wolf Conservation Programme (EWCP).

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz