www.mojeafrika.czSTELLA TRAVEL
prvek 1
prvek 2
prvek 3
prvek 4
prvek 5
KontaktO společnostiDotazyRecenzeZájezd na míruKe staženíInformaceZájezdyUbytováníLetenkyAktualityÚvodní stránka
 
Služby naší CK
Kdy jet do Afriky?
Aktuality - Afrika
Zajímavosti z Afriky
Zajímavá místa Afriky
Národní parky a rezervace Afriky
Praktické informace na cestu do Afriky
Podnebí a přírodní poměry Afrika
Vstupní formality - Afrika
Krátký průvodce- Afrika
Víte, že ...?
Letenky
Provincie, města Afriky
Obchod a hospodářství Afrika
Dějiny , lidé a kultura Afriky
Doprava
Fauna a flóra, příroda - Afrika
Ostatní
Adrenalinové zážitky v Africe
Jazyky Afriky
Významná data, místa ,knihy - Afrika
Světová místa dědictví UNESCO
Safari v Africe - 25 nejlepších míst
Rady na cesty po Africe
 
 
zpátky

Keňa - Nairobi

Provincie, města Afriky

Nairobi v jazyce Masajů Maa, znamená cool water. Voda se vztahovala k Narobi River, která se táhne městem. Cool - to z mnoha důvodů - historie, Národní park Nairobi, zajímavá kuchyně, šťastní lidé, teplé letní počasí, matatus - dopravní prostředky - minibusy, sheng - jedinečný místní jazyk - lingo a autentické věci Nairobi. Na Nairobi nelze pohlížet přes průvodce nebo přes Tripadvisor. Město není velké - jen 696 km2, polovina Londýna nebo Říma. Nairobi není nebezpečné, ne více než jiná města, když vejdete do špatných částí města. V Nairobi toho lze vidět hodně.

Atrakce Nairobi:
Karen Blixen Museum - farma, která získala slávu díky filmu Vzpomínky na Afriku, který vznikl na základě novely dánské spisovatelky Karen Blixen. Užijte si zde rustikální krásu muzea a popovídejte si s hlídači, kteří vám poví mnoho příběhů.
Nairobi Národní park, jen 15 minut od centra města, jediný národní park na světě, tak blízko u centra města. Jsou tu krásné západy slunce a můžete tu vidět mnoho zvířat (3 z Velké pětky).
Giraffe Centre - středisko chovu žiraf Rotschildových, které zavádí do divočiny sirotky, můžete je krmit přímo z ruky. Dát si zde čaj v lodgi, která byla vystavena ve stylu skotské lovecké lodge Sirem Davidem Duncanem s krásnými zahradami.
David Sheldrick Wildlife Sanctuary - útočiště malých slonů, kteří jsou většinou sirotky nebo opuštění malí sloni. Můžete tu pozorovat, jak roztomilá a hravá jsou tato zvířata, držet jim láhev s mlékem a být tak součástí jejich rehabilitace.
Africa Heritage House - na kraji města, jedinečná budova s originálními uměleckými díly a kmenovými sochami ze všech částí Afriky. Kolekce zahrnuje autentické artefakty od různých lidí z Keni. Dozvíte se zde mnoho o africkém umění, více než kdekoliv jinde v zemi.

Oblíbenými místy jsou Aksum Bar v Serena hotelu, Baccsus Lounge, Slims Bar, Drew Bistro and lounge, dobře najíst se můžete v Kosewe ranalo - uprosřed CBD, je tu výborné jídlo a čisto, hraje tu hudba. MamaOliech´s fish place - celé ryby s tradiční zeleninou. Diamond Plaza, Parklands - oblíbené místo asijské komunity, indická a čínská jídla - uthappam - masala dosa, vynikající shawarmas. Na kávu si lze zajít do Java House - nejlepší keňská káva, čerstvě pražená. Artcaffé má výbornou atmosféru.
Obchody - Marula Studios, Karen-umělecká díla, Blue Rhino, ABC Place - obchod se suvenýry, Kitengela Glass - krásné výrobky z recyklovaného skla. Banana Box, Sarit Centre - řemeslné výrobky keňského původů pro domácnost. Maasai Market - výrobky z korálků, malby, tašky, oblečení - otevřené trhy Masajů ve městě v různé dny - Capital Centre ve středu, The Jubction Mall ve čtvrtek, High Court parking v sobotu, zde musíte smlouvat.

 

TEXTOVÉ MENU:   | ÚVODNÍ STRÁNKA | AKTUALITY | UBYTOVÁNÍ | ZÁJEZDY | INFORMACE | KE STAŽENÍ | ZÁJEZD NA MÍRU | RECENZE | DOTAZY | O SPOLEČNOSTI | KONTAKT

Copyright 2008-2023:
Copyright © 2023 STELLA travel, všechna práva vyhrazena

NAVRCHOLU.cz