www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Fauna a flóra Namibie

pes ušatý

Fauna a flóra, příroda - Afrika

Flóra: 14 vegetačních zón
120 druhů stromů
200 druhů endemických rostlin
100 druhů lišejníků

Fauna: velká zvířata - slon, lev, nosorožec, bůvol, gepard, levhrat, žirafa, antilopa
20 druhů antilop
240 druhů savců - z toho 14 endemických
250 druhů plazů
50 druhů žab
+/- 630druhů ptáků

Do oblasti pohoří Erongo jsou znovu zaváděni nosorožci černí. Projekt vznikl nejdříve z myšlenky prodeje místní vody, vyvěrající z pramenů v pohoří Erongo. Slogan Rhino for Erongo používaný na lahvích, tak pomohl projektu znovu přivést do této oblasti vzácné nosorořce černé, kteří zde byli vyhubeni.

V oblasti Waterbergu byli nedávno viděni psi ušatí. V Národním parku Skeleton Coast žijí tři smečky vzácných lvů, kteří se přizpůsobily životu na štěrkových pláních a jsou nazýváni pouštními lvy. Projekt se nazývá Kunene Lion Project a někteří lvi mají obojky, aby bylo možno monitorovat jejich pohyb. Stejně tak hyeny v oblasti Sperrgebiet na jihozápadě Namibie. Jejich pohyb je také monitorován a zjistilo se, že loví na území cca 3.900 km2.
Poprvé po desetiletí se v Namibii objevilo stádo pakoňů v oblasti Godwana Canyon Parku východně od Fish River Canyonu, je jich asi 60 a pocházejí z farmy u Okahandja. Počet zvěře v Namibii v posledních letech díky různým projektům stoupá. Najdete tu např. u Okonjima lodge gepardy a ti jsou vypouštěni do volné přírody.

Divocí koně v Namibii
Existuje několik teorií, kde se divocí koně v Namibii vzali - jedna z nich je, že se zachránili ze ztroskotané lodi, která plula z Austrálie do Evropy, druhá, že je vypustila ze stájí manželka barona Hanse Heinricha von Wolf z hradu Duwisib, poté co její manžel zemřel v bitvě v 1.světové válce. Další argumentují, že zde byli koně zanecháni Němci, když ustupovali v roce 1915 před jihoafrickou armádou, bylo zde však 2.000 koní, což se zdá nepravděpodobné, že by zde Němci nechali své věrné pomocníky. Další teorií je, že je zde zanechala jihoafrická armáda, místní archívy uvádějí, že 27.3.1915 německý pilot shodil bombu na kemp u Garubu a ta zasáhla některá pasoucí se zvířata, jihoafričtí vojáci spěchali, aby pronásledovali Němce a koně zde zanechali. Tito koně mají geny od domácích koní z místních farem. Do 60.let 20.století nebyly farmy oploceny, takže docházelo ke křížení. Jediná jistota je, že tito koně jsou volně žijící. Do poloviny 80.let 20.století byl přístup do této oblasti přísně zakázán - severní část Sperrgbiet a součást kontrolované Diamond Area 1. I když tato oblast byla známa diamanty, přesto zde byla i bohatá fauna a flóra, v roce 1986 byla přiřazena k parku Namib Naukluft NP. V té době se poprvé veřejnost mohla podívat na divoké koně. Jižní část oblasti je však stále pro veřejnost uzavřena. Koně žijí v této nehostinné pustině, kde má vítr často rychlost až 140 km/h, je to údolí, které se táhne mezi Luderitzem a městečkem Aus, často je tu nedostatek vody. Jan Coetzer obnovil čerpadlo na vodu v Garub Pan, aby divocí koně měli přístup k vodě, koně se zde stále pohybují na svých pastvinách u umělého vodního zdroje.
Během sucha musí koně ujít až 35 km denně za vodou, obvykle se však koně pohybují asi 5 km od napajedla. Obvykle chodí pít každých 72 hodin v zimě, když jsou teploty pod 22°C a každých 30 hodin v létě. Dostat se sem lze z Garub Pan po cestě B4, která vede parkem z Luderitz do Aus a podle značek Garub Wild horses. Pokud se sem dostanete, koně prosím nerušte. Lze zde vidět 170 divokých koní, během let se jejich počet měnil od 50-280 kusů. Koně zde žijí v klidu a 70 % času se zabývají pastvou. Vidět divoké koně v přírodě je nezapomenutelným zážitkem. Ubytování lze najít v Klein Aus Vista.

www odkazy

http://www.nwr.com.na

 
 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2022:
Copyright © 2022 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz