www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Kdy jet do Jihoafrické republiky

Kdy jet do Afriky?

Jihoafrická republika země mnoha klimatických a výškových kontrastů. Od travnaté vysočiny kolem Johannesburgu až po subtropickou savanu východní nížiny, od vrcholků Dračích hor po idylické pláže KwaZulu-Natal,od polopouště Severního Kapska až po stále. zelený fynbos kolem Kapského Města, neexistuje. typické jihoafrické podnebí. Většinou je zde však slunečno a teplo a záleží na tom, jakou oblast a kdy chcete navštívit. Je třeba brát v úvahu různé faktory.

1.Léto a zima
Jsou opačně než na severní polokouli. Léto je tu od října do března a zima od května do srpna. Duben a září jsou tak trochu oboje.Teploty jsou chladnější ve vyšších polohách a čím jižněji- jižní pobřeží a centrální vysočina jsou příjemnější v létě, zatímco sever a východní nížina a pobřeží jsou mírnější v zimě.

2.Déšť a slunce
Déšť je sezonní , většinou tu prší v létě, dramatické. odpolední přeháňky jsou od listopadu do dubna, sucho je v zimě.
Naopak Kapské Město a Západní Kapsko má mírné středomořské podnebí, suchá léta a chladné. zimy, pobřeží Garden Route směrem k Port Elizabeth je přechodné a pršet zde může kdykoliv v roce. Obecně je JAR relativně suchá země, avšak může vás zastihnout v zimě špatný týden v Kapském Městě nebo bouřky v létě v Dračích horách.

3. Pláže
Hlavní oblasti pláží JAR se táhnou od pobřeží Západního Kapska až po sever KwaZulu- Natal. Oblíbené pláže jsou kolem Kapského Města a na Garden route hlavně v létě, v zimě je tu chladno a vlhko.Naopak při návštěvě v zimě je lepší jet na pobřeží KwaZulu Natal.

4. Pozorování zvířat
Zima je určitě nejlepší období na pozorování zvířat, NP Kruger a přilehlé soukromé rezervace,Pilanesberg, Madikwe, Hluhluwe-iMfolozi a Phinda- všude prší v létě a zvířata se rozběhnou do buše, naopak v zimě jsou žíznivá a soustřeďují se u řek a zdrojů vody a je snazší je pozorovat. Také vegetace je řidší během období sucha. Avšak pozorování zvířat v soukromých rezervacích je dobré celoročně.

5. Pozorování. ptáků
Zatímco. zima je nejlepší na pozorování velkých zvířat, léto je nejlepší na pozorování ptáků.Od listopadu do března je hlavní sezona na pozorování,ale také je to doba, kdy se rodí mláďata.

6.Pěší turistika
Zima je sušší v Dračích horách, ale je také mnohem větší chladno, na vrcholcích se občas objeví i sníh. Léto je teplejší a hezčí, ale mohou vás překvapit prudké přeháňky. Měsíce duben a květen jsou asi nejlepší, další výborné místo na pěší turistiku je Garden route- Robberg Nature Reserve, Harkeville Forst a Storms River Mouth jsou příjemná místa celoročně.

7.Sezónní speciality
Některé aktivity jsou specifické pro určité místo a měsíce. Např. rozkvetlé pláně Namaqualandu jsou typické pro srpen a září, to je také vhodná doba pro návštěvu Kgalagadi a Ai-Ais Richtersveld přeshraničního parku, na obou místech je v létě velké vedro a v zimě velká zima. Pro potápěče je zajímavý tah sardinek u pobřeží. KwaZulu-Natal od května do července, velryby se. vyskytují kolem Hermanusu od září do listopadu. Ti ,co se zajímají o africké umění, by měli navštívit Národní umělecký festival v Makhanda- dříve Grahamstown v červnu a červenci.

8. Hlavní sezona
Hlavní sezona pro mezinárodní turisty je od listopadu do března, místní využívají volno o školních prázdninách obvykle 6 týdnů od začátku prosince do poloviny ledna, pak týden nakonci března na začátku dubna a 3 týdny v červnu/ červenci, několik dnů v září. Hlavně Kapské město a okolí je plné od poloviny prosince do začátku ledna. Nejklidnější doba roku je od poloviny roku.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2024:
Copyright © 2024 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz