www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Fauna a flóra Jižní Afrika

Fauna a flóra Jižní Afrika

Fauna a flóra, příroda - Afrika

I když jsou paviáni v Jižní Africe - hlavně na Kapském poloostrově u místních obyvatel nepříliš oblíbeni a dochází k častým konfliktům mezi lidmi a těmito primáty, při nichž jsou paviáni zraněni, bylo zde založeno sdružení na jejich ochranu a možnost seznámení se s životem těchto opic. Pořádají se za nimi pěší výlety v parku Da Gama. Nikde paviány nekrmte, nedotýkejte se jich, udržujte si odstup alespoň 5 metrů, poslouchejte průvodce.

Největší baobab v Jižní Africe má obvod 46,8 metrů, dostanete se k němu po N1 do Polokwane, za benzínkou Shell Ultra City jeďte na Tzaneen, pak po R81 směr Glyani, před Mooketsi vpravo na R36 na Modjajiskloof, 6 km před Modjadjikloof po Modjadji road, asi o 4 km vlevo na Leeudraai - prašné cestě a první vlevo na Sunland Farm. Zde je největší baobab v JAR na soukromé farmě.

Existuje minimálně 7 podruhů leopardů, kromě Panthera pardus, Barbary leopard v horách Atlasu v Maroku, i Kapský leopard. Leopardi si vytahují svou kořist na stromy, ta někdy váží dvakrát více než predátor. K tomu, aby viděl, potřebuje 1/6 světla ve srovnání s člověkem. Zůstal nezměněn více než milión let, může se pářit bez přestání až pět dní. Leopardy lze najít v jižní a střední Africe, ale není snadné je vidět. V Krugeru je možno je vidět u cesty z Lower Sabie do Skukuzy, na cestě Phabeni, u Satary a kolem řeky Shingwedzi. V oblasti kolem Skukuzy jich je nejvíce. Kgalagadi Transfrontier park je také výborné místo na pozorování leopardů u řek (Tweerivieren). Dalším místem je Londolozi, Ngala a Phinda. Farma Okonjima v Namibii, Grumeti a Klein´s camp v Tanzánii a Kiwcha Tempo camp v Keni. Leopardi jsou také u Augrabies falls, v parcích na Garden route, Namaqua a Richtersveld. Jsou to teritoriální zvířata, často je najdete na kopečcích a stromech. Lvi nemají leoprady rádi. Leopardi neloví v nízké trávě, ale v husté vegetaci, jsou velmi uctíváni Zuly a Shangany, jen král smí oblékat jeho kůži.


Velká pětka - lev, nosorožec, slon, bůvol a levhart.

Nosorožce v JAR najdete:
v provincii North West - Pilanesberg Game Reserve (kempy Bakgatla, Manyane nebo Bosele), Madikwe Game reserve.
Mpumalanga Kruger NP
Kwa Zulu Natal - Zululand Rhino reserve, Phinda Mountain lodge, Thanda Game reserve, Tembe Elephant park, Hluhluwe-Imfolozi park, Somkhanda game reserve a Mkuze game reserve

www odkazy

http://www.baboonmatters.org.za

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz